Skip to content

Dzień Nowych Technologii w Edukacji

21 marca 2019 r. obchodziliśmy Dzień Nowych Technologii w Edukacji. Bardzo duże znaczenie ma stosowanie ich w pracy, nauce i zabawie. Ułatwiają nam dostęp do różnych treści i materiałów, doskonale wizualizują różne zjawiska i sytuacje, a także służą do kontaktu z innymi. W szkole uczciliśmy ten dzień organizując konkurs z QR-kodami, a także quizy interaktywne.
Na korytarzu pojawił się wielki ekran, na którym graliśmy w Kahoot! 
Niezbędny okazał się smartfon z dostępem do internetu. Uczniowie klas młodszych odpowiadali, używając smartfonów, na pytania dotyczące wiosny, a starsi musieli wykazać się wiedzą z dziedziny informatyki.
Dzięki aplikacji do odczytywania QR-kodów uczniowie mogli odszyfrować zadania konkursowe, ukryte na szkolnym korytarzu. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III miały za zadanie odnaleźć jak najwięcej wyrazów i zapisać je poprawnie na kartach odpowiedzi, a uczniowie z kas IV-VII odpowiadali na pytania związane z TIK-iem. Walka była zacięta, a to za sprawą głównej nagrody - komputera przenośnego. Główną nagrodę zdobyli:
- z klas IV-VII - Janek Kozieł,
- z klas I-III - Julia Bogusław.
Szczęście dopisało również Kacprowi Majchrzakowi, który wygrał pierwszą nagrodę w konkursie na pracę literacką „Jak wykorzystujemy multimedia na zajęciach i do nauki w domu”.

Zwycięzcom gratulujemy

Zadania konkursowe przygotowała wspólnie klasa VIII, a organizacją dnia zajęli się Stasiek Pytka, Zuzia Świderska, Dominika Jarmuł i Martyna Dębowczyk. 

Aneta Ciołek