Skip to content

Rok szkolny 2019/2020

To były piękne dni... Zobaczcie czym zajmowały się nasze przedszkolaki w roku szkolnym 2019/2020...

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to dFlip 3D Flipbook Wordpress Help documentation.

Akcja "Zdrowo i sportowo"

Dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b od września do marca uczestniczyły w Akcji "Zdrowo i sportowo". Głównym celem akcji była aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia. Poprzez realizację akcji chciałyśmy pokazać dzieciom, jak fajne jest uprawianie sportu, czy też bycie aktywnym ruchowo. Ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie, buduje relacje z innymi członkami grupy. Służyły temu zajęcia sportowe, które przeprowadzałyśmy 2 razy w tygodniu, na podstawie przygotowanych i przesłanych przez Kids&Sport scenariuszy zajęć. Ćwiczenia dostosowywałyśmy do możliwości dzieci i zaplecza sportowego szkoły. Akcja była również skierowana do rodziców. Z jednej strony rodzice mogli skorzystać z gotowych materiałów, czy to w postaci filmów, czy też artykułów odpowiadających na wiele pytań związanych z prawidłowym rozwojem dziecka. Z drugiej strony z całą mocą podkreślany był fakt, że najlepszą i najskuteczniejszą metodą nauki dziecka, jest pokazanie mu dobrego, a w tym wypadku zdrowego i aktywnego stylu życia.  Zatem akcja zachęcała do zmiany zachowań nie tylko dzieci, rodziców, ale też i nas nauczycieli.

Monika Jarosz, Aneta Galant

1439_oddzialy-przedszkolne-przy-szkole-podstawowej.pdf

Projekt Edukacyjny „Z matematyką na wesoło”. Pozwólmy dzieciom działać.

Nauka matematyki przez zabawę to najlepszy sposób na przyswojenie umiejętności z dziedziny królowej nauk, którą nie bez powodu nazywana jest matematyka.

Należy od najmłodszych lat uczyć dzieci myślenia, klasyfikowania, porównywania (oczywiście w formie zabawy), aby pokazać im, że matematyka potrafi być ciekawa, przyjemna i bardzo potrzebna.

Mając na uwadze potrzeby dzieci z mojej grupy, a także podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020 m.in. rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów, postanowiłam wraz z moimi przedszkolakami wziąć udział w I Wojewódzkim Projekcie Edukacyjnym „Z matematyką na wesoło”.

Projekt ten został stworzony  dla dzieci 5 i 6-letnich, aby wspierać wszechstronny i harmonijny rozwój osobowości małego dziecka. Ma on na celu wyzwalać pozytywne emocje i rozwijać zainteresowanie światem matematyki.

Monika Jarosz

« 1 z 2 »

Dzień Babci i Dziadka

W piątek 31.01.2020 roku w Szkole Podstawowej w Snopkowie odbyły się jasełka przygotowane przez dzieci z oddziałów przedszkolnych, wystawione z okazji Dnia Babci i Dziadka.

W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii mali aktorzy przedstawili sceny narodzin Jezusa. Wszystkie dzieci z dużym przejęciem i zaangażowaniem odgrywały swoje role, prezentowały umiejętności recytatorskie, taneczne i muzyczno-wokalne, swym pięknym występem podbiły serca publiczności. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za wielką pracę włożoną w przygotowanie uroczystości.

Na koniec przedstawienia dzieci recytowały wierszyki oraz śpiewały piosenki - specjalnie dla swoich babć i dziadków z okazji ich święta. Oglądający występ nie kryli łez wzruszenia i nagrodzili małych artystów gromkimi brawami. Po przedstawieniu dzieci obdarowały babcie i dziadków własnoręcznie przygotowanymi laurkami i zaprosiły na słodki poczęstunek.

Na koniec pani dyrektor Anna Ducin podziękowała dzieciom za występ i złożyła gościom życzenia z okazji ich święta. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami.

Monika Jarosz

Lampiony

18 grudnia 2019r. w oddziałach przedszkolnych odbyły się zajęcia z paniami z Klubu Seniora z Jastkowa. Dzieci pod kierunkiem aktywnych seniorek wykonywały lampiony techniką decoupage. Z wielkim skupieniem i zaangażowaniem malowały słoiki poprzez stemplowanie gąbeczką, ćwicząc motorykę małą. Następnie według własnego pomysłu ozdabiały je cekinami,  papierem ryżowym z motywami świątecznymi itp. Wszystkie były bardzo dumne z pięknie wykonanej ozdoby.  Paniom Seniorkom bardzo dziękujemy!

Monika Jarosz

Warsztaty kulinarne – zdobienie pierniczków

16 grudnia w oddziale przedszkolnym odbyły się warsztaty kulinarne. Pachniało w tym dniu świętami. Zadaniem dzieci było dekorowanie pierniczków. Z wielkim zaangażowaniem podjęły kulinarno – artystyczne wyzwania, wykorzystując przyniesione przez siebie ozdoby. Dzieci wykazały się zręcznością i pomysłowością. Swoje ozdobione pierniczki każde dziecko zabrało z radością do domu by podzielić się z najbliższymi.

Aneta Galant, Monika Jarosz

« 1 z 2 »

Zabawa andrzejkowa

„Hokus-pokus, czary-mary, aby wróżby się spełniały”

28 listopada wszystkie przedszkolaki przeniosły się w świat magii. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, podczas których dzieci mogły poznać swoją przyszłość. Na początku wszystkie dzieci zostały zapoznane z tradycją andrzejek i wybranymi wróżbami.  Następnie odbył się pierwszy andrzejkowy taniec powitalny  i kolejne przeplatane wieloma  wróżbami, takimi jak wstążka, serca,  buty. Najwięcej emocji dostarczyło przelewanie wosku przez czarodziejski klucz zamykający wszystkie magiczne tajemnice. Był też czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Monika Jarosz

Dzień Pluszowego Misia

Dnia 26 listopada w oddziale przedszkolnym zorganizowany został Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko na ten dzień przyniosło swojego ulubionego misia. Od samego rana rozpoczęła się dobra zabawa. Trzeba było misia nakarmić, przytulić, pokołysać, poprawić ubranko, wykonać poranne ćwiczenia. Atrakcją była zabawa wykorzystaniem chusty animacyjnej, gdyż potrzeba było wykazać się sprytem, wyobraźnią, współpracą, cierpliwością i ciekawymi pomysłami. Na koniec dzieci miały za zadanie pokolorować misia i przykleić nosek. Zabawy z pluszowym przyjacielem przyniosły wiele radości i zadowolenia.

Aneta Galant, Monika Jarosz

« 1 z 2 »

Dzień Postaci z Bajek

15 listopada w oddziale przedszkolnym odbył się Dzień Postaci z Bajek. Rozpoczął się od czytania przez panią z biblioteki książki o przygodach Kubusia Puchatka. Dzieci wkroczyły do krainy baśni i bajek wykonując różnorodne zdania. Za przykładem Kopciuszka oddzielały groch od fasoli i musiały wykazać się sprawnością manualną. Rozpoznawały rekwizyty z różnych bajek, układały puzzle, odgadywały zagadki, co pozwoliło ćwiczyć pamięć i skojarzenia. Improwizując ruchem przy muzyce dzieci miały okazję wcielić się w różne postaci z bajek, takie jak Czerwony Kapturek, Calineczka, Baba Jaga, Jaś i Małgosia, Śpiąca Królewna, Kopciuszek, Macocha. Na zakończenie obie grupy zatańczyły - z wykorzystaniem chusty animacyjnej - „Taniec bajek”. Za aktywny udział w zabawie dzieci otrzymały pamiątkowe medale, kolorowanki i zwierzątka wykonane z balonów. Dzień dostarczył wiele pozytywnych wrażeń i przyniósł wiele bajkowych radości.

Aneta Galant, Monika Jarosz

„Mała książka – wielki człowiek”

18.10.2019r. dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w wycieczce do Gminnej Biblioteki w Jastkowie. W ramach realizacji programu „Czytające Przedszkole” dzieci wzięły udział w zajęciach edukacyjnych na terenie biblioteki.

Podczas wizyty przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla dzieci w ich wieku, miały możliwość obejrzenia ilustracji w wybranych przez siebie książeczkach. Dowiedziały się od pani bibliotekarki, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać. Ponadto dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych przez panią bibliotekarkę książeczek.

Mamy nadzieję, że nasze działania rozbudziły wśród dzieci zainteresowania książką i przyczynią się do zapisania przez rodziców dzieci do biblioteki oraz codziennego czytania swoim pociechom!

Monika Jarosz, Aneta Galant

Poszukiwanie jesieni

17.10.2019r. przedszkolaki wybrały się do parku w poszukiwaniu śladów jesieni. Dzieci spacerowały po parku, obserwowały przyrodę, słuchały jej odgłosów. Przyglądały się drzewom, poznawały ich liście. Zbierały kasztany, żołędzie, kolorowe liście.  Był też czas na bieganie i zabawy. Wszyscy w doskonałym humorze i pełnym koszem darów jesieni wróciliśmy do szkoły.

Monika Jarosz, Aneta Galant

 

Warsztaty jesienne

W ostatnim tygodniu września w oddziałach przedszkolnych odbyły się warsztaty jesienne na których warzywa i owoce zostały przemienione w różne zwierzęta, lalki, misie i potworki. Wszystkie dzieci przy tworzeniu kukiełek wykazały się ogromną pomysłowością i wyobraźnią. Prace małych artystów można było podziwiać na wystawach w salach przedszkolnych. 

Monika Jarosz, Aneta  Galant

 

Szaszłyki owocowe

„Jem owoce i warzywa, siły ciągle mi przybywa”

W ostatnim tygodniu września realizowaliśmy tematykę dotyczącą owoców i warzyw. Bardzo dużo mówiliśmy o tym, jak ważne dla naszego organizmu jest spożywanie owoców i warzyw. W piątek dzieci samodzielnie wykonały przepyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Tego dnia miały dużo pracy, w wielkim skupieniu obierały i kroiły owoce na kawałki oraz nadziewały na patyczki według własnego pomysłu. Dzieciom bardzo smakowały własnoręcznie wykonane szaszłyki.

Monika Jarosz

 

Konkurs „Przedszkolak bezpieczny na drodze”

16 września 2019r. odbył się konkurs międzygrupowy „Przedszkolak bezpieczny na drodze”. Wzięły w nim udział wszystkie dzieci z grup przedszkolnych.

Jego celem było między innymi przybliżenie dzieciom przepisów i znaków obowiązujących w ruchu drogowym, uświadomienie niebezpieczeństw grożących na drodze, utrwalenie zasad prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, a także integracja dzieci.

Przedszkolaki, w pięciu konkurencjach, prezentowały swoją wiedzę odnośnie zasad poruszania się pieszych, znaków drogowych, bezpiecznych i niebezpiecznych zachowań i zabaw na ulicy, niebezpieczeństwa w kontaktach z nieznajomymi, znajomości numerów alarmowych.

Wszystkie dzieci pokazały, że przygotowały się na szóstkę i że w przyszłości będą bezpiecznymi użytkownikami dróg. Każde otrzymało wyróżnienie w formie medalu
i drobny upominek.

Monika Jarosz

 

Skip to content