Skip to content

Wieczór z Harrym Potterem

Tegoroczne ferie klasa Va rozpoczęła nieco później niż inni uczniowie naszej szkoły.
W piątek 8 lutego uczestniczyli bowiem w wieczorno-nocnych zajęciach z języka polskiego, poświęconych Harremu Potterowi. Najpierw obejrzeliśmy film, a następnie nasza szkoła zamieniła się w Hogwart wypełniony magią i czarami. Ogarnął ją również całkowity mrok. Uczniowie wcielili się w rolę małych czarodziei, którzy w całkowitej ciemności musieli rozwiązać wiele zagadek związanych ze znajomością lektury, aby odnaleźć kamień filozoficzny. Chwilami było strasznie, ale daliśmy radę.
Dziękuję Pani Basi, Dorotce i Joli za pomoc w organizacji i opiekę, Pani Oli Sipcie za sprowadzenie do naszej szkoły trolla oraz pani Monice Jarosz za udostępnienie oryginalnej różdżki z planu filmowego.

Olga Majchrzak