Skip to content

Noc Bibliotek

Piątkowy wieczór 4 października i obfitował w wiele atrakcji. Odbyła się wtedy pierwsza w Snopkowie Noc Bibliotek. Uczestniczyły w niej dwie uczennice klasy VII - Jagoda i Marysia oraz panie Dorota Wnukowska i Maria Szkutnik. W wydarzeniu mogły wziąć udział te osoby, które przeczytały książkę Rafała Kosika "Gang Niewidzialnych Ludzi" i przygotowały grę planszową na jej motywach.

Spotkanie zaczęło się od gry opracowanej przez panią Marię Szkutnik. Jej celem było uratowanie Feliksa, Neta i Niki. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością książki, pomysłowością, spostrzegawczością i różnymi innymi umiejętnościami (z matematyki, polskiego i angielskiego też). Było trochę strasznie, bo na strychu dały się zauważyć duchy (jak w książce Kosika), ale wszyscy uszli z życiem. Po rozwiązaniu zagadek, szyfrów, krzyżówek, po poszukiwaniach na strychu i w szkolnych korytarzach, udało się odnaleźć uwięzionych bohaterów i misja została wykonana.

Wtedy można było świętować - przy filmie "Ptyś i Bill”  A.Charlota i F.Magniera  i pysznej kolacji. Nie zabrakło gier - na pierwszy ogień poszła planszówka Marysi i Jagody, która dostarczyła nam mnóstwa radości i dobrej zabawy. Podobnie jak inne gry - wśród nich Dixit i Czarne historie.  Nie da się ukryć - nasze spotkanie w pełni zrealizowało hasło tegorocznej edycji Nocy Bibliotek - znalazłyśmy wspólny język.

No i na koniec przyszła pora snu - trzeba przyznać, że dobrze śpi się w szkole w Snopkowie. Ale nic dziwnego - w końcu to nasz drugi dom!

Maria Szkutnik

« 1 z 2 »