Skip to content

WOJEWÓDZKI  KONKURS RECYTATORSKI

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie ogłosił w kwietniu 38. Mały Konkurs Recytatorski dla szkół podstawowych województwa lubelskiego, który miał dać  kolejną  szansę młodym uczestnikom na zaprezentowanie najlepszej interpretacji dzieł największych mistrzów pióra. Konkurs odbywa się na trzech szczeblach: gminnym, powiatowym i wojewódzkim.
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie z siedzibą w Dąbrowicy po raz kolejny włączył się w tę inicjatywę i zorganizował 25 kwietnia 2019 r. XI Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych naszej gminy. Naszą szkołę reprezentował Daniel Wrona - uczeń klasy III. Recytował wiersz Wandy Chotomskiej „Dziurki w serze”.  Interpretacja wiersza w wykonaniu Daniela zdobyła uznanie w oczach jury. Daniel, jako jedyny spośród uczestniczących w konkursie uczniów klas młodszych został zakwalifikowany do Konkursu Powiatowego w kategorii klas I-III. Ogółem do Konkursu Powiatowego jury zakwalifikowało 6 osób, w tym – 1 ucznia z klas młodszych i 5 uczniów z klas IV-VIII.
25 maja odbył się kolejny szczebel konkursu (powiatowy) w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego. W konkursie uczestniczyło około 60 uczniów, w tym około 30 uczniów klas I-III. Nasz reprezentant, Daniel Wrona znów ujął jury swoją interpretacją i zdobył wyróżnienie. Jak na pierwszy start naszego uczestnika jest to bardzo ważna i cenna nagroda, tym bardziej, że konkurencja była duża. Należy nadmienić, że jedynie 2 uczniów nominowano do konkursu na szczeblu wojewódzkim, a wyróżnienie otrzymało zaledwie 4 uczniów w kategorii klas I-III. Gratulujemy Danielowi i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych latach.

                                                                                            Walentyna Nowocień