Skip to content

Mikołajki w kinie

6 grudnia 2019 r. uczniowie klasy IV z okazji Mikołajek udali się do kina CinemaCity w Lublinie pod opieką wychowawczyni oraz pań: Doroty Wnukowskiej, Anny Synderkiewicz i Justyny Kamińskiej. Podróżowaliśmy autobusem MPK, co było dodatkową atrakcją tego dnia.
Film pt. „Jak zostać Świętym Mikołajem” to duńska produkcja w reżyserii Christiana Dyekjæra. Główna bohaterka Lucia mieszka ze swoimi rodzicami na północy Grenlandii. Jej tata pracuje jako Święty Mikołaj. Dziewczynka chciałaby pójść w ślady ojca i uczyć się tajników jego zawodu. Niestety tylko chłopcy mogą uczęszczać do międzynarodowej szkoły dla Mikołajów. By to osiągnąć główna bohaterka, musi spełnić największe, świąteczne marzenie pewnego chłopca o imieniu Albert — sprawić, aby jego ojciec cierpiący na tajemniczą chorobę wyzdrowiał. Mężczyzna został nią zarażony przez Krampusa - Złego Ducha Świąt. To niesamowita, świąteczna przygoda podczas której Lucia pozyskuje niespodziewanych sprzymierzeńców, z których pomocą mierzy się z Krampusem. Dzięki swojej determinacji oraz pomocy bliskich osiąga swój cel i zostaje Świętym Mikołajem.
Miłym akcentem był prezent od CinemaCity – czapeczki Mikołaja, które dumnie nosiliśmy przez całą powrotną drogę do domu.
Czwartoklasiści spisali się na medal i pokazali, że są gotowi na takie wyprawy.

Aneta Ciołek

Skip to content