Skip to content

Festyn gminny

1 czerwca odbył się jubileuszowy, już dwudziesty festyn organizowany przez Gminę Jastków. Tym razem pod hasłem "Jesteśmy razem - w świecie książek".

W tym roku stoisko Szkoły Podstawowej w Snopkowie było pod znakiem Józefa Ignacego Kraszewskiego i "Starej baśni". Dekoracja dotyczyła motywów baśniowych i ludowych w twórczości pisarza, zaś chętni goście mogli przygotować swoje własne miniksiążeczki, zakładki do książek, papierowo - krepinowe słoneczniki oraz wianki. Nie zabrakło też kolorowanek dla najmłodszych. Można było też kupić pyszne ciasto przygotowane przez rodziców z naszej szkoły oraz napić się kawy w snopkowskiej kawiarence.

Na scenie zaprezentowali się nasi uczniowie. Paulina Grzegorczyk i Olga Świderska wykonały na fletach przebój Celine Dion "My heart will go on". Oliwia Pitek i Paulina Ochal wykonały układ choreograficzny ze wstążkami. Daniel Wrona wyrecytował wiersz "Dziurki w serze" Wandy Chotomskiej. Julia Rożen zaśpiewała "Autostop" Karin Stanek, zaś Ania Rywacka, Oliwia Gozdek, Olga Zawolska i Patrycja Jach - zatańczyły. Zebrani goście usłyszeli też piosenkę "W moim ogródeczku" w wykonaniu Eli Sagan.

Uczniowie naszej szkoły odbierali też nagrody - Karolina Bożemska zajęła III miejsce w konkursie na znaczek festynu, Jakub Chmiel zwyciężył w rajdzie rowerowym, Bartek Gontarz zdobył II miejsce, a Karolina Bożemska, Igor Marzec oraz Wojtek Poleszak - III miejsce w turnieju siatkówki plażowej.

Maria Szkutnik

Skip to content