Skip to content

Sekretariat

W dniach 8 - 19 lipca sekretariat będzie czynny w godzinach 8.00-13.00.

 

Dyrektor szkoły

Dyrektor szkoły dostępny dla interesantów od 22 lipca do 9 sierpnia w godzinach 10.00 - 13.00.

Dyrektor szkoły będzie na urlopie w dniach 12-23 sierpnia.

 

Dyżur w oddziale przedszkolnym

W okresie wakacyjnym oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Snopkowie będzie pracował w dniach:

24 czerwca - 26 lipca 2019r.

oraz w dniach

26-30 sierpnia 2019r.

w godzinach 8.00-13.00.

4 czerwca 2019 roku odbył się konkurs z zakresu wiedzy ekologicznej i ochrony środowiska pt. "Wędrując po Oikosie", zorganizowany przez panią Dorotę Samborską. Udział w nim wzięli uczniowie klasy VIII.

Konkurs składał się z kilku etapów; do trzeciego, finałowego, zakwalifikowali się Dominika Jarmuł, Martyna Dębowczyk, Gabriel Olszak, Jakub Żmuda i Dominik Madejczyk.

Ostatecznie zwyciężyła Martyna Dębowczyk. Zdobyła medal "Ekolog Roku 2019". Drugie miejsce zajął Dominik Madejczyk, a trzecie - Jakub Żmuda. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Maria Szkutnik

7 czerwca nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam", której pomysłodawcą i głównym organizatorem w Polsce jest redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole", a w naszej szkole - pani Dorota Wnukowska.
O godzinie 10.00 wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele, a nawet przedszkolaki, wyposażeni w różnorodne książki, zajęli wygodne miejsca na boisku i rozpoczęli czytanie. Była to wielka przyjemność patrzeć na blisko 200 osób z książkami w rękach. Czytajmy!

Maria Szkutnik

1 czerwca odbył się jubileuszowy, już dwudziesty festyn organizowany przez Gminę Jastków. Tym razem pod hasłem "Jesteśmy razem - w świecie książek".

W tym roku stoisko Szkoły Podstawowej w Snopkowie było pod znakiem Józefa Ignacego Kraszewskiego i "Starej baśni". Dekoracja dotyczyła motywów baśniowych i ludowych w twórczości pisarza, zaś chętni goście mogli przygotować swoje własne miniksiążeczki, zakładki do książek, papierowo - krepinowe słoneczniki oraz wianki. Nie zabrakło też kolorowanek dla najmłodszych. Można było też kupić pyszne ciasto przygotowane przez rodziców z naszej szkoły oraz napić się kawy w snopkowskiej kawiarence.

Na scenie zaprezentowali się nasi uczniowie. Paulina Grzegorczyk i Olga Świderska wykonały na fletach przebój Celine Dion "My heart will go on". Oliwia Pitek i Paulina Ochal wykonały układ choreograficzny ze wstążkami. Daniel Wrona wyrecytował wiersz "Dziurki w serze" Wandy Chotomskiej. Julia Rożen zaśpiewała "Autostop" Karin Stanek, zaś Ania Rywacka, Oliwia Gozdek, Olga Zawolska i Patrycja Jach - zatańczyły. Zebrani goście usłyszeli też piosenkę "W moim ogródeczku" w wykonaniu Eli Sagan.

Uczniowie naszej szkoły odbierali też nagrody - Karolina Bożemska zajęła III miejsce w konkursie na znaczek festynu, Jakub Chmiel zwyciężył w rajdzie rowerowym, Bartek Gontarz zdobył II miejsce, a Karolina Bożemska, Igor Marzec oraz Wojtek Poleszak - III miejsce w turnieju siatkówki plażowej.

Maria Szkutnik

W dniach 29-31 maja 2019 roku grupa uczniów naszej szkoły (z klas III, IV, Va, Vb, VI) wzięła udział w szkolnej wycieczce. Tym razem pojechaliśmy na Podkarpacie.

Pierwszy dzień spędziliśmy z dwóch niezwykłych miejscach - w Bolestraszycach i Krasiczynie. Bolestraszyce słyną z przepięknego ogrodu botanicznego. Położone na 30 hektarach, szalenie urozmaicone, malownicze, ze wspaniałymi okazami roślin zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się m.in. z roślinnością bagienną, ogrodem sensualnym (dostosowanym dla potrzeb osób niepełnosprawnych), wystawą w bolestraszyckim Muzeum Przyrodniczym. Pobiegali też po wierzbowym labiryncie i wypatrywali żółwi błotnych.

Z kolei w Krasiczynie w zachwyt wprowadził wszystkich zamek Krasickich. Przepiękne renesansowe rzeźbione portale, loggie, arkady i dekoracje ścienne, tzw. sgraffita (blisko 7000 m2) zapierały dech w piersiach, podobnie jak Baszta Boska, z cenną kaplicą, unikatem na skalę światową). Poznaliśmy historię rodu Sapiehów, losy zamku i jego tajemnice. Wielką przyjemnością był także spacer po ogromnym parku.

Potem, zmęczeni podróżą i zwiedzaniem, z przyjemnością zakwaterowaliśmy się w ośrodku Zadwórz w Iwoniczu - i tu trzeba zauważyć, że warunki (łącznie z wyżywieniem) były naprawdę wspaniałe.

Drugi dzień upłynął pod znakiem deszczu. Mimo to udało nam się zwiedzić Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku - kolejne wyjątkowe miejsce na trasie naszej wycieczki. Bogate zbiory, ciekawe wnętrza - zarówno w części miasteczka, jak i wsi, wizyta w szkole i cerkwi, zapoznanie się z codziennością XVIII- i XIX-wiecznych mieszkańców tych okolic - wszystko to pozostanie na długo w naszej pamięci.

Ze względu na warunki pogodowe musieliśmy zmodyfikować nasze plany - zamiast jechać do ruin zamku w Załużu i wystawy miniaturowych cerkwi w Myczkowcach, udaliśmy się do Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych. Tam uczniowie obejrzeli bardzo ciekawą ekspozycję, dotyczącą zarówno klasyfikacji zwierząt, gleb i minerałów, jak fauny Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Mogli też zobaczyć gipsowy odlew nosorożca włochatego znalezionego w Staruni na Podkarpaciu, w doskonałym, w pełni zachowanym stanie, w warstwach ziemi przesyconej solanką i ropą naftową.

Na koniec dnia czekała nas wizyta w Solinie - zwiedzanie zapory oraz rejs statkiem. Na szczęście wtedy już prawie nie padało, więc udało nam się wejść na górny pokład, by choć przez chwilę obserwować krajobraz nie przez szybę.

Trzeci dzień i pierwszy punkt wycieczki - zamek Kamieniec w Odrzykoniu; miejsce związane m.in. z Aleksandrem Fredrą, gdyż stało się inspiracją do napisania "Zemsty".

Drugi punkt - rezerwat "Prządki". Po krótkiej wspinaczce mogliśmy podziwiać wspaniałe ostańce z piaskowca, o niezwykłych kształtach, formach.

Punkt trzeci - XV-wieczny kościół w Lutczy, perła podkarpackiego Szlaku Architektury Drewnianej. Była to druga z atrakcji, jaką musieliśmy zastąpić dwa ominięte ze względu na pogodę i bezpieczeństwo uczniów miejsca.

No i punkt czwarty - Rzeszów. Okazało się, że byliśmy jedną z nielicznych grup zatrzymujących się na zwiedzanie tego pięknego miasta. Rynek, ratusz, pałac i zamek Lubomirskich, kamieniczki, cenne kościoły z unikalnymi wnętrzami i zabytkami - trzeba by w Rzeszowie spędzić cały dzień, by wszystko zobaczyć. Zatrzymaliśmy się na chwilę przy pomniku Leopolda Kuli - Lisa, wielkiego bohatera, ukochanego oficera Józefa Piłsudskiego, wielkiego dowódcy, który brał udział, między innymi, w bitwie pod Jastkowem. Poza tym przeszliśmy się Podziemną Trasą Turystyczną, poznając historię miasta oraz dawne zawody.

Wielkie wrażenie na wielu uczniach zrobiło Muzeum Dobranocek, z bogatymi zbiorami nie tylko z Polski, ale i ze świata. Uczniowie poznali historię polskiej animacji, zobaczyli stanowisko pracy animatora, narzędzia, jakimi się posługiwał, scenopisy i mnóstwo innych eksponatów.

To była udana wycieczka - wróciliśmy do Snopkowa zmęczeni, ale pełni wrażeń, a co najważniejsze - cali i zdrowi.

Maria Szkutnik

28 maja 2019 roku uczniowie klas V-VI, uczestniczący w programie "trzymaj formę!" mieli okazję spotkać się z absolwentką naszej szkoły, Pauliną, studentką dietetyki. Podczas zajęć rozmawiali o zdrowym odżywianiu, piramidzie żywieniowej, aktywności fizycznej. Ponadto każdy zmierzył sobie BMI, by dowiedzieć się więcej o swoim zdrowiu.

 Maria Szkutnik

20 maja 2019 roku odbył się konkurs wiedzy o Józefie Ignacym Kraszewskim, patronie naszej szkoły, przygotowany przez panią Marię Szkutnik. Swoich sił spróbowali uczniowie klas V-VI, podzieleni na trzyosobowe zespoły. W jury, oprócz Marii Szkutnik, zasiadła Maria Pytka, uczennica klasy VI. Zawodnicy musieli zmierzyć się z zadaniami dotyczącymi życia i twórczości Kraszewskiego, jego zainteresowań i miejsc z nim związanych. Odpowiadali na pytania, rozwiązywali łamigłówki, grali w kalambury. Ostatecznie zwyciężył zespół w skład którego wchodzili Maksymilian Okoń (kl. VI), Małgorzata Chmiel (kl. Vb) i Patrycja Jach (kl. Va).

Maria Szkutnik

W dniach 9-10 maja 2019 roku uczniowie klasy Va i Vb uczestniczyli w zajęciach terenowych zorganizowanych i przygotowanych przez panią Dorotę Samborską. Podczas wyprawy do Ogrodu Botanicznego, wyposażeni w karty pracy, klucze do oznaczania drzew, miarki i lupy, przeżyli niezwykłą lekcję biologii. Zajmowali się, między innymi, oznaczaniem gatunków drzew liściastych, co wymagało dokładnego przyjrzenia się liściom, ich wielkości, kształtowi, ogonkom. Ponadto określali wiek wybranych drzew, zaś w szkolaranich zaznajamiali się z przystosowaniem roślin do życia w różnych środowiskach. Na koniec uczniowie odwiedzili Dworek Kościuszków. Zapoznali się z jego historią, usłyszeli liczne historie o życiu Tadeusza Kościuszki oraz obejrzeli wystawę mszaków i roślin naczyniowych z terenu Roztocza. Zajęcia były wyjątkowo ciekawe, a dzieci bardzo zaangażowały się w wykonywanie zadań. To były udane dwa dni!

Maria Szkutnik

Zajęcia uczniów z klasy Va - 9 maja

Zajęcia uczniów z klasy Vb - 10 maja

Maj był miesiącem rozgrywek w piłce nożnej.

7 maja nasza szkoła była gospodarzem Turnieju Minipiłki Nożnej o Mistrzostwo Szkół Podstawowych Gminy Jastków - dziewcząt i chłopców. Gościliśmy zawodników ze szkół w Ożarowie , Jastkowie i Płouszowicach. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Wynik końcowy był dla nas bardzo satysfakcjonujący, bowiem dziewczęta i chłopcy zdobyli pierwsze miejsca i tym samym wywalczyli tytuły  Mistrzów Gminy Jastków. To dało im przepustkę do dalszych etapów rozgrywek.

Dziewczęta grały 10 maja na zawodach półfinałowych powiatu w Ciecierzynie, a 13 maja na zawodach powiatowych w Niedrzwicy Dużej. Pogoda nie sprzyjała zawodniczkom, padał deszcz i było zimno, jednak dziewczęta walczyły do końca i zdobyły III miejsce.

Chłopcy - 24 maja na zawodach międzygminnych w Niemcach - po wyrównanych meczach zajęli ostatecznie III miejsce.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku.

Beata Madej

 

 

3 maja świętujemy uchwalenie pierwszej w Europie konstytucji - Konstytucji 3 maja, dzieła Sejmu Czteroletniego z 1791 roku. Z tej okazji 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy IV pod kierunkiem pań Jolanty Czubackiej i Aleksandry Muchy-Sordyl. Dzieci przypomniały okoliczności towarzyszące uchwaleniu pierwszej polskiej ustawy zasadniczej, na scenie pojawili się zaborcy, ale i reformatorzy. Wybrzmiały słowa zaprzysiężenia konstytucji przez króla, Stanisława Augusta Poniatowskiego. Całość pięknie uzupełniły piosenki.

Maria Szkutnik