Skip to content

Uczniowie klasy drugiej zajmowali się w minionym tygodniu tematem zdrowego odżywiania. Został przeprowadzony cykl zajęć pod hasłem "Smacznie, zdrowo i kolorowo". Uczyli się na temat jesiennych darów z pola, ogrodu i sadu. Uczniowie poznali jadalne części roślin - kwiaty, łodygi, owoce, korzenie i liście. Oglądali owoce przyniesione z domowych ogródków. Na zakończenie dzieci wykonały przepyszne sałatki owocowe, stosując się do zasad higieny i bezpieczeństwa. Sałatki wszystkim smakowały, tym bardziej że były wykonane samodzielnie.

Edyta Filipiak

« 1 z 2 »

5 października 2021r. uczniowie klas I – III wzięli udział w  warsztatach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadził pan doktor Ryszard Siwek – specjalista chirurgii dziecięcej.

To spotkanie było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne i potrzebne.

Celem zajęć przeprowadzonych przez doktora Ryszarda Siwka było przygotowanie uczniów do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Ponadto uczniowie mieli okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć i złamań. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe.

Była to doskonała lekcja pierwszej pomocy przedmedycznej, która może przynieść nieoceniony efekt – uratowanie życia. Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.

Naszemu gościowi – panu doktorowi Ryszardowi Siwkowi – bardzo dziękujemy za przybycie i poprowadzenie zajęć. Mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy.

Monika Jarosz, Maria Jędrejek, Edyta Filipiak

No Images found.

6 października 2021 roku w parku przy Urzędzie Gminy w Jastkowie odbyła się kolejna edycja biegów przełajowych, tym razem pod hasłem "Szlakiem Legionów". Zawody zorganizował Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, a brali w nich udział uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Jastków.

Naszą szkołę reprezentowało 58 zawodników z klas IV-VIII. Wszyscy ukończyli bieg i otrzymali pamiątkowe medale.

W klasyfikacji drużynowej Szkoła Podstawowa w Snopkowie uplasowała się na II miejscu, natomiast indywidualnie miejsca na podium wywalczyli:

  • w kategorii klas IV: I miejsce - Lena Krawczak, II miejsce - Oskar Przystupa
  • w kategorii klas VI: III miejsce - Karol Ciuraj
  • w kategorii klas VII: I miejsce - Cezary Jastrzębski, II miejsce - Jakub Gajewski
  • w kategorii klas VIII - I miejsce - Patrycja Jach.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy!

Beata Madej, Martyna Wiącek - Piwońska

« 1 z 2 »

Uczniowie klas ósmych uczestniczyli w akcji edukacyjnej "Lekcja o Funduszach Europejskich". Podczas wrześniowych zajęć wiedzy o społeczeństwie zastanawiali się, jak można wykorzystywać fundusze, by wspierać i rozwijać nasze miejscowości, jak działać lokalnie, dlaczego nasze miejscowości powinny rozwijać się w sposób zrównoważony, uwzględniając dbałość o środowisko naturalne. Poznali możliwości zaangażowania mieszkańców w rozwój lokalny oraz źródła finansowania zmian w swoich miejscowościach. W czasie lekcji uczniowie zapoznali się też z grą planszową "Projekt: miasto". Zajęcia prowadziła pani dyrektor, Anna Ducin.

17 września 1939 roku - tę datę powinni pamiętać wszyscy. To straszny dzień w polskiej historii, dzień który nie tylko rozstrzygnął losy kampanii wrześniowej, której nie dało się prowadzić na dwa fronty, ale też był początkiem gehenny, katorgi, męczeństwa narodu polskiego.

Rano, w piątek 17 września, w Szkolnym Miejscu Pamięci odbyła się uroczystość upamiętniające ten dzień i ofiary Związku Radzieckiego. Wspominaliśmy m.in. Tadeusza Wojciechowskiego, zamordowanego w Katyniu, któremu poświęcona jest jedna z pamiątkowych tablic znajdująca się właśnie w Szkolnym Miejscu Pamięci. Uczniowie klasy VI, w krótkim programie artystycznym, przypomnieli, dlaczego ten właśnie dzień jest tak ważny i musi być pamiętany. Później odwiedzili wszystkich uczniów - w klasach - by ich również zapoznać z wagą 17 września. Na koniec zostały złożone kwiaty, zapalono znicze.

Maria Szkutnik

15 września obchodzimy International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole najmłodsi, czyli dzieci z oddziałów przedszkolnych, od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się prezentacja krótkometrażowego filmu na temat książki „Kropka”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Taka lektura to świetna okazja do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich zdolności światu. Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana praca plastyczna, wymagająca od dzieci kreatywności i pobudzenia wyobraźni. Dla małych, ale wyjątkowo twórczych, artystów przygotowaliśmy też dyplomy. Z pewnością po niezwykłym kropkowym dniu taka niespodzianka była miłym wieńczeniem wspólnych zabaw. To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Justyna Skwarek, Agata Wróbel

Dnia 24.06.2021 r. odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej. Ten dzień był długo wyczekiwany przez uczniów, rodziców i wychowawcę klasy, gdyż ślubowanie i pasowanie na uczniów miało odbyć się w listopadzie - jednak pandemia pokrzyżowała wszystkim szyki. 

Niemniej jednak - jeszcze w tym roku szkolnym - uczniowie pierwszej klasy zdali swój pierwszy szkolny egzamin i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Snopkowie. 

Uroczystość ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej, do której uczniowie przybyli w strojach galowych. Obecni byli też rodzice. Na początku uczniowie zaprezentowali się w pięknie odtańczonym polonezie, a następnie odbyła się właściwa część artystyczna. Mimo tremy, wszystko udało się znakomicie.

Najważniejszym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor, Anna Ducin, posługując się specjalnym ołówkiem. 

Na koniec dzieci otrzymały nie tylko świadectwa szkolne, ale też przygotowane przez rodziców upominki - książki i wypełnione cukierkami rożki. O pierwszakach pamiętał też ksiądz Mirosław Matuszny, który podarował każdemu kolorowanki.

To był niezapomniany dzień, dostarczył wiele wzruszeń.

Edyta Filipiak

W ubiegłym tygodniu, w dniach 17-18 czerwca, uczniowie klas siódmych i ósmej ruszyli na długo wyczekiwaną wycieczkę. Podczas wyjazdu mogli zapoznać się ze stadniną w Janowie Podlaskim, zwiedzili dwie cerkwie (na górze Grabarce i w Hajnówce), wspięli się na Górę Zamkową w Drohiczynie, skąd podziwiali piękny widok na Bug, wędrowali wśród białowieskich drzew oraz obserwowali zwierzęta w Rezerwacie Pokazowym Żubrów. Obejrzeli też ciekawą wystawę w Muzeum Przyrodniczym w Białowieży. Ale przede wszystkim miło i wesoło spędzili czas w ośrodku wypoczynkowym w Serpelicach, co było bardzo ważne po wielomiesięcznej izolacji. Mimo upałów wyjazd był udany, zabawa przednia, wrażenia tylko pozytywne. Mamy nadzieję, że na kolejny kilkudniowy wyjazd nie będziemy już tak długo czekać! Zapraszamy do obejrzenia wspomnieniowej galerii.

Maria Szkutnik

« 1 z 2 »

Z okazji rozpoczynających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej- EURO 2020, 14 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Kibica. Uczniowie przynieśli flagi, wuwuzele, ubrali się w barwy narodowe i dopingowali kolegów, którzy przystąpili do szkolnych rozgrywek w piłce nożnej.

Zostały rozegrane dwa mecze. Pierwszy z nich zagrały mieszane zespoły klas IV-VI, natomiast drugi odbył się pomiędzy uczniami klasy VII b i VIII. W tym pojedynku lepsi okazali się uczniowie z klasy VII b, którzy wygrali 2:1.

Wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli do ostatniego gwizdka, stosowali zasady fair play, natomiast kibice gromko dopingowali swoich kolegów i dobrze się bawili, co dokumentuje fotorelacja z rozgrywek.

Beata Madej

Skip to content