Skip to content

Wielkie czytanie w klasach I-III

W dniu 19.10.2017 odbyła się uroczystość pod nazwą "Wielkie czytanie w klasach I-III", która zainaugurowała akcję cyklicznego czytania w klasach młodszych w roku szkolnym 2017/2018.

W ten sposób chcemy zachęcić uczniów do systematycznego czytania i poznawania ciekawych autorów piszących dla dzieci.

Tym razem przybliżyliśmy uczniom współczesnego pisarza - Grzegorza Kasdepke, czytając opowiadania z książeczek "Co to znaczy...". W  tym ważnym wydarzeniu uczestniczyli rodzice  i - co najbardziej nas cieszy - babcie.

Na początku odbyła się prezentacja postaci połączona z pląsem w wykonaniu uczniów klasy II, ucharakteryzowanych na poszczególnych bohaterów - członków wielopokoleniowej rodziny.

Później zaproszeni goście czytali zabawne historyjki, wyjaśniające różne powiedzenia. Dzieci z wielką uwagą słuchały opowiadań czytanych przez babcie - panią Marię Pudelską i panią Irenę Pawłot i rodziców - panie Annę Synderkiewicz, Joannę Rywacką, Paulinę Mazur oraz panów - Arkadiusza Duluka i Patryka Wronę. Były też bardzo zaciekawione, gdy czytała pani dyrektor Anna Ducin, która znakomicie zinterpretowała opowiadanie "Podnosić poprzeczkę", tematycznie wpisujące się w życie szkoły i jej zadania. W podzięce za piękne czytanie i doskonałą interpretację uczniowie zaśpiewali piosenkę i wręczyli gościom bukieciki różyczek
z kolorowych jesiennych liści.

Kolejnym punktem uroczystości było czytanie "Dzieci - dzieciom". Kilkoro uczniów
z klasy II i III czytało opowiadania z podziałem na role. Spisali się znakomicie, wcielając się w przydzielone im postacie. Trzeba zaznaczyć, że przygotowane wydarzenie zyskało dużą aprobatę wśród rodziców i babć. Wszyscy podkreślali potrzebę czytania, jego zalety i korzyści oraz wyrazili chęć uczestniczenia w kolejnej akcji.

Walentyna Nowocień

 

Skip to content