Skip to content

II Gminny Konkurs Historyczny „Omnibus”

13 kwietnia odbył się w naszej szkole II Gminny Konkurs Historyczny "Omnibus", przygotowany przez panie Marię Szkutnik i Jolantę Czubacką. Tym razem tematem przewodnim były sylwetki i dokonania znanych, cenionych na świecie, ale trochę zapomnianych w ojczyźnie Polaków.

W konkursie wzięły udział reprezentacje szkół naszej gminy - Jastkowa, Tomaszowic, Płouszowic i Snopkowa. Uczniów przygotowali do konkurs nauczyciele historii - panie Karolina Kozieł i Jolanta Czubacka (odpowiednio SP Jastków, SP Snopków) oraz pan Maricin Hetman (SP Płouszowice i SP Tomaszowice).

Zawodnicy musieli zmierzyć się z różnymi wyzwaniami - wykazać znajomością biografii i dokonań poszczególnych postaci, rozwiązać krzyżówkę
czy przyporządkować znaczki pocztowe bohaterom konkursu (z uzasadnieniem).
Po ośmiu konkursowych zadaniach okazało się, że pierwsze miejsce zajęli reprezentanci Płouszowic, wyprzedzając Snopków, Tomaszowice i Jastków.

Na koniec nie zabrakło przysmaków przygotowanych przez organizatorski
oraz nagród - ufundowanych przez Radę Rodziców naszej szkoły.

Zawodnikom gratulujemy rozległej wiedzy!

Maria Szkutnik