Skip to content

Jeszcze przed świętami, odbyły się w naszej szkole dwa konkursy. Jeden na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową organizowany przez panią Barbarę Sagan, a drugi na zrobienie choinki świątecznej, organizowany przez panie Martę Duk i Beatę Madej.

9 stycznia zostały wręczone nagrody w obu konkursach. Uczestnicy zaskoczyli nas pomysłowością i zaangażowaniem w wykonane prace. Dlatego wszyscy dostali wspaniałe nagrody, a ich dzieła można oglądać na wystawie na szkolnym korytarzu. A oto nagrodzeni uczniowie:

Konkurs na szopkę: Weronika Kropiewnicka kl. I, Karol Stasiak kl. I, Mariusz Stasiak kl. IV, Kacper Przystupa kl. Vb, Klaudia Stasiak kl. VII

Konkurs na choinkę: Paweł Szczepański kl. Vb, Oliwia Ciuraj kl. VI, Igor Marzec kl. VI, Dawid Skiba kl. VI, Klaudia Stasiak kl. VII

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w przyszłych konkursach!

Barbara Sagan

 

21 grudnia odbyły się jasełka przygotowane przez panie Barbarę Sagan, Marię Jędrejek i Edytę Filipiak. Na początku zaprezentowali się jednak uczniowie klasy III - na skrzypcach zagrał Gustaw Resiak, a piosenkę o świętach zaśpiewała cała klasa prowadzona przez panią Walentynę Nowocień.

Potem nadszedł czas na występ drugoklasistów. Pojawili się Józef, Maryja i Dzieciątko w żłobie, nie zabrakło chórów anielskich, pasterzy i monarchów przybyłych z darami oraz Heroda - i diabła, który namawiał go do złego. Piękne stroje, śpiewy i dekoracje, wspaniała gra aktorów, recytacja i choreografia zachwyciły całą publiczność i wprowadziły wszystkich w niezwykły nastrój. Tego dnia zostały wręczone nagrody za udział w dwóch konkursach ("Ozdoba świąteczna" oraz "Błogosławiona Karolina Kózkówna"), zaś uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w symbolicznych klasowych spotkaniach opłatkowych. Ta przyjemność ominęła jednak czwartoklasistów, którzy ten dzień spędzili w Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie - tam jednak wrażeń i nastroju świątecznego również nie brakowało.

Maria Szkutnik

« 1 z 2 »

 

Po dwuletniej przerwie - związanej z reformą edukacji - powrócił Dzień Samorządności. Znów 6 grudnia najstarsi uczniowie wzięli sprawy w swoje ręce i prowadzili przez trzy godziny zajęcia w klasach młodszych. W przedszkolu pojawił się też Mikołaj z workami prezentów. Poza tym odbyły się długo wyczekiwane rozgrywki sportowe, a w pierwszym meczu siatkówki zmierzyli się reprezentanci klasy VIII oraz drużyna pracowników szkoły (wspierana przez panią Agnieszkę Przystupę). Tradycyjnie uczniowie zwyciężyli 2:0. Potem trwały zawody międzyklasowe, w których wielkim wydarzeniem było starcie klas Vb i VI - bardzo wyrównane, na wysokim poziomie, docenione przez wszystkich kibiców, których doping niemal rozsadzał mury.

Maria Szkutnik

« 1 z 2 »

 

5 grudnia odbył się kolejny konkurs historyczny zorganizowany przez panie Jolantę Czubacką i Marię Szkutnik - tym razem pod hasłem "Polska droga do niepodległości". Z radością stwierdzamy, że frekwencja dopisała i udział w zmaganiach wzięły reprezentacje wszystkich szkół z terenu gminy Jastków.

Uczniowie musieli się wykazać znajomością życiorysów ojców naszej niepodległości oraz postanowień traktatu wersalskiego, wiedzą o wydarzeniach z okresu I wojny światowej i czasu kształtowania polskich granic. Zostali przepytani z pieśni legionowych i przeegzaminowani z posługiwania się mapą. Słowem - łatwo nie było, jednak z przyjemnością możemy stwierdzić, że wszyscy zawodnicy wykazali się dużą wiedzą historyczną i możemy być z nich dumni.

Ostatecznie zwyciężyła drużyna gospodarzy w składzie: Piotr Matyjaszek, Karolina Bożemska, Maksymilian Okoń. II miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ożarowie, III miejsce - reprezentanci Szkoły Podstawowej w Jastkowie, a IV miejsce (ex aequo) - przedstawiciele szkół z Płouszowic i Tomaszowic.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody (m.in. książki, kalendarze, okolicznościowe kubki i przypinki upamiętniające 100-lecie niepodległości) ufundowane przez Urząd Gminy Jastków oraz Radę Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Snopkowie. Fundatorom nagród serdecznie dziękujemy.

Maria Szkutnik

Szanowni Państwo!

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Dzieciaki do rakiet” organizowanym przez bank BGŻ BNP Paribas, w celu promowania aktywności fizycznej wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli. Przygotowaliśmy film, przedstawiający, co naszym uczniom daje sport i dlaczego warto go uprawiać. Szkoły, które zdobędą najwięcej głosów internautów, otrzymają cenne nagrody - zestaw sprzętu do nauki gry w tenisa w ramach lekcji wychowania fizycznego, tzn.: piłki, siatki, rakietki i znaczniki Tenis10, o łącznej wartości 1500 złotych brutto (jeden pakiet).

Głosowanie odbywać się będzie za pośrednictwem strony www.dzieciakidorakiet.pl
od 19 listopada do 18 grudnia. Z jednego adresu IP można oddać PIĘĆ GŁOSÓW dziennie na nasz film – dlatego prosimy o wykorzystanie wszystkich urządzeń (laptopów, telefonów, komputerów stacjonarnych), żeby zwiększyć nasze szanse.

A tu link do naszego filmu:

https://www.dzieciakidorakiet.pl/zgloszenia/432/szkola-podstawowa-im-ji-kraszewskiego-w-snopkowie

Bardzo prosimy o wsparcie!

Beata Madej, Maria Szkutnik

 

„Przekonaj koleżankę/kolegę do czytania”

http://www.bibliotekawszkole.pl/inne/gazetki/67/10.jpg

 Twoim zadaniem jest:
* napisanie,
* lub zilustrowanie,
* lub sfotografowanie,
* lub nagranie wypowiedzi,

która zachęci twojego rówieśnika do sięgnięcia po książkę.

Możesz wymyślić:
*hasło reklamowe,
*lub spisać punkty motywujące do działania,
*lub napisać wiersz,
*lub zrobić zdjęcie
*albo nakręcić filmik.

Wykonanie tego zadania konkursowego zależy tylko od Twojej wyobraźni! 

ZAPRASZAM!
 Czekają atrakcyjne nagrody!

 Prace konkursowe należy złożyć
w bibliotece lub sekretariacie szkoły

do 30 listopada 2018 roku

Dorota Wnukowska

   Świętowanie stulecia polskiej niepodległości trwa w naszej szkole od stycznia. Podejmowane są różne działania, organizowane lekcje poświęcone historii, spotkania z grupami rekonstrukcyjnymi, konkursy, uczniowie przygotowują plakaty, rysunki, poznają wielkich Polaków, sadzone są dęby pamięci. Jednak kulminacyjny moment - rozłożony co prawda na trzy dni - nastąpił kilka dni temu, od 8 do 11 listopada.
Najpierw, w czwartek 8 listopada o godzinie 18.00, odbyła się wieczornica patriotyczna przygotowana przez panią Marię Szkutnik, wspólnie z uczniami klas Vb i VI. Dzieci wystąpiły w montażu słowno - muzycznym, przypominając polską drogę do wolności. Co chwilę śpiewaliśmy, razem z licznie przybyłymi gośćmi, mieszkańcami Snopkowa i okolic, pieśni patriotyczne, m.in. "Boże, coś Polskę", "Pierwszą Kadrową", "Piechotę" czy "My, Pierwsza Brygada". Nie mogło zabraknąć, oczywiście, "Mazurka Dąbrowskiego". Wspólne śpiewanie przeciągnęło się jeszcze chwilę po uroczystości i sprawiło chyba wszystkim ogromną przyjemność. Polskie piosenki są naprawdę piękne i wzruszające. Do stworzenia niezwykłej atmosfery tego  patriotycznego wieczoru przyczynił się też półmrok, gra świateł, dekoracje utrzymane w narodowych barwach.
Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli poświęcić swój czas i odwiedzić naszą szkołę, by wspólnie celebrować ten niezwykły rok, w jakim dane nam jest żyć.

Wieczornica

   9 listopada z kolei odbyła się akademia, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Wyglądali wyjątkowo uroczyście - w galowych strojach ozdobionych kotylionami (w większości wykonanymi własnoręcznie). Tego dnia włączyliśmy się w dwie ogólnopolskie akcje - najpierw o 11.11, wspólnie z tysiącami uczniów z całego kraju, odśpiewaliśmy hymn państwowy ustanawiając "Rekord dla Niepodległej", potem - na koniec - zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, na którym część uczniów trzyma kartki z hasztagiem kampanii #KIEDYMYŻYJEMY, rozpowszechniającej prawidłowe słowa "Mazurka Dąbrowskiego".
I tak jak dzień wcześniej, dużo radości dało nam wspólne śpiewanie, świętowanie, bycie razem, w bieli i czerwieni.

Akademia

« 1 z 2 »

   I wreszcie 11 listopada odbyło się uroczyste spotkanie w naszym szkolnym Miejscu Pamięci, zorganizowane przez pana Marka Okonia, radnego ze Snopkowa, księdza Andrzeja Szuleja, proboszcza kościoła p.w. bł. Karoliny Kózkówny w Snopkowie oraz harcerzy. Po przejściu z kościoła, z biało - czerwonymi chorągiewkami rozdawanymi przez harcerzy, złożono kwiaty, zapalono znicze i równo o godzinie 12.00, wraz z całą Polską i całym światem, odśpiewano hymn państwowy. To były niezapomniane chwile!

Spotkanie przy Miejscu Pamięci

Maria Szkutnik

Dnia 8 listopada 2018 roku klasy II b i III wybrały się na wycieczkę do Jastkowa, aby odwiedzić Cmentarza Legionistów Polskich -  w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości - i oddać cześć ludziom walczącym o wolna Polskę. Uczniowie złożyli wieniec przy grobie i zapalili znicze, upamiętniając ten szczególny dzień.
Korzystając z okazji odwiedziliśmy też aptekę i pocztę, by dzieci mogły poznać ciekawe zawody.
Miło będziemy wspominać ten wyjazd i na pewno jeszcze tam wrócimy.

Edyta Filipiak

22 X 2018 r. odbyła się uroczystość związana z realizacją innowacji pedagogicznej
„Z babcią, dziadkiem, rodzicem i nauczycielem – narodowe czytanie w edukacji wczesnoszkolnej”.
Przebiegała ona pod hasłem „W świecie poezji” i miała na celu zapoznanie uczniów z twórczością polskich poetów. Zaproszeni dziadkowie, rodzice, dyrektor szkoły, bibliotekarka i nauczyciele klas I-III czytali m.in. wierszowaną bajkę Brzechwy pod tytułem "Opowiedział dzięcioł sowie” oraz pouczające i zabawne utwory Danuty Wawiłow, Doroty Gellner, Ludwika Jerzego Kerna. Dzieci były zachwycone piękną interpretacją wierszy w wykonaniu gości. Na zakończenie uroczystości uczniowie klasy III zaprezentowali inscenizacje dwóch wierszy Brzechwy: „Na straganie” i „Żuk” oraz zaśpiewali dwie piosenki: „Kaczka dziwaczka” i „Na wyspach Bergamutach”, a uczniowie klasy II b – piosenkę „Zuzia, lalka nieduża”.
Uroczystość tego dnia została również powiązana z realizacją projektu edukacyjnego organizowanego przez „Biedronkę”, mającego na celu zachęcenie dzieci do systematycznego czytania, a na podsumowanie projektu zorganizowanie Dnia Głośnego Czytania. Przez okres trwania projektu uczniowie codziennie czytali w domu ulubione lektury, a w szkole książkę „Gang słodziaków”. Poznali bohaterów utworu i ich przygody, które zainspirowały dzieci do wykonania prac plastycznych na temat dalszych przygód puchatych stworzonek. Ponadto uczniowie kl.III dodatkowo napisali o tych przygodach opowiadania.
Bibliotekarka przygotowała wystawę prac dzieci, książek i maskotek. Dzieci podczas całej akcji były bardzo aktywne, chętnie czytały i odwiedzały bibliotekę. Jednogłośnie stwierdziły, że nowym słodziakiem mogłaby zostać biedronka i żuk. W nagrodę za systematyczne czytanie  otrzymywały naklejki. Każda klasa dostała też swojego klasowego słodziaka.
Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły gościom  kolorowe bukieciki kwiatów w podziękowaniu za aktywny udział w wydarzeniu. Zaprosiły również na kolejne czytanie.

Dorota Wnukowska i Walentyna Nowocień

« 1 z 2 »

10 października w lubelskim IPN został rozegrany turniej szachowy dla młodzieży związany z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas zmagań szachowych uczniowie nie tylko mogli sprawdzić swoje umiejętności w królewskiej grze, ale również dowiedzieć się wiele z historii. Usłyszeli o zasługach polskich szachistów dla budowania niepodległej Polski oraz poznali historię olimpiady szachowej rozegranej w Warszawie w 1935 r., o której organizację zabiegał jeden z ojców niepodległości, Józef Piłsudski. Sam marszałek był wielkim sympatykiem szachów, o czym - podczas otwarcia turnieju - wspomniał dyrektor Oddziału IPN Lublin, Marcin Krzysztofik.

Rywalizacje odbywała się na poziomie indywidualnym i szkolnym. Uczniowie klasy Vb - Małgorzata Chmiel, Jakub Kamiński i Dawid Olszak - dzielnie reprezentowali naszą szkołę. Otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Edyta Filipiak