Skip to content

Wyzwanie InstaLogik

W konkursie InstaLogik w tym roku wzięło udział ponad 3400 uczniów, a konkurs odbywa się pod patronatem Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Naszym celem jest to, aby w przyszłym roku z każdej klasy w każdej szkole do konkursu przystąpiło kilka uczennic i kilku uczniów.

W związku z tym przygotowaliśmy dla wszystkich Zimowe Wyzwanie InstaLogika. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam przedstawiony projekt, a nauczyciele docenią Wasze zaangażowanie dodatkowymi ocenami.

Zimowe Wyzwanie InstaLogika jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych, łącznie z dorosłymi i stanowi świetne przygotowanie do konkursów matematycznych i informatycznych. Można pracować samodzielnie, w grupie, z rodzicem, rodzeństwem lub nauczycielem. Co więcej - jest pomyślane tak, aby zarówno początkujący mógł odnieść pierwsze sukcesy, jak i najlepsi poczuli dreszczyk emocji. Zaangażowanie czasowe zależnie od chęci od pojedynczej godziny do wielu długich zimowych wieczorów i rozmyślań o każdej instrukcji.

Zimowe Wyzwanie InstaLogika trwa od 16 grudnia 2020 do 31 stycznia 2021. Na koniec ogłosimy wyróżnienia, a dla wszystkich uczestników i ich nauczycieli przygotujemy dyplomy uczestnictwa. W Zimowym Wyzwaniu InstaLogika wszyscy uczestnicy są wygranymi i tylko od nich zależy, jak daleko zajdą, prężąc swoje szare komórki w długie zimowe wieczory!

Na czym polega zimowe wyzwanie? Masz trzy karty z liczbami 1, 2, 3. Jedna jest zakryta. Widzisz tylko, 2, zakrytą kartę i 3. Czy uda ci się określić, jaka karta jest zakryta? Z pewnością. Ale czy uda ci się zapisać odpowiedni ciąg działań dla komputera robiący to za ciebie?

Zadanie to pojawiło się na II etapie konkursu InstaLogik w tym roku, a w zimowym wyzwaniu tworzysz rozwiązanie nie tylko dla trzech kart, ale również dla jednej, dwóch, czterech i pięciu. Wyróżnienia dostaną osoby lub zespoły, które zmuszą komputer do działania za pomocą jak najmniejszej liczby poleceń. Przewidujemy wyróżnienia dla różnych kategorii wiekowych, osobne dla uczniów podejmujących wyzwanie indywidualnie, a osobne dla zespołów. Nie musisz rozwiązywać wszystkich przypadków. Osobne wyróżnienia będą dla osób, które rozwiązały problem dla trzech kart, osobne dla czterech i pięciu.

Udział w Zimowym Wyzwaniu InstaLogika jest bezpłatny.

Nowych uczestników zapraszamy do rejestracji na stronie instalogik.pl.

Uczniowie biorący udział w tegorocznej edycji konkursu InstaLogik mają już dostęp do Wyzwania na swoich kontach uczniów.

Pozdrawiam,
Tomasz Stachowicz
www: instalogik.pl
email: instalogik@instalogik.pl
fb: fb.com/InstaKod

Skip to content