Skip to content

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego informuje, że w związku z:

  • problemami z parkowaniem samochodów w czasie zebrań dla rodziców uczniów wszystkich klas,
  • powstałymi w związku z powyższym utrudnieniami w ruchu drogowym,
  • wnioskami rodziców do dyrektora szkoły o rozwiązanie problemu z parkowaniem samochodów,
  • zapytaniami policji dotyczącymi rozwiązań problemu z parkowaniem samochodów w czasie zebrań z rodzicami

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Snopkowie zadecydowali o zmianie organizacji zebrań z rodzicami.

 Zebrania będą się odbywały w ciągu trzech dni w tygodniu z wyłączeniem oddziałów przedszkolnych, w których terminy zebrań są ustalane odrębnie, zgodnie z bieżącymi potrzebami, poza harmonogramem zebrań szkolnych.

Godziny zebrań oraz dyżury nauczycieli w tych dniach zostały podporządkowane rozkładowi komunikacji linii nr 30:

Zebrania we wszystkich klasach rozpoczynają się o godzinie 16.30, a nauczyciele przedmiotów są dostępni od godziny 16 (dla rodziców, którzy przyjadą wcześniej) do godziny 18 (dla rodziców, którzy odjeżdżają później).

TERMINY NAJBLIŻSZEGO ZEBRANIA:
28.10. 2019 r. – klasy: VI b, VII, VIII - godz. 16.30
29.10. 2019 r. – klasy: IV, V, VI a - godz. 16.30
30.10. 2019 r. – klasy: I – III -  godz. 16.30

Ostatnie dni września obfitowały w ogrom pracy w klasie I. Uczniowie korzystając ze skarbów jesieni rysowali, malowali, kleili i konstruowali. Wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Każda praca jest niepowtarzalna, jak sam autor. Miłego oglądania.

Katarzyna Golan

9 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły zdobyli III miejsce drużynowo w biegach przełajowych „Szlakiem Dąbrowicy” organizowanych przez GOKiS w Dąbrowicy.
Do zawodów zgłosiło się 41 uczniów z klas IV-VIII. Zawodnicy klas IV-VI rywalizowali na dystansie 800 metrów, natomiast VII- VIII 1600 metrów. Wszyscy zawodnicy ukończyli bieg, a na mecie otrzymali pamiątkowe medale. Indywidualnie w swoich kategoriach wiekowych najlepsze miejsca wywalczyli: klasa IV - Oliwia Kamińska II miejsce, Karol Ciuraj II miejsce, Dominik Olszewski - III miejsce, klasa V - Cezary Jastrzębski - III miejsce, klasa VI - Patrycja Jach - I miejsce, klasa VIII - Marcin Szczepaniak - II miejsce, Karol Czarnecki - III miejsce. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

Beata Madej

Piątkowy wieczór 4 października i obfitował w wiele atrakcji. Odbyła się wtedy pierwsza w Snopkowie Noc Bibliotek. Uczestniczyły w niej dwie uczennice klasy VII - Jagoda i Marysia oraz panie Dorota Wnukowska i Maria Szkutnik. W wydarzeniu mogły wziąć udział te osoby, które przeczytały książkę Rafała Kosika "Gang Niewidzialnych Ludzi" i przygotowały grę planszową na jej motywach.

Spotkanie zaczęło się od gry opracowanej przez panią Marię Szkutnik. Jej celem było uratowanie Feliksa, Neta i Niki. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością książki, pomysłowością, spostrzegawczością i różnymi innymi umiejętnościami (z matematyki, polskiego i angielskiego też). Było trochę strasznie, bo na strychu dały się zauważyć duchy (jak w książce Kosika), ale wszyscy uszli z życiem. Po rozwiązaniu zagadek, szyfrów, krzyżówek, po poszukiwaniach na strychu i w szkolnych korytarzach, udało się odnaleźć uwięzionych bohaterów i misja została wykonana.

Wtedy można było świętować - przy filmie "Ptyś i Bill”  A.Charlota i F.Magniera  i pysznej kolacji. Nie zabrakło gier - na pierwszy ogień poszła planszówka Marysi i Jagody, która dostarczyła nam mnóstwa radości i dobrej zabawy. Podobnie jak inne gry - wśród nich Dixit i Czarne historie.  Nie da się ukryć - nasze spotkanie w pełni zrealizowało hasło tegorocznej edycji Nocy Bibliotek - znalazłyśmy wspólny język.

No i na koniec przyszła pora snu - trzeba przyznać, że dobrze śpi się w szkole w Snopkowie. Ale nic dziwnego - w końcu to nasz drugi dom!

Maria Szkutnik

« 1 z 2 »

25 września klasy II, III a i III b wybrały się na wycieczkę do Warszawy. W programie mieliśmy zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki, w tym wyjazd na 30 piętro na taras widokowy, z którego podziwialiśmy panoramę Warszawy.

Następnie zwiedzaliśmy Stare Miasto. Byliśmy przy Kolumnie Zygmunta, pomniku Syrenki, pomniku Małego Powstańca, pałacu prezydenckim. Mieliśmy okazję zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Spacerowaliśmy po urokliwym rynku, tam też jedliśmy pyszny obiad.

Atrakcją - ale i zaskoczeniem - był  wywiad z prezenterką TVP. Materiał z nagrania oglądaliśmy w programie "Teleexpress Extra".

Ostatnią niespodzianką było zwiedzanie wystaw w Centrum Nauki Kopernik.

Po pełnym przeżyć dniu wróciliśmy do domu. Wycieczkę będziemy wspominać jeszcze wiele dni.

Edyta Filipiak

No Images found.

 

Przypominamy, że  14 października 2019 r. (poniedziałek) - Dzień Edukacji Narodowej jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.
Tego dnia w szkole prowadzone będą jedynie zajęcia opiekuńcze – w godzinach pracy świetlicy szkolnej. Prosimy o przekazanie informacji do wychowawców klas czy dzieci będą korzystały z tej opieki.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
odbędzie się 16 października 2019 r. o godz. 10.30.

Uwaga rodzice!
Kolejna edycja terenowej akcji poboru krwi w naszej szkole odbędzie się
13.10.2019 r. o godz. 10.00 - 14.00.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Ulotka do pobrania

Konkurs "Twoja krew, życie innych"

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do Wojewódzkiego konkursu "Twoja krew, życie innych" organizowanego przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie w związku z jubileuszem 70-lecia istnienia RCKiK.
Celem konkursu jest propagowanie idei Honorowego Krwiodawstwa wśród uczniów i ich rodziców, pogłębianie wiedzy na ten temat i rozwijanie wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, a także rozwijanie twórczości i kreatywności uczniów.
Do konkursu zgłoszone zostały cztery prace:

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 17 października 2019 r.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia naszym uczniom.

Dorota Wnukowska

Nasza szkoła w tym roku szkolnym przystąpiła do konkursu #OSEWyzwanie, organizowanego przez NASK i Ministerstwo Cyfryzacji przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.
Nagrodą w Konkursie były mobilne pracownie multimedialne, dzięki którym nauczyciele mogą prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie uczą się korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych. Jedną z 764 przyznanych nagród otrzyma nasza szkoła! Jest to ogromny sukces, bo do konkursu zgłosiło się aż 1606 szkół z całej Polski.
27 września 2019 r. podczas Forum OSEregio zorganizowanego w Białej Podlaskiej Pani Dyrektor Anna Ducin odebrała nagrodę dla naszej szkoły. Mobilną pracownię multimedialną otrzymamy do końca bieżącego roku szkolnego.
W konferencji uczestniczyli przedstawiciele NASK, Ministerstwa Cyfryzacji i Ministerstwa Edukacji Narodowej, a spotkanie było okazją do zaprezentowania korzyści, jakie wynikają dla szkół z uczestnictwa w Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.  Podczas konferencji prezentowano wykorzystanie nowych technologii na zajęciach edukacyjnych. Dyskutowano nad tym, jak zapewnić bezpieczeństwo internetu w szkole.

Aneta Ciołek

 

27 września 2019 r. uczniowie klasy V z okazji Dnia Chłopaka byli na rajdzie rowerowym. Miejscem docelowym był Stoczek, a tam przepięknie położona działka, która okazała się świetną bazą wypadową: stawy, duża przestrzeń i okoliczny las... Czego chcieć więcej? Miejsce i pogoda sprzyjały zabawom integracyjnym na świeżym powietrzu.  Całości dopełniło ognisko i pieczone kiełbaski. Ten wyjazd okazał się bardzo udany, przejechaliśmy ok. 25 kilometrów, ale zmęczenie rekompensuje miło i aktywnie spędzony czas z przyjaciółmi.
Serdeczne podziękowania dla mam Kacpra Majchrzaka i Mariusza Stasiaka za organizację miejsca i poczęstunku oraz dla taty Kacpra Banaszka, który czuwał nad bezpieczeństwem w czasie rajdu.

Katarzyna Majewska, Aneta Ciołek

« 1 z 2 »