Skip to content

Rok szkolny 2019/2020

Lampiony

18 grudnia 2019r. w oddziałach przedszkolnych odbyły się zajęcia z paniami z Klubu Seniora z Jastkowa. Dzieci pod kierunkiem aktywnych seniorek wykonywały lampiony techniką decoupage. Z wielkim skupieniem i zaangażowaniem malowały słoiki poprzez stemplowanie gąbeczką, ćwicząc motorykę małą. Następnie według własnego pomysłu ozdabiały je cekinami,  papierem ryżowym z motywami świątecznymi itp. Wszystkie były bardzo dumne z pięknie wykonanej ozdoby.  Paniom Seniorkom bardzo dziękujemy!

Monika Jarosz

Zabawa andrzejkowa

„Hokus-pokus, czary-mary, aby wróżby się spełniały”

28 listopada wszystkie przedszkolaki przeniosły się w świat magii. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, podczas których dzieci mogły poznać swoją przyszłość. Na początku wszystkie dzieci zostały zapoznane z tradycją andrzejek i wybranymi wróżbami.  Następnie odbył się pierwszy andrzejkowy taniec powitalny  i kolejne przeplatane wieloma  wróżbami, takimi jak wstążka, serca,  buty. Najwięcej emocji dostarczyło przelewanie wosku przez czarodziejski klucz zamykający wszystkie magiczne tajemnice. Był też czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Monika Jarosz

„Mała książka – wielki człowiek”

18.10.2019r. dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w wycieczce do Gminnej Biblioteki w Jastkowie. W ramach realizacji programu „Czytające Przedszkole” dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych na terenie biblioteki.

Podczas wizyty przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla dzieci w ich wieku, miały możliwość obejrzenia ilustracji w wybranych przez siebie książeczkach. Dowiedziały się od pani bibliotekarki, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać. Ponadto dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych przez panią bibliotekarkę książeczek.

Mamy nadzieję, że nasze działania rozbudziły wśród dzieci zainteresowania książką i przyczynią się do zapisania przez rodziców dzieci do biblioteki oraz codziennego czytania swoim pociechom!

Monika Jarosz, Aneta Galant

Poszukiwanie jesieni

17.10.2019r. przedszkolaki wybrały się do parku w poszukiwaniu śladów jesieni. Dzieci spacerowały po parku, obserwowały przyrodę, słuchały jej odgłosów. Przyglądały się drzewom, poznawały ich liście. Zbierały kasztany, żołędzie, kolorowe liście.  Był też czas na bieganie i zabawy. Wszyscy w doskonałym humorze i pełnym koszem darów jesieni wróciliśmy do szkoły.

Monika Jarosz, Aneta Galant

Warsztaty jesienne

W ostatnim tygodniu września w oddziałach przedszkolnych odbyły się warsztaty jesienne na których warzywa i owoce zostały przemienione w różne zwierzęta, lalki, misie i potworki. Wszystkie dzieci przy tworzeniu kukiełek wykazały się ogromną pomysłowością i wyobraźnią. Prace małych artystów można było podziwiać na wystawach w salach przedszkolnych. 

Monika Jarosz, Aneta  Galant

Szaszłyki owocowe

„Jem owoce i warzywa, siły ciągle mi przybywa”

W ostatnim tygodniu września realizowaliśmy tematykę dotyczącą owoców i warzyw. Bardzo dużo mówiliśmy o tym, jak ważne dla naszego organizmu jest spożywanie owoców i warzyw. W piątek dzieci samodzielnie wykonały przepyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Tego dnia miały dużo pracy, w wielkim skupieniu obierały i kroiły owoce na kawałki oraz nadziewały na patyczki według własnego pomysłu. Dzieciom bardzo smakowały własnoręcznie wykonane szaszłyki.

Monika Jarosz

Konkurs „Przedszkolak bezpieczny na drodze”

16 września 2019r. odbył się konkurs międzygrupowy „Przedszkolak bezpieczny na drodze”. Wzięły w nim udział wszystkie dzieci z grup przedszkolnych.

Jego celem było między innymi przybliżenie dzieciom przepisów i znaków obowiązujących w ruchu drogowym, uświadomienie niebezpieczeństw grożących na drodze, utrwalenie zasad prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, a także integracja dzieci.

Przedszkolaki, w pięciu konkurencjach, prezentowały swoją wiedzę odnośnie zasad poruszania się pieszych, znaków drogowych, bezpiecznych i niebezpiecznych zachowań i zabaw na ulicy, niebezpieczeństwa w kontaktach z nieznajomymi, znajomości numerów alarmowych.

Wszystkie dzieci pokazały, że przygotowały się na szóstkę i że w przyszłości będą bezpiecznymi użytkownikami dróg. Każde otrzymało wyróżnienie w formie medalu
i drobny upominek.

Monika Jarosz