Skip to content

Rok szkolny 2021/2022

Zajęcia patriotyczne - gr. 0a i 0b

„ Jesteśmy Polką i Polakiem….. kochamy Polskę z całych sił! Chcemy, byś również kochał ją i ty!”  Zakopane, Kraków, Warszawa, Toruń, Gdańsk – te miasta występujące w rytmicznej piosence, pozwoliły dzieciom przemierzyć i poznać trasę przez całą Ojczyznę od szczytów gór do morza.

Wykonanie jednej długiej flagi w kolorze biało – czerwonym z pewnością utrwali się w pamięci dzieci o naszych barwach narodowych i szacunku do flagi. Dzieci z zapałem malowały naszą polską flagę. Używały do tego długiego – przez całą salę – brystolu, farbę, folię bąbelkową i własną ożywioną aktywność.

Ostatnim, najbardziej podniosłym i uroczystym akcentem było wspólne zaśpiewanie hymnu: Jeszcze Polska nie zginęła. Dumni mali Przedszkolacy – Polki i Polacy – patrząc na umocowaną wysoko w sali flagę – cieszyli się ze swojej patriotycznej pracy.

Agata Wróbel, Aneta Galant

Warsztaty przyrodnicze "Motylem jestem" - gr. 0a

„ Jak motyle, jak motyle wzlećmy jeszcze choć na chwilę. W górę aż pod niebo, tam gdzie czeka nas słońca blask!” starsi pamiętają tę piosenkę, którą śpiewała Irena Jarocka.

W naszej grupie dziś było wyjątkowo zadziwiające spotkanie z Takimi Osobami -Pasjonatami i ich żywymi motylami. Zobaczyliśmy piękne okazy motyli bardziej i mniej kolorowych. Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy z życia tych owadów. Jak żyją, co jedzą, gdzie fruwają i mieszkają, jak się rodzą, rosną jak się zmieniają. Już nie długo w ciągu lata,  kiedy zobaczymy motyla, będziemy podziwiać i obserwować jak sobie na wolności lata.

Na zakończenie dzieci wykonały swojego motylka, którego mogły zabrać do domu.

Aneta Galant

« 1 z 2 »

Warsztaty Wielkanocne - gr.0a i 0b

Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym symboliczne obrzędy religijne, tradycja ludowa i świat przyrody splatają się w jedno. Dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w warsztatach wielkanocnych. Wspólnie z nauczycielami ozdabiały jajka, oraz inne dekoracje świąteczne. Do wykonania pisanek, zajączków, kurczaczków  dzieci wykorzystywały różnorodne materiały: cekiny, plastelinę, patyczki, wstążki, naklejki, itp. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Wspólna zabawa i praca pozwoliła nam wszystkim poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.

Justyna Skwarek, Aneta Galant

« 1 z 2 »

Pierwszy Dzień Wiosny - gr. 0a i 0b


Pierwszy Dzień Wiosny w naszym przedszkolu powitaliśmy 20 marca.
„Mali Odkrywcy'' oraz " Tygryski"  udały się barwnym korowodem do pobliskiego parku. Dzieci z wesołym śpiewem, wzbudzały zainteresowanie przechodniów. Wiosenne słońce rozświetlało ich roześmiane twarze.
Po dotarciu do parku tradycyjnymi okrzykami: „hu hu ha idź już sobie zimo zła”, wierszykami i piosenkami szukali pierwszych śladów wiosny.
Witając nową porę roku zorganizowaliśmy również w przedszkolu
"Dzień Zielony". Dzień ten był okazją do tego, by uzmysłowić naszym milusińskim jak wiele korzyści czerpiemy z obcowania z naturą.
Dzieci w tym dniu ubrane były w stroje zielone.
Przyjście nowej pory roku – wiosny było doskonałą okazją do tego, by opowiedzieć dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W salach przedszkolnych zazieleniły się kąciki przyrody. Dzieci same zajęły się hodowlą grochu, cebuli, fasoli czy rzeżuchy.
W wazonach pojawiły się bazie i inne wiosenne kwiaty. Nie zabrakło też prac plastycznych dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny oraz "zielonych koron". Dzień ten był inny niż wszystkie. Dostarczył dzieciom wielu wrażeń.

Justyna Skwarek, Aneta Galant

« 1 z 2 »

Wesołe kolędowanie - gr. 0a

Hej kolęda, kolęda – dajemy koncert nawet po świętach. Pastuszkowie, aniołowie – każdy coś mądrego i pięknego powie. Od serca do ucha nawet Babcia posłucha. Świeć gwiazdeczko głośno śpiewam, z pasterzami już wybiegam. Chcę dziś trafić do Betlejem – tam to się dopiero dzieje. Chopin również to w swoim dziele zaznaczył – Lulajże Jezuniu – tak to było, nie inaczej.

Aneta Galant

Powitanie Zimy - gr. 0a

Na pierwszy dzień kalendarzowej zimy na podwórko z sali przedszkolnej nie wychodzimy. Każdy był dziś uśmiechnięty, nie zmarznięty, bo robiliśmy zimowe eksperymenty. Powstał nawet sztuczny biały śnieg, bałwan z bibuły, który nie obniżał temperatury oraz ciekawe kolorowe wzory, które całkowicie poprawiły wszystkim humory.

Aneta Galant

Ozdabianie pierniczków - gr. 0a

Radośnie, smacznie, kolorowo – jednym słowem pierniczkowo. Dzisiaj wyobraźnia mocno działa, różne zmysły poruszone: dotyk, węch, wzrok i smak – ozdabiamy ciasteczka pięknie – nie byle jak. Choineczki i dzwoneczki, serca, gwiazdki, aniołeczki – różne kształty układamy, w folię sprytnie zawijamy i tak właśnie mamy prezent świąteczny do domu mamy 😉

Aneta Galant

Wizyta Świętego Mikołaja - gr. 0a

Chociaż bardzo oczekiwany przez dzieci, to i tak Mikołaj swoim przybyciem sprawił ogromna radość i niespodziankę. Przedszkolaki dzielnie odpowiadały na pytania, mówiły wierszyki, śpiewały piosenki. Mikołaj oczywiście wręczył prezenty przypominając rady dobrego wychowania ważne na całe życie. Osoba Mikołaja ma autorytet u dzieci, więc słowa, które przekazał przyjęły na poważnie. Po rozstaniu z miłym gościem zabawy poprowadzili uczniowie z klasy VI. Był to naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości, dobroci, wzajemnej życzliwości i wspólnej zabawy.

Aneta Galant

Dzień Postaci z Bajek - gr. 0a

5 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego 0a świętowały Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji odbył się wielki bal. Na parkiecie można było spotkać przeróżne księżniczki i wielu super bohaterów. Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zabawach, konkurencjach sportowych i z zaangażowaniem rozwiązywały zagadki i zadania dotyczące tematyki bajek. Na zakończenie zabawy dzieci otrzymały drobne upominki. Bal zakończył się smacznym poczęstunkiem.

Aneta Galant

« 1 z 2 »

Dzień Drzewa - gr. 0a

Dnia 10 października w Polce obchodzimy Dzień Drzewa. Z tej okazji w naszej grupie posadziliśmy żołędzie w doniczkach i z niecierpliwością czekamy na pierwsze listki tego wspaniałego drzewa, które zasadzimy na terenie naszej szkoły. Do tego wydarzenia dzieci przygotowywały się na zajęciach na których poznały różne gatunki drzew, ich nasiona, liście
i owoce. Z uwagą oglądały film edukacyjny z którego dowiedziały się: co powstaje z drewna; w jaki sposób można oszczędzać papier i jakie rzeczy można z  niego wykonać. Po obejrzeniu filmu rozwinęła się dyskusja dotycząca oszczędzania papieru w naszej grupie. Dzieci samodzielnie stwierdziły, że można tworzyć swoje rysunki wykorzystując obydwie strony kartki oraz to, że zanim karta trafi do kosza, można z niej zrobić samolot lub kule do rakiety. Zajęcia były bardzo rozwijające, pouczające i relaksujące 😉

Aneta Galant

Dzień Chłopaka i Dziewczynek - gr. 0a

W życiu przedszkolnym są takie dni w których dziewczynki i chłopcy mają okazję obdarować się upominkami. To dwa szczególne  dni świąteczne pełne radości, uprzejmości i życzliwości.

30 września w Dniu Chłopaka, dziewczynki obdarowały swoich kolegów drobnymi niespodziankami. Nie dało się ukryć zaskoczenia oraz rumieńców na buziach naszych kochanych chłopaków.

11 października nadszedł wyczekiwany z niecierpliwością Dzień Dziewczynek. Jak przystało na chłopaków – małych dżentelmenów, sprawnie w kole się zebrali – dziewczynkom winszowali. Prezentami obdarzyli, życząc szczęścia w każdej chwili.

Aneta Galant

"Dzień Pierwszej Pomocy" - spotkanie ze specjalistą (gr. 0a)

Z okazji Dnia Pierwszej Pomocy zaprosiliśmy lekarza, był to p. dr Ryszard Siwek – specjalista chirurgii dziecięcej. Bo któż inny przekazałby nam tyle wiedzy o właściwym odżywianiu, myciu zębów i  udzielaniu pierwszej pomocy.

Pan doktor zaprezentował podstawowe czynności podczas udzielania pierwszej pomocy, wytłumaczył w jaki sposób dziecko może pomóc osobie, która utraciła przytomność. Miłym zaskoczeniem dla pana doktora była wiedza dzieci dotycząca bezpiecznego zachowania się wobec obcych ludzi
i znajomość numerów alarmowych.

Do warsztatów były potrzebne lalki by można było opatrzeć każdą ranę
i stłuczenie. Trudu dużo było, ale wszystko dobrze się skończyło. Każda rysa i rana prawidłowo została zabandażowana.

W podziękowaniu za miłe spotkanie, dzieci przygotowały dla pana doktora „Recepty na zdrowie”.

Aneta Galant

"Dzień Budowlańca" - gr. 0a

Dzień zapowiadał się interesująco. W sali pojawiły się ciekawe przedmioty: mini cegła, zaprawa murarska i narzędzia. Dzieci nie mogły się doczekać nowych budowlanych doświadczeń.  Wiadomo, że domu nie buduje się w ciągu jednego dnia i dlatego warsztaty budowalne trwały dłuższy czas. Przed rozpoczęciem budowy dzieci wykazały się umiejętnościami matematycznymi: liczyły, dodawały, odejmowały, dzieliły materiały dla każdego dziecka oraz mierzyły za pomocą sznurka i linijki. Po obliczeniach dzieci z wielkim zapałam rozpoczęły budowę. I tak cegiełka do cegiełki, aż powstał nasz wspólny dom.

Aneta Galant

"Powitanie Jesieni" - warsztaty jesienne (gr.0a)

Jesienią przedszkolaki lubią zbierać i gromadzić kasztany, żołędzie, jarzębinę i inne dary jesieni, które później wykorzystują podczas różnorodnych zajęć dydaktycznych w przedszkolu.

23 września w grupie starszaków odbyły się jesienne warsztaty, pt.: „Powitanie Jesieni”.  Sala zmieniła się w „Krainę kreatywnego przedszkolaka”. Dzieci stworzyły dużą kolekcję koników, misiów, sów, jeżyków, grzybków, stworków i różnych muchomorków. Radość dzieci i chęć do pracy była ogromna, nie mniejsza niż satysfakcja wychowawczyni oraz pani Basi Sagan, która była dla nas nieocenionym wsparcie.

Aneta Galant

« 1 z 2 »

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole najmłodsi, czyli dzieci z oddziałów przedszkolnych, od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na temat książki „Kropka”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Taka lektura to świetna okazja do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich zdolności światu. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana praca plastyczna, wymagająca od dzieci kreatywności i pobudzenia wyobraźni. Dla małych, ale wyjątkowo twórczych, artystów przygotowaliśmy też dyplomy. Z pewnością po niezwykłym kropkowym dniu taka niespodzianka była miłym wieńczeniem wspólnych zabaw. To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Justyna Skwarek, Agata Wróbel

Skip to content