Skip to content

III Gminny Konkurs Historyczny „Omnibus”

5 grudnia odbył się kolejny konkurs historyczny zorganizowany przez panie Jolantę Czubacką i Marię Szkutnik - tym razem pod hasłem "Polska droga do niepodległości". Z radością stwierdzamy, że frekwencja dopisała i udział w zmaganiach wzięły reprezentacje wszystkich szkół z terenu gminy Jastków.

Uczniowie musieli się wykazać znajomością życiorysów ojców naszej niepodległości oraz postanowień traktatu wersalskiego, wiedzą o wydarzeniach z okresu I wojny światowej i czasu kształtowania polskich granic. Zostali przepytani z pieśni legionowych i przeegzaminowani z posługiwania się mapą. Słowem - łatwo nie było, jednak z przyjemnością możemy stwierdzić, że wszyscy zawodnicy wykazali się dużą wiedzą historyczną i możemy być z nich dumni.

Ostatecznie zwyciężyła drużyna gospodarzy w składzie: Piotr Matyjaszek, Karolina Bożemska, Maksymilian Okoń. II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ożarowie, III miejsce - reprezentanci Szkoły Podstawowej w Jastkowie, a IV miejsce (ex aequo) - przedstawiciele szkół z Płouszowic i Tomaszowic.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody (m.in. książki, kalendarze, okolicznościowe kubki i przypinki upamiętniające 100-lecie niepodległości) ufundowane przez Urząd Gminy Jastków oraz Radę Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Snopkowie. Fundatorom nagród serdecznie dziękujemy.

Maria Szkutnik