Skip to content

VII GMINNY KONKURS PIOSENKI POLSKIEJ

27 kwietnia 2022 roku w Szkole Podstawowej w Jastkowie odbył się VII Gminny Konkurs Piosenki Polskiej, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.
Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice klas IV-VII. Serdeczne gratulacje składamy Ewie Pawłot za zajęcie III miejsca i Julii Rożen, która zdobyła wyróżnienie.

Cele konkursu to propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, promowanie talentów wokalnych, zachęcanie do rozwijania własnych pasji i zainteresowań oraz wdrażanie do aktywności muzycznej na terenie szkoły i środowiska lokalnego. Uczestnicy konkursu zaprezentowali 15 interpretacji utworów polskiej sceny muzycznej w obsadzie od solo do kwartetu. Przekrój czasowy prezentowanych piosenek był szeroki – od powojennej ballady „Gdzie są kwiaty z tamtych lat” Sławy Przybylskiej do najbardziej aktualnych czasowo i tematycznie utworów jak „Mamo tyś płakała” duetu Sanah i Igor Herbut.
Rywalizacje na scenie oceniała komisja w składzie: p. Katarzyna Jankowska - instruktor ds. kultury Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Jastkowie, p. Jerzy Sadawa – wieloletni opiekun klubu turystów muzykujących ORNAK oraz Julia Jusiak - uczennica V LO w Lublinie.

Aneta Ciołek
(na podstawie relacji na stronie SP w Jastkowie)

Skip to content