Skip to content

Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej

18 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII Gminnym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Tomaszowicach i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie. Przegląd odbył się w nowo otwartej, pięknej sali gimnastycznej.

Mogliśmy usłyszeć zarówno tradycyjne polskie pieśni, jak i współczesne utwory o tematyce patriotycznej. Rywalizację szkół z terenu gminy oceniało jury w składzie: pani Katarzyna Jankowska – główny instruktor ds. kultury Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Jastkowie; pan Bogdan Opoń – wieloletni organista kościoła pw. NMP Królowej Polski w Jastkowie oraz pan Jerzy Sadawa – opiekun koła turystów muzykujących ORNAK.

Nasi uczniowie zajęli drugie miejsce w kategorii klas młodszych i trzecie miejsce w kategorii klas starszych (dziewczęta z klasy VII zaśpiewały piosenkę "Dziś idę walczyć, mamo"). Były też wyróżnienia - dla uczniów z klasy II za wykonanie utworu "Jesteśmy Polką i Polakiem" oraz dla Eli Sagan z klasy VII za pieśń "Póki Polska żyje w nas".

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Edyta Filipiak

Skip to content