Skip to content

Bezpieczeństwo w rolnictwie

W naszej szkole bardzo duże znaczenie ma bezpieczeństwo dzieci. Przy każdej okazji mówimy o bezpiecznym zachowaniu w różnych sytuacjach, także podczas prac polowych. Doskonałą okazją do poruszenia tego tematu był ogłoszony przez KRUS konkurs plastyczny pt. "Maszyna pracuje dziecko obserwuje". Nauczyciele przeprowadzili pogadanki o zagrożeniach związanych z pracami polowymi i o zasadach zachowania się dzieci w pobliżu maszyn rolniczych, a uczniowie z wielkim zaangażowaniem przystąpili do konkursu. Powstało wiele ciekawych prac. Komisyjnie wybrane trzy prace z klas młodszych i trzy z klas starszych zostały wysłane do KRUS-u. Pozostałe prace podziwiamy na wystawie w naszej szkole. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu i trzymamy kciuki.

Edyta Filipiak