Skip to content

W świecie bohaterów

W roku szkolnym 2019/2020 w naszej szkole kontynuowana jest realizacja innowacji pedagogicznej „Z babcią, dziadkiem, rodzicem i nauczycielem – narodowe czytanie w edukacji wczesnoszkolnej”. W związku z tym, 28 października 2019 r. odbyła się uroczystość pn. „W świecie bohaterów”.
W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście – babcie: panie Wiesława Misztal i Jolanta Podstawka,  oraz rodzice: panie Marzena Gontarz i Monika Majchrzak oraz pan Piotr Olszewski. Nie zabrakło także szkolnej bibliotekarki pani Doroty Wnukowskiej, która chętnie wspiera naszą inicjatywę. Oczywiście głównymi słuchaczami byli uczniowie klas I-III.
Babcie i rodzice czytali uczniom opowiadania „O wróbelku Elemelku” Hanny Łochockiej. Dzieci z zainteresowaniem i ze zrozumieniem słuchały przygód życzliwego i sympatycznego wróbelka, który poznaje świat, uczy się właściwych postaw i zachowań. Ale nie tylko uważnie słuchały, również interpretowały ruchem i mimiką usłyszane opowiadania, a później  włączyły się do czytania. Chętni uczniowie z klas I-III czytali wiersze, których bohaterami były ptaki.
Na zakończenie uroczystości uczniowie zaśpiewali dwie piosenki - „Ćwierkają wróbelki” i „Puszek okruszek”. Gromkimi brawami podziękowały również zaproszonym gościom za piękną interpretację opowiadań i zaprosiły na kolejne uroczyste czytanie.

Walentyna Nowocień

« 1 z 2 »