Skip to content

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej

Dnia 24.06.2021 r. odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Ten dzień był długo wyczekiwany przez uczniów, rodziców i wychowawcę klasy, gdyż ślubowanie i pasowanie na uczniów miało odbyć się w listopadzie - jednak pandemia pokrzyżowała wszystkim szyki. 

Niemniej jednak - jeszcze w tym roku szkolnym - uczniowie pierwszej klasy zdali swój pierwszy szkolny egzamin i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Snopkowie. 

Uroczystość ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej, do której uczniowie przybyli w strojach galowych. Obecni byli też rodzice. Na początku uczniowie zaprezentowali się w pięknie odtańczonym polonezie, a następnie odbyła się właściwa część artystyczna. Mimo tremy, wszystko udało się znakomicie.

Najważniejszym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor, Anna Ducin, posługując się specjalnym ołówkiem. 

Na koniec dzieci otrzymały nie tylko świadectwa szkolne, ale też przygotowane przez rodziców upominki - książki i wypełnione cukierkami rożki. O pierwszakach pamiętał też ksiądz Mirosław Matuszny, który podarował każdemu kolorowanki.

To był niezapomniany dzień, dostarczył wiele wzruszeń.

Edyta Filipiak

Skip to content