Skip to content

Spektakl „TAJEMNICZY OGRÓD” w Lublinie

27 kwietnia 2022 r. uczniowie klas IV-VI obejrzeli spektakl „TAJEMNICZY OGRÓD” Frances Hodgson Burnett zorganizowany przez Krakowską Agencje Artystyczną w Centrum Kongresowym UP w Lublinie.
Tytułowy tajemniczy ogród jest magicznym miejscem spotkań trojga dzieci: osieroconej Mary, rozdrażnionego z powodu kalectwa Collina i pochodzącego z pobliskiej wsi Dicka. Ogród daje im wiarę w siebie, pomaga odzyskać utraconą radość życia i pozwala zrozumieć, co jest naprawdę w życiu ważne.Tajemniczy ogród jest też symbolem ludzkiej duszy - wymaga ona dbałości i pielęgnacji, a to wymaga wysiłku, na który musimy się zdobyć.
Dzięki kostiumom, współczesnej dekoracji pełnej bieli, szkła, lustrzanych odbić i przenikania planów uczniowie mogli delektować się opowieścią z uniwersalnym, ponadczasowym przekazem.
Udział w spektaklu był też sprawdzianem dla uczniów, czy potrafią zachować się adekwatnie do miejsca i sytuacji. Spisali się i z zaciekawieniem, podziwem dla aktorów, wzruszali się podczas kolejnych scen tego przedstawienia.

Opiekunowie wyjazdu

Zdjęcia scen "Tajemniczego ogrodu" pochodzą ze strony Krakowska Agencja Artystyczna - spektakle (kaaart.pl)

Skip to content