Skip to content

IV Gminny Konkurs Historyczny „Omnibus”

29 listopada w naszej szkole po raz kolejny gościliśmy pasjonatów historii - uczestników IV Gminnego Konkursu Historycznego "Omnibus", przygotowanego przez panie Jolantę Czubacką i Marię Jastrzębską-Szkutnik. W tym roku - w związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej - tematem przewodnim była kampania wrześniowa.

Uczniowie ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy zmierzyli się z siedmioma zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę z zakresu m.in. przyczyn wybuchu wojny, przebiegu kampanii wrześniowej, najważniejszych starć, dokonań polskich dowódców. Poziom zawodników był bardzo wyrównany, a ich wiedza wykraczała często w sposób znaczący poza zakres materiału określony w regulaminie.

Ostatecznie zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ożarowie w składzie: Natalia Filipczuk, Błażej Kozak, Andrzej Landos.

Tuż za nimi znaleźli się gospodarze - Karolina Mielniczuk, Jakub Kamiński i Filip Drozd (tu trzeba podkreślić, że chłopcy ze Snopkowa byli najmłodszymi uczestnikami konkursu, jedyni przedstawiciele klasy szóstej - tym bardziej cieszy świetny wynik).

Trzecie miejsce przypadło w udziale uczniom ze Szkoły Podstawowej w Tomaszowicach -Monice Pietrak, Damianowi Markiewiczowi, Karolowi Bieńkowi.

Na czwartym i piątym miejscu znaleźli się odpowiednio zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Jastkowie (Kacper Piotrowski, Kacper Szaran, Bartłomiej Całka) i ze Szkoły Podstawowej w Płouszowicach (Filip Kucharczyk, Jakub Krawczak, Oliwia Ostrowska).

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Snopkowie.

Maria Szkutnik

Skip to content