Skip to content

29 listopada w naszej szkole po raz kolejny gościliśmy pasjonatów historii - uczestników IV Gminnego Konkursu Historycznego "Omnibus", przygotowanego przez panie Jolantę Czubacką i Marię Jastrzębską-Szkutnik. W tym roku - w związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej - tematem przewodnim była kampania wrześniowa.

Uczniowie ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy zmierzyli się z siedmioma zadaniami sprawdzającymi ich wiedzę z zakresu m.in. przyczyn wybuchu wojny, przebiegu kampanii wrześniowej, najważniejszych starć, dokonań polskich dowódców. Poziom zawodników był bardzo wyrównany, a ich wiedza wykraczała często w sposób znaczący poza zakres materiału określony w regulaminie.

Ostatecznie zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Ożarowie w składzie: Natalia Filipczuk, Błażej Kozak, Andrzej Landos.

Tuż za nimi znaleźli się gospodarze - Karolina Mielniczuk, Jakub Kamiński i Filip Drozd (tu trzeba podkreślić, że chłopcy ze Snopkowa byli najmłodszymi uczestnikami konkursu, jedyni przedstawiciele klasy szóstej - tym bardziej cieszy świetny wynik).

Trzecie miejsce przypadło w udziale uczniom ze Szkoły Podstawowej w Tomaszowicach -Monice Pietrak, Damianowi Markiewiczowi, Karolowi Bieńkowi.

Na czwartym i piątym miejscu znaleźli się odpowiednio zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Jastkowie (Kacper Piotrowski, Kacper Szaran, Bartłomiej Całka) i ze Szkoły Podstawowej w Płouszowicach (Filip Kucharczyk, Jakub Krawczak, Oliwia Ostrowska).

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Snopkowie.

Maria Szkutnik

No Images found.

28 listopada 2019 roku był wyjątkowym dniem w życiu naszej szkoły. Tego dnia bowiem dzieci z klasy pierwszej zostały pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej w Snopkowie. Złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów.

Zanim jednak do tego doszło, można było podziwiać występ pierwszoklasistów przygotowany przez panie Walentynę Nowocień i Katarzynę Golan. Dzieci wykazały się licznymi umiejętnościami - recytatorskimi, wokalnymi i tanecznymi; udowodniły, że wiedzą, jak należy zachowywać się w szkole i na drodze. Dzięki temu przekonały króla i królową Kredkolandii (w tych rolach wystąpili czwartoklasiści), że w pełni zasługują na to, by nazywać ich uczniami klasy pierwszej.

Występ był niezwykle wzruszający i piękny, zgromadzona publiczność co chwilę nagradzała małych artystów gromkimi brawami, a szczególnym momentem okazał się polonez we wspaniałym wykonaniu najmłodszych uczniów szkoły.

Na koniec nie zabrakło, oczywiście, upominków od Samorządu Uczniowskiego oraz prezentów od rodziców i gratulacji od wszystkich.

Nowo pasowanym uczniom życzymy wielu radości, uśmiechu, sukcesów, przyjaciół i miłych chwil w naszej szkole.

Maria Szkutnik

« 1 z 2 »

18 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII Gminnym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Tomaszowicach i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Jastkowie. Przegląd odbył się w nowo otwartej, pięknej sali gimnastycznej.

Mogliśmy usłyszeć zarówno tradycyjne polskie pieśni, jak i współczesne utwory o tematyce patriotycznej. Rywalizację szkół z terenu gminy oceniało jury w składzie: pani Katarzyna Jankowska – główny instruktor ds. kultury Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Jastkowie; pan Bogdan Opoń – wieloletni organista kościoła pw. NMP Królowej Polski w Jastkowie oraz pan Jerzy Sadawa – opiekun koła turystów muzykujących ORNAK.

Nasi uczniowie zajęli drugie miejsce w kategorii klas młodszych i trzecie miejsce w kategorii klas starszych (dziewczęta z klasy VII zaśpiewały piosenkę "Dziś idę walczyć, mamo"). Były też wyróżnienia - dla uczniów z klasy II za wykonanie utworu "Jesteśmy Polką i Polakiem" oraz dla Eli Sagan z klasy VII za pieśń "Póki Polska żyje w nas".

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Edyta Filipiak

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego projektu ekologiczno – charytatywnego „Zbieram to w szkole”. Projekt ma na celu rozwijanie świadomości ekologicznej wśród uczniów i gromadzeniu pieniędzy na pomoc podopiecznym misjonarzy – księży sercanów.

Pomoc realizuje się poprzez np. budowę studni głębinowych w pustynnym Czadzie. „Zbieram to w szkole” to program partnerski. Przekazywane przedmioty, surowce mają określoną wartość punktową. Za zgromadzone punkty można odebrać nagrody.

Szczegółowy opis akcji znajduje się na stronie https://www.zbieramtowszkole.pl/

W naszej szkole zbieramy następujące materiały:
- wszelkiego rodzaju monety (także zagraniczne lub nieaktualne);
- płyty CD/DVD (zużyte, nieużywane, niepotrzebne);
- zużyte baterie;
- stare telefony (nieużywane, zepsute);
- srebrny złom (przedmioty zepsute, zdekompletowane lub nieużywane, które możemy przekazać na rzecz akcji).

Miejsce zbiórki znajduje się przy wejściu do stołówki szkolnej.
Szczegółowych informacji udzielają koordynatorzy akcji: pani Barbara Sagan i pani Dorota Wnukowska.

Barbara Sagan

8 listopada odbyła się akademia upamiętniająca 101. rocznicę odzyskania niepodległości. Przygotowały ją panie Jolanta Czubacka i Marta Duk wraz z uczniami klas VIII, VII, VIa. Całość została pomyślana jako podróż przez historię Polski, z zatrzymywaniem się na stacjach dotyczących ważnych wydarzeń, takich jak zabory, powstania, I wojna światowa i odzyskanie wolności. Szczególnym momentem było odśpiewanie hymnu narodowego o godzinie 11.11 i włączenie się w ten sposób w akcję "Szkoła do hymnu". Uroczystość został wzbogacona przez występ dzieci z klasy II , które zaprezentowały wiązankę piosenek patriotycznych. Tego dnia zostały też wręczone nagrody za udział w konkursie plastycznym "Twoja krew, życie innych" organizowanym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Na koniec delegacje klas udały się do Szkolnego Miejsca Pamięci, gdzie złożono kwiaty i zapalono znicz.

Maria Szkutnik

« 1 z 2 »

6 listopada odbyło się Narodowe Czytanie w Snopkowie. Uczniowie klas IV-VIII zapoznali się z utworem Elizy Orzeszkowej "Dobra pani", który częściowo został przeczytany, a częściowo przedstawiony w dwóch scenkach w wykonaniu szkolnego teatru. Utwór czytali nauczyciele (pani dyrektor Anna Ducin, pani Katarzyna Majewska i ks. Andrzej Szulej), rodzice (pani Joanna Rywacka), uczniowie (Karolina Bożemska, Ela Sagan, Karolina Mielniczuk, Julia Krawczyk). Dla teatru "Pod Przykrywką", prowadzonego przez panie Olgę Majchrzak i Monikę Jarosz, był to bardzo udany debiut.

Klasy I-III z kolei wysłuchali "Katarynki" Bolesława Prusa w interpretacji pani dyrektor Anny Ducin, pani Marii Jędrejek, pani Edyty Filipiak, pani Walentyny Nowocień i pani Katarzyny Golan.

Uroczystość była dobrą okazją do przybliżenia uczniom ważnych utworów, po które obecnie rzadko się sięga.

Maria Szkutnik

5 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pokazach z fizyki. Oglądali eksperymenty dotyczące ciśnienia, tlenu, wodoru i helu. Dowiedzieli się m.in. jak powstają chmury i jak funkcjonuje ludzki mózg.

Maria Szkutnik

31 października uczniowie naszej szkoły odwiedzili Szkolne Miejsce Pamięci. W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami złożyli kwiaty, zapalili znicz i zmówili krótką modlitwą za bohaterów naszej niepodległości.

Maria Szkutnik