Skip to content

Nasze osiągnięcia naukowe i artystyczne w latach 2008-2016

Nasze osiągnięcia

Rok szkolny 2015/16

18 marca 2016r.

Konkurs wiedzy o Józefie Ignacym Kraszewskim

IV Międzyszkolny Konkurs „Józef Ignacy Kraszewski – wzorem dla współczesnego człowieka” organizowany przez Zespół Szkół w Głusku. Wzięły w nim udział dziewczęta z klasy V – Martynka Dębowczyk, Inga Gajewska i Zuzanna Świderska. Na pytania dotyczące życia i twórczości Kraszewskiego odpowiadały reprezentacje aż dziewięciu szkół z Lubelszczyzny. Pytania były i łatwe, i trudne, wymagały naprawdę dużej wiedzy na temat patrona naszej szkoły – dokładnej znajomości jego książek, biografii, zainteresowań. Po części konkursowej zostałyśmy zaproszone na obiad, a potem zwiedziłyśmy szkołę świętującą w tym roku stulecie istnienia. Na koniec nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Otrzymałyśmy nagrody za udział – książki i dyplomy. Nie udało nam się zająć I miejsca, ale cieszymy się, że mogłyśmy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Mamy zamiar wystartować też w przyszłym roku i liczymy na to, że pójdzie nam lepiej.

12 stycznia 2016r.

W naszej szkole odbył się  Międzyszkolny Turniej Warcabowy Szkół Podstawowych z Terenu Gminy Jastków dla uczniów klas I-III uczęszczających na świetlicę szkolną. Przybyłych gości powitała Pani Dyrektor Grażyna Kawecka. Turniej zorganizowała pani Grażyna Sadurska, która również przygotowywała dzieci z naszej szkoły do udziału w zawodach. W rozgrywkach brało udział po troje uczniów z każdej z czterech szkół podstawowych naszej gminy. Ze szkoły z Ożarowa przygotowywała dzieci  pani Agnieszka Obara, ze szkoły z Płouszowic   pani Małgorzata Stępska i ze szkoły z Tomaszowic pan Marcin Hetman. Nasi uczniowie, jako gospodarze "stanęli na wysokości zadania". W kategorii indywidualnej pierwsze miejsce zajął Grzegorz Szczepański  z klasy IIb, drugie miejsce Maksymilian Okoń z klasy III, natomiast trzecie miejsce  zajął Wojciech Stróg ze szkoły z Ożarowa. W kategorii drużynowej pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie  ze szkoły ze Snopkowa, drugie miejsce uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Płouszowic, a trzecie miejsce zajęli uczniowie z Ożarowa. Dyplom za udział otrzymali zawodnicy ze szkoły z Tomaszowic. Wszyscy uczestnicy otrzymali także nagrody rzeczowe.

16 listopada 2015r.

IX Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Szkole Podstawowej w Tomaszowicach. Uczniowie z klasy III przygotowywani przez wychowawczynię p. Walentynę Nowocień zdobyli dla naszej szkoły Grand Prix za wykonanie utworu pt. "Uwięziony ptak". Wyróżnieniem indywidualnym uhonorowano Karolinę Bożemską. Uczennice klas IV - VI zdobyły wyróżnienie.

20 października 2015r. Czytanie „Lalki”

Uczniowie naszej szkoły z klas V-VI uczestniczyli w „Jastkowskim czytaniu Lalki”.  Nasza szkoła przygotowała część dekoracji („Warszawa Prusa” i „Moda z czasów Lalki”) oraz prezentację „Warszawa Prusa”. Zuzanna Czarnecka z klasy VI otrzymała nagrodę za zajęcie trzeciego miejsce w konkursie plastycznym „Projekt okładki Lalki Bolesława Prusa”, a Gabryś Olszak  z klasy V – za zajęcie I miejsca w konkursie na projekt kapelusza panny Izabeli.

Rok szkolny 2014/15

Dzieci z oddziału przedszkolnego 0"a" pod kierunkiem wychowawczyni Agnieszki Kędzior wzięły udział w ogólnopolskim konkursie "Odkryj kosmos ze złotym Misiem Haribo". Podczas zajęć poznawały Układ Słoneczny. Wspólnie zbudowały statek kosmiczny - pracę konkursową. Trzymamy kciuki, aby zdobyły główną nagrodę.

29 kwietnia 2015r.

Pięć uczennic: Joanna Taczała, Aleksandra Karasek, Katarzyna Gutek, Zuzanna Jarosz i Patrycja Duchalska reprezentowały naszą szkołę na X Powiatowym Festiwalu Piosenki "Niezapomniane melodie", który odbył się w Ciecierzynie.  Występy były bardzo udane i panowała miła atmosfera. W przyszłym roku również nasze uczennice zamierzają uczestniczyć w tym konkursie.

Rok szk. 2013/14

20 grudnia 2013r.

W tym dniu w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski wierszy Juliana Tuwima. Brali w nim udział uczniowie klas I - III. Konkurs był na wysokim poziomie. Uczniowie bardzo rzetelnie i z dużym zaangażowaniem przygotowywali się do niego. Recytowali takie wiersze jak: "Słoń Trąbalski", "Lokomotywa", "Rzepka", "O pewnym Grzesiu" i wiele innych. Słuchając recytacji wierszy w wykonaniu naszych uczniów wiele się od nich nauczyliśmy, wzruszyliśmy się i wybornie bawiliśmy się. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu.

IV Gminny Konkurs „Mistrz Ortografii”

9 grudnia po raz kolejny gościliśmy w Szkole Podstawowej w Ożarowie, gdzie odbył się IV Gminny Konkurs „Mistrz Ortografii”. Przygotowała go pani Edyta Szczerbicka, a uczestniczyli w nim uczniowie klas piątych ze szkół w Jastkowie, Ożarowie, Płouszowicach oraz w Snopkowie. Naszymi reprezentantami byli Joanna Taczała i Adam Rola, przygotowani przez panią Marię Szkutnik.

Konkurs pomyślany został jako ortograficzna gra planszowa, podczas której napotykało się wiele zadań, można było zdobywać punkty dodatkowe, ale też tracić je za złą odpowiedź. Nie brakowało też konkurencji wspólnych dla wszystkich drużyn. Trzeba było wykazać się znajomością zasad pisowni wyrazów, ale też wykazać się umiejętnością zastosowania ich w praktyce, rozwiązywać rebusy, uzupełniać luki wyrazowe, ale także rozpoznawać różne rzeczy ukryte w worku i podawać ich nazwy. Słowem – emocji nie brakowało, nudzić się też nie było kiedy. Nasza drużyna utrzymywała się na prowadzeniu cały czas, a co więcej jako jedyna okazała się bezbłędna i w pełni zasłużyła na zdobyty tytuł gminnego „Mistrza Ortografii”. Bardzo się z tego cieszymy i serdecznie gratulujemy Asi i Adamowi.

Rok szk. 2012/13

21 marca 2013r.

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny "Kangur", "Kangurek" i "Żaczek". Chętni uczniowie z naszej szkoły próbowali swych sił w  pokonywaniu tajników królowej nauk - matematyki. Zadania były dość trudne. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Marzec 2013r.

W marcu  jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi został zorganizowany w naszej szkole konkurs na palmę i pisankę wielkanocną. Uczniowie klas młodszych i starszych przynosili piękne prace wykonane samodzielnie lub też  z małą pomocą rodziców. Zainteresowanie konkursem było duże ,uczestniczyło w nim aż 44 uczniów. Pani Edyta Filipiak i pani Marta Duk musiały komisyjnie wybrać najpiękniejsze prace ale było to dość trudne zadanie, gdyż wszystkie pisanki i palmy były oryginalne i starannie wykonane. Wyłoniliśmy dwie grupy wiekowe. I miejsce w kategorii dzieci młodszych zajęły: Gabryś Olszak, Martyna Dębowczyk, Martyna Przybysławska. W kategorii dzieci starszych I miejsce zajęli uczniowie: Bartek Lipski, Rafał Wilk , Paulina Szymańska, Zuzanna Czarnecka. W kolejnych latach nadal będziemy kultywować staropolski  zwyczaj wicia palm i robienia pisanek.

30 listopada 2012r.

Uczniowie klasy V Hanna Kołodyńska, Bartłomiej Łapanowski i Aleksandra Stanek brali udział w Gminnym Konkursie "Jastków - moja gmina" organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jastkowie. Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę, dzielnie walczyli zdobywając trzecie miejsce.

19 listopada 2012r. 

Uczennice z klasy III, IV i V uczestniczyły w VI Gminnym  Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Tomaszowicach. Atmosfera była bardzo podniosła i uroczysta. Konkurencja bardzo wysoka.

Rok szk. 2011/12

22 kwietnia 2012 roku odbył się przegląd „Mini Playback Show” w Tomaszowicach. W konkursie, w dwóch kategoriach - piosenka angielska i występ mini playback - brali udział uczniowie z Tomaszowic, Płouszowic, Jastkowa i Snopkowa. Uczestnicy podczas występów dawali z siebie wszystko, a jury miało twardy orzech do zgryzienia, zastanawiając się, komu przyznać nagrody – Złote Mikrofony. Nasza szkoła dostała aż dwa (podobnie jak gospodarze). Jeden (kategoria playback) trafił do Zuzi Jarosz z klasy II, która zaprezentowała się w piosence Seleny Gomez „Round and round”. Drugim natomiast wyróżniono uczennicę klasy VI – Gabrysię Chycką. Zaśpiewała ona po angielsku przebój Duffy „Mercy”.

Wiosną lubelskie Centrum Dyslektyczne Trampolina ogłosiło konkurs „Słowomania”.

Miał on na celu propagowanie pięknego mówienia, czytania i pisania. Można było zorganizować w szkole Dzień Słowomanii lub napisać piosenkę związaną z tematem konkursu i nakręcić do niej teledysk. Zajęła się tym pani Maria Szkutnik. Napisaną przez nią piosenkę zaśpiewali uczniowie klas VI i IV (Karolina Stolarska, Oliwia Wiśniecka, Ewelina Majewska, Marcelina Wilk, Milena Długosz, Gabrysia Chycka, Natalia Świderska, Zosia Wieczorek, Patrycja Marzec, Sylwek Kobiałka, Sylwek Korniluk, Ola Wolfram i Karolina Świderska). W samym filmie zaś pojawili się niemal wszyscy uczniowie – a w każdym razie reprezentanci wszystkich klas I-VI. Nasz teledysk okazał się najlepszy. W nagrodę został nagrany przez profesjonalistów – najpierw podkład w radiu, potem zdjęcia w szkole. Można go zobaczyć w internecie na stronie Centrum Dyslektycznego Trampolina.

22 kwietnia 2012r.

W Dąbrowicy odbył się IV Gminny Konkurs Recytatorski, będący eliminacjami do Małego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie. Brali w nim udział uczniowie z Ożarowa i Snopkowa. Naszą szkołę reprezentowała Julia Kluch z klasy V. Została ona też wytypowana do konkursu powiatowego, który odbył się 23 maja w Lublinie, w Wojewódzkim Ośrodku Kultury. Tam już konkurencja była ogromna, a wspaniałych recytatorów mnóstwo, więc nic nie udało się wywalczyć, ale i tak gratulujemy Julce i pracowitości, i odwagi!

28 lutego 2012r.

10 uczniów naszej szkoły z klasy V i VI przystąpiło do Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX w kategorii Bunnus. Pomimo pytań o różnym stopniu trudności pracowali wytrwale i uzupełniali karty odpowiedzi. Czekamy na wyniki.

16 lutego 2012r.

W tym dniu ks. Daniel Chomontowski wraz z trzema uczennicami: Aleksandrą Stanek - ucz. kl. IV, Mileną Długosz i Gabrielą Chycką - ucz. kl. VI wzięli udział w VII Festiwalu Piosenki Religijnej "Niezapomniane melodie" w Ciecierzynie. Uczennice zaśpiewały piosenkę pt. "Zabierz mnie Święty Franciszku" i otrzymały pamiątkowe dyplomy uczestnictwa. Gratulujemy!

Mamy laureata. 14.02.2012r. - tę datę Karol Jodłowski zapamięta na długo. W tym dniu odbył się wojewódzki etap konkursu historycznego organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Dwa dni później ogłoszono wyniki konkursu. Okazało się, że Karol został jego laureatem, otrzymując 57 punktów na 60 możliwych, co dawało mu drugi wynik wśród wszystkich uczestników. Należy nadmienić, że został on pierwszym laureatem wojewódzkim w historii Szkoły Podstawowej w Snopkowie.  Tegoroczny konkurs zorganizowano pod hasłem „Każdy dzień jest  podróżą przez historię”. Karol jest uczniem klasy VI naszej szkoły, do konkursu przygotowywał się bardzo długo. Już w roku ubiegłym był o krok od sukcesu, zabrakło mu bowiem zaledwie dwóch punktów aby cieszyć się zwycięstwem. Historia jest jego pasją i jak sam mówi nauka tego przedmiotu sprawia mu przyjemność. Etap szkolny konkursu był  dla Karola tylko formalnością, trudności pojawiły się na etapie okręgowym, na trzystu uczestników test pozytywnie zaliczyło tylko 36 osób. Tym większy jest jego sukces, iż podołał trudnym wymaganiom autorów testu. Etap wojewódzki był nieco łatwiejszy, wszyscy jego uczestnicy zostali laureatami. Z sukcesu Karola cieszy się cała społeczność uczniowska szkoły, dyrekcja i  wszyscy nauczyciele. On sam twierdzi, że długie godziny spędzone nad książką się opłaciły, a satysfakcji ze zwycięstwa nie da się z niczym porównać. Karol Jodłowski jako laureat będzie zwolniony z egzaminu na zakończenie klasy VI, będzie mógł również wybrać dowolne gimnazjum w Lublinie.

                                                    Jolanta Czubacka - nauczyciel historii

9 grudnia 2011 roku odbył się II Gminny Konkurs Ortograficzny organizowany przez Szkołę Podstawową w Ożarowie. Biorą w nim udział przedstawiciele piątych klas. Naszymi reprezentantkami były Magdalena Gontarz i Joanna Knaziuk. Dziewczyny spisały się na medal - chociaż musiały rywalizować w aż ośmiu różnych konkurencjach, popełniły tylko jeden błąd i zasłużenie wygrały. Pokonały zarówno gospodarzy, jak i drużyny z Tomaszowic i Jastkowa.

18 listopada 2011 roku

W Szkole Podstawowej w Tomaszowicach odbył się V Gminny Przegląd Poisenki i Pieśni Patriotycznej. Wzięły w nim udział reprezentanci wszystkich szkół z terenu gminy Jastków. Przedstawiciele naszej szkoły zaśpiewali trzy pieśni: "Piechota", "Marsz, marsz Polonia" i "Rota". Nasze uczennice: G. Chycka, E. Majewska, A. Smolińska, A. Stanek, K. Stolarska, K. Świderska, P. Szymańska, J. Tomaszewska, M. Wilk, O. Wiśniecka, A. Wolfram otrzymały podziękowanie za udział w przeglądzie. Pomimo ogromnej rywalizacji, impreza przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze.

WRZESIEŃ - LISTOPAD 2011R.

Ubiegłoroczny finalista kuratoryjnego konkursu historycznego: Karol Jodłowski powtórzył swój sukces także w tym roku. Zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Znalazł się w gronie 31 szczęśliwców (było 391 uczestników z całego województwa), którym udało się przejść do finału. Życzymy Karolowi w styczniu dalszych sukcesów.

Konkurs "Bezpiecznie poruszam się rowerem". W październiku wszyscy uczniowie klasy VI przystąpili do konkursu organizowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie. Pierwsze miejsce zdobyła Marcelina Wilk, drugie Karol Jodłowski, trzecie Zofia Wieczorek. Dyplomy i atrakcyjne nagrody dla zwycięzców wręczył pani Beacie Madej Marszałek Województwa Lubelskiego pan Jacek Sobczak. Laureaci naszej szkoły otrzymali także gratulacje i podziękowania od pani dyrektor Grazyny Kaweckiej.

Rok szk. 2010/11

Gminny przegląd Mini Playback Show

25 maja  uczniowie ze Snopkowa (aż 32 osoby) wystąpili w kolejnym Gminnym Przeglądzie Mini Playback Show w Tomaszowicach. W kategorii klas I - III wyróżnienia otrzymały Ola Stanek i Ala Płucisz, zaś Złotym Mikrofonem została uhonorowana uczennica klasy III - Hania Kołodyńska. Wyróżnienia zdobyli także uczniowie klas V- VI: Klaudia Korczyk, Oskar Podstawka oraz - w kategorii piosenka anglojęzyczna - Marta Płucisz.

Konkursy przedmiotowe

W konkursach przedmiotowych, organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, do etapu rejonowego zakwalifikowali się: Bartłomiej Stachura i Oskar Podstawka (przyroda), Aleksandra Szymańska (matematyka) oraz Karol Jodłowski uczeń kl. V (historia). Karol dotarł aż do etapu wojewódzkiego. Zabrakło mu zaledwie dwóch punktów do bycia laureatem.

Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych

24 maja 2011 odbył się wewnątrzszkolny konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych. W zmaganiach wzięło udział łącznie 16 uczniów klas IV - VI. Wyłonionych zostało trzech zwycięzców, którzy wykazali się szeroką wiedzą i znakomitym przygotowaniem. Pierwsze miejsce zdobył Rafał Prażmo - uczeń klasy VI. Zaraz po nim uplasował się Karol Jodłowski z klasy V. Trzecia lokata przypadła szóstoklasitce - Marcie Płucisz. Zwycięzcom gratulujemy!

Konkurs recytatorski

20 maja 2011r. odbył się konkurs recytatorski "Poezja uczy, wzrusza i bawi" dla uczniów klas I - III. Uczestnicy recytowali wiersze różnych poetów. Dla wszystkich uczestników były dyplomy, a dla najlepszych mówców nagrody. Pierwsze miejsce zdobyli: Łukasz Kańczugowski (kl.I), Angelika Korniluk (kl.II), Patrycja Dudek (kl.III). Pozostali nagrodzeni to: Izabela Mróz, Joanna Taczała,  Klaudia Babisz, Rafał Wilk i Hanna Kołodyńska. Widzowie z uwagą i skupieniem słuchali recytacji kolegów.

Przegląd teatrzyków szkolnych i młodzieżowych

16 maja 2011r. w Dąbrowicy odbył się VII Przegląd teatrzyków szkolnych i młodzieżowych. Wystąpił tam nasz teatrzyk szkolny "Promyczki". Grupa młodsza wystąpiła w przedstawieniu pt."Brzydkie kaczątko", a grupa starsza przedstawiła nowoczesny spektakl pt. "MITing". Obie grupy przygotowywały i reżyserowały panie Walentyna Nowocień i Grażyna Sanecka.

Turniej szachowy

10 maja 2011r. w Fajsławicach odbył się Turniej szachowy o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VI: Justyna Czerwonka, Paulina Czarnecka, Jacek Gontarz i Kacper Kowalski. Nasi uczniowie zajęli 18 miejsce na 48 drużyn.

Konkurs na pisankę i palmę wielkanocną

Tradycyjnie przed Świętami Wielkanocnymi w naszej szkole odbył się konkurs na pisankę i palmę wielkanocną. Brali w nim udział chętni uczniowie. Została wykonana świąteczna wystawa, na której znalazły się różnego rodzaju pisanki i palmy. Były kraszanki, pisanki starodawne (drapane) i nowoczesne przedstawiające rózne zwierzątka i postacie. W ten sposób chcemy kultywować zwyczaje związane z obchodami Świąt Wielkanocnych.

Konkurs "Jastków - moja gmina"

Dnia 19 kwietnia 2011r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jastkowie odbył się konkurs "Jastków - moja gmina". Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy V - Marcelina Wilk, Ewelina Majewska i Karol Jodłowski. W zmaganiach konkursowych brali udział również udział uczniowie z Ożarowa, Jastkowa, Tomaszowic i Płouszowic. Wszyscy odpowiadali na pytania związane z gminą Jastków i przedstawiali prezentację pt. "Spacerkiem po gminie" oraz drzewo genealogiczne rodziny mieszkającej od pokoleń w okolicy Jastkowa. Drużyna ze Snopkowa zajęła (ex aequo z drużyną z Tomaszowic) drugie miejsce. W nagrodę zawodnicy dostali książki oraz dyplomy.

Konkurs piosenki

21 marca 2011r. odbył się w naszej szkole konkurs piosenki dla uczniów klas 0-III. Chętni uczniowie prezentowali swoje umiejętności wokalne przed zebranymi kolegami. Oceniana była odwaga, pomysłowość i sposób prezentacji. Pierwsze miejsce zdobyły uczennice z klasy III: Aleksandra Stanek, Aleksandra Smolińska, które przygotowały także układ taneczny do piosenki. Każdy uczestnik otrzymał oprócz gromkich braw, słodki upominek. Było miło i sympatycznie.

Konkurs plastyczny

Szkoła Podstawowa w Snopkowie bierze udział w licznych programach - między innymi w akcji "Owoce i warzywa w szkole". W celu zwiększenia jeszcze bardziej świadomości uczniów w zakresie zdrowego odżywiania się, w marcu zorganizowany został wewnątrzszkolny konkurs plastyczny pod hasłem "Żyję zdrowo - jem owoce i warzywa". Brało w nim udział 62 uczniów ze wszystkich klas. młodsi mieli za zadanie przedstawić portret swojego ulubionego warzywa lub owocu, zaś starsi - wykonać plakat ukazujący korzyści płynące ze sporzywania owoców i jarzyn. Wpłynęło wiele przepięknych, pomysłowych prac, które przez cały marzec zdobiły korytarz naszej szkoły.

Konkursy kuratoryjne

W dniach 3 - 8 listopada 2010r. odbyły się w naszej szkole konkursy przedmiotowe organizowane przez Lubelskiego Kuratora Oświaty. Etap szkolny z historii pisało 6 uczniów. jeden uczeń z klasy V - Karol Jodłowski przeszedł do drugiego etapu. Z przyrody do następnego etapu zakwalifikowało się dwóch uczniów z klasy VI: Oskar Podstawka i Bartłomiej Stachura. Z matematyki jedna uczennica z klasy VI - Aleksandra Szymańska zakwalifikowała się do następnego etapu. Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w dalszym etapie konkursów.

IV Gminny Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Dnia 17 listopada w Dąbrowicy odbył się IV Gminny Przegląd Piosenki i Pieśni Patriotycznej pd hasłem: "Miłości w tej pieśni zamknięte...Naród, kultura, tradycja". Brały w nim udział następujące szkoły podstawowe - ze Snopkowa, Jastkowa, Ożarowa, Tomaszowic i Płouszowic oraz gimnazjum z Jastkowa. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VI -  Natalia Czarnecka, Paulina Czarnecka, Justyna Czerwonka, Aleksandra Szczepaniak, Monika Szczepaniak, Magdalena Nieściór, Manuela Flis, oraz z klasy V - Marcelina Wilk, Natalia Świderska, Ewelina Majewska, Oliwia Wiśniecka. Statuetkę za najlepszy występ otrzymał chór ze Szkoły Podstawowej im. B. Prusa w Płouszowicach. Pozostali uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Rok szk.2008/09

Jesienny Konkurs Recytatorski:
16 października Maciek Czubacki, Łukasz Jaskowski i Karol Moniuszko z klasy VI brali udział w Jesiennym Konkursie Recytatorskim . Tym razem żadnemu z nich nie udało się zakwalifikować do etapu wojewódzkiego, choć trzeba przyznać, że chłopcy zaprezentowali się naprawdę dobrze.
Przegląd pieśni patriotycznych w Dąbrowicy:
17 listopada odbył się w Dąbrowicy przegląd pieśni patriotycznych. Uczniowie naszej szkoły zdobyli dwa wyróżnienia - klasa V za pieśń pt. "O, mój rozmarynie" i klasa III za pieśń pt. "Przybyli ułani".
Skip to content