Skip to content

22 października uczniowie klas VI-VIII brali udział w wycieczce do Warszawy. Mieli okazję uczestniczyć w lekcjach muzealnych w Muzeum Narodowym, podziwiać zgromadzone tam zbiory, w tym prace Jana Matejki. Ponadto zwiedzili Zamek Królewski i archikatedrę, w której byli przy grobie Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na koniec udali się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie spędzili kilka godzin bawiąc się, eksperymentując, prowadząc różnorodne obserwacje.

Maria Szkutnik

Muzeum Narodowe

Zamek Królewski i archikatedra

Centrum Nauki Kopernik

 

17 października wieczorem uczniowie klas IV-VIII bawili się na dyskotece. Tym razem sprzętem i muzyką zajęli się chłopcy z klas VI b i VII. Odwiedził nas też Stanisław Pytka - czym sprawił wszystkim wiele radości.

Zabawa była wspaniała, po każdej przerwie tańczono belgijkę i pod koniec dyskoteki prawie wszyscy sobie świetnie radzili.

Maria Szkutnik

 

16 października odbyła się akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Występ uczniów klas IV-V przygotowały panie Aneta Ciołek i Katarzyna Majewska.

Dzieci przedstawiły kilka zabawnych scenek - posiedzenie rady uczniowskiej, podczas której oceniani byli poszczególni nauczyciele, rozterki początkującego pedagoga czy walkę wewnętrzną, jaka rozgrywa się w głowie i sercu ucznia - być grzecznym czy rozrabiać. Występ uzupełniły piękne piosenki - w równie wspaniałym wykonaniu.

Tego dnia nagrody, przyznane przez panią dyrektor, otrzymali nauczyciele i pracownicy szkoły. W progach naszej szkoły pojawił się też gość - pani Teresa Kot, wójt Gminy Jastków, przyjechała, by pani Annie Ducin, dyrektorowi szkoły, wręczyć wyjątkową wyróżnienie - nagrodę wójta Gminy Jastków za pracę, dokonania i działalność na rzecz szkoły.

Maria Szkutnik

Dzień Nauczyciela_2019

Gmina Jastków podpisała porozumienie z panią Beatą Mańkowską, prowadzącą Indywidualną Specjalistyczną Praktykę Stomatologiczną. W ramach tego porozumienia uczniowie ze szkół z terenu gminy Jastków mogą korzystać z bezpłatnej opieki stomatologicznej na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia i zgodnie z jej zapisami. Zachęcamy do skorzystania z tej oferty, której szczegóły znajdują się w poniższej ulotce.

Piątkowy wieczór 4 października i obfitował w wiele atrakcji. Odbyła się wtedy pierwsza w Snopkowie Noc Bibliotek. Uczestniczyły w niej dwie uczennice klasy VII - Jagoda i Marysia oraz panie Dorota Wnukowska i Maria Szkutnik. W wydarzeniu mogły wziąć udział te osoby, które przeczytały książkę Rafała Kosika "Gang Niewidzialnych Ludzi" i przygotowały grę planszową na jej motywach.

Spotkanie zaczęło się od gry opracowanej przez panią Marię Szkutnik. Jej celem było uratowanie Feliksa, Neta i Niki. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością książki, pomysłowością, spostrzegawczością i różnymi innymi umiejętnościami (z matematyki, polskiego i angielskiego też). Było trochę strasznie, bo na strychu dały się zauważyć duchy (jak w książce Kosika), ale wszyscy uszli z życiem. Po rozwiązaniu zagadek, szyfrów, krzyżówek, po poszukiwaniach na strychu i w szkolnych korytarzach, udało się odnaleźć uwięzionych bohaterów i misja została wykonana.

Wtedy można było świętować - przy filmie "Ptyś i Bill”  A.Charlota i F.Magniera  i pysznej kolacji. Nie zabrakło gier - na pierwszy ogień poszła planszówka Marysi i Jagody, która dostarczyła nam mnóstwa radości i dobrej zabawy. Podobnie jak inne gry - wśród nich Dixit i Czarne historie.  Nie da się ukryć - nasze spotkanie w pełni zrealizowało hasło tegorocznej edycji Nocy Bibliotek - znalazłyśmy wspólny język.

No i na koniec przyszła pora snu - trzeba przyznać, że dobrze śpi się w szkole w Snopkowie. Ale nic dziwnego - w końcu to nasz drugi dom!

Maria Szkutnik

« 1 z 2 »

25 września klasy II, III a i III b wybrały się na wycieczkę do Warszawy. W programie mieliśmy zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki, w tym wyjazd na 30 piętro na taras widokowy, z którego podziwialiśmy panoramę Warszawy.

Następnie zwiedzaliśmy Stare Miasto. Byliśmy przy Kolumnie Zygmunta, pomniku Syrenki, pomniku Małego Powstańca, pałacu prezydenckim. Mieliśmy okazję zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Spacerowaliśmy po urokliwym rynku, tam też jedliśmy pyszny obiad.

Atrakcją - ale i zaskoczeniem - był  wywiad z prezenterką TVP. Materiał z nagrania oglądaliśmy w programie "Teleexpress Extra".

Ostatnią niespodzianką było zwiedzanie wystaw w Centrum Nauki Kopernik.

Po pełnym przeżyć dniu wróciliśmy do domu. Wycieczkę będziemy wspominać jeszcze wiele dni.

Edyta Filipiak

 

24 września uczniowie klas VI-VIII naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Puław, Dęblina, Czarnolasu i Zwolenia. Wyjazd miał na celu - między innymi - przybliżenie sylwetki Jana Kochanowskiego, jego życia i twórczości, a także zapoznanie ze znaczeniem rodu Czartoryskich dla naszej historii. Ważnym punktem na trasie był też Dęblin z Muzeum Sił Powietrznych. Uczniowie mogli obejrzeć wystawę przygotowaną z okazji stulecia polskiego lotnictwa oraz poznać miejsce, w którym kształcili się bohaterowie książki Fiedlera "Dywizjon 303".

Maria Szkutnik

« 1 z 2 »

 

19 września uczniowie klasy VIb udali się na wyprawę do Muzeum Wsi Lubelskiej.
W skansenie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. "Na tropie Antka", podczas których nie tylko poznali utwór Prusa, ale też wcielili się w bohaterów noweli. Odegrali m.in. scenę pożegnania tytułowego bohatera przy kapliczce na rozstaju dróg i leczenia Rozalki. Dowiedzieli się dużo na temat realiów XIX-wiecznej wsi i życia jej mieszkańców, a także zobaczyli, jak wyglądała nauka i przybory szkolne. Ponadto zwiedzili część muzeum, w tym miasteczko, zajrzeli do najstarszej chaty oraz do stajni, w której spotkali koniki polskie prosto z Roztoczańskiego Parku Narodowego, obejrzeli prace na polu. Wiele radości dały wszystkim obserwacje kur, kaczek i gęsi, mieszkających na terenie skansenu.

Maria Szkutnik

« 1 z 2 »