Skip to content

Rugby Tag w SP w Snopkowie!

Już niedługo Rugby Tag w SP w Snopkowie!

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów ( klasy IV-VIII) do udziału w bezpłatnych zajęciach Rugby Tag w naszej szkole w każdy poniedziałek o godzinie 16:00-17:30 oraz czwartek o 12:35-14:05. Szczegółowe informacje u nauczyciela prowadzącego Martyny Wiącek-Piwońskiej.

Rugby Tag to jedna z odmian rugby - bardzo popularna w Irlandii. Zasady gry są nieco inne niż w przypadku Rugby. Z założenia jest to sport bezkontaktowy, nie występują elementy ataku na zawodnika. Biorący udział w rozgrywkach Rugby Tag mają przyczepione na wysokości bioder kolorowe taśmy. Zatrzymanie przeciwnika polega na zerwaniu szarfy (Tag). Rugby Tag uczy gry zespołowej i koordynacji ruchowej, a przy tym jest świetną zabawą. Uczestnicy zajęć wezmą udział w turnieju Szkolnej Ligi Rugby Tag, gdzie będą reprezentować naszą szkołę.

Zapraszamy do zapisów!

Polski Związek Rugby
Skip to content