Skip to content

Egzaminy odbywać się będą w dniach 15-17 kwietnia 2019 roku.

Uczniów klasy VIII prosimy o przybycie do szkoły w dni egzaminów o godzinie 8.15 (lub według dowozów).

Uczniów w dni egzaminów obowiązuje strój galowy (prosimy jednak o zadbanie, by uczniowie mieli dodatkowe okrycie - sweter, żakiet, marynarka - na wypadek, gdyby w salach było chłodno).

Uczniowie zobowiązani są do tego, by mieć przy sobie 2 długopisy z czarnym tuszem, legitymację, a w dniu egzaminu z matematyki - linijkę.

Przypominamy, że do sali egzaminacyjnej nie wolno wnosić telefonów komórkowych i innych urządzeń.

 

Dowozy na 15-17 kwietnia

15 kwietnia - autobusy kursują tak, jak w dni nauki

16 - 17 kwietnia

Natalin: 7.40

Marysin: 7.45

Smugi: 7.55

Snopków bloki: 8.05

Snopków szkoła: 8.07

Odwozy w dniach 15-16-17 kwietnia

poniedziałek, 15.04. - 13.05

wtorek, 16.04. - 12.35

środa, 17.04. - 11.20

 

Uczniom klasy VIII życzymy powodzenia! 

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W związku z tym uczniowie klasy VIII, w imieniu całej szkolnej społeczności, udali się w piątek do szkolnego Miejsca Pamięci, by zapalić znicze przy kamieniu upamiętniającym druha porucznika Tadeusza Zdzisława Wojciechowskiego, zamordowanego w kwietniu 1940 roku w Katyniu przez sowieckie NKWD.

Maria Szkutnik

 

05 kwietnia 2019 odbył się XV jubileuszowy przegląd teatrów szkolnych organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu oraz Szkołę Podstawową w Ożarowie. Motywem przewodnim przeglądu były bajki i baśnie. Przegląd nie miał formuły konkursowej. Chodziło o to, żeby podpatrzeć grę kolegów z innych szkół, zdobyć nowe doświadczenia i podzielić się własnymi. W przeglądzie wzięło udział sześć zespołów teatralnych, w tym pięć zespołów szkolnych (z czterech szkół gminnych) i jeden przedszkolny. Byliśmy jedną z dwóch najmłodszych grup.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III, którzy pod opieką wychowawczyni  przygotowali przedstawienie „Baśniowy ambaras”. Przedstawienie, podobnie jak każda bajka, zawiera morał  - zachęca dzieci do czytania bajek i baśni, do rozwijania wyobraźni i fantazji. Spektakl został pozytywnie odebrany i nagrodzony gromkimi brawami. Dzieci wykazały się znakomitą grą aktorską. Słowa uznania padły ze strony dyrektora GOKiS-u, pani dyrektor ze Szkoły Podstawowej w Ożarowie oraz opiekunów grup teatralnych. W nagrodę uczniowie otrzymali rekwizyty teatralne.

Walentyna Nowocień

 

28 marca 2019 roku odbyła się kolejna uroczystość związana z realizacją innowacji pedagogicznej „Z babcią, dziadkiem, rodzicem i nauczycielem – narodowe czytanie w edukacji wczesnoszkolnej”. Uroczystość przebiegała pod hasłem „W świecie legend”.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście – babcie, mamusie, tatusiowie, uczniowie klas I-III i wychowawcy. Przybyłych gości uczniowie klasy III powitali piosenką „Witajcie w naszej bajce”, wprowadzając tym samym aurę fantazji. Uczniowie klas I-III: Weronika Kropiewnicka, Hubert Bożemski, Alan Jankowski, Olaf Pietruszka, Zosia Rywacka, Laura Kusyk, Zuzanna Pniowska, Daniel Wrona, Jakub Dębowczyk i Karol Ciuraj, przedstawili „Wesoły świat Jana Brzechwy” - inscenizację opartą na wierszach „Kłamczucha”, „Skarżypyta”, „Leń”, „Żuraw i czapla”.

Babcie - pani Maria Pudelska i pani Wanda Osek - przeczytały dzieciom legendy: krakowską - „Przerwany hejnał” i warszawską - „Bazyliszek”, zaś uczniowie klasy III wykonali piosenkę „Mariackie hejnały”, nawiązującą do przeczytanej legendy o przerwanym hejnale.

Rodzice – Anna Synderkiewicz, Alicja Roskal, Patryk Wrona - zapoznali wszystkich  z legendami warszawskimi („Warszawska Syrenka”, „Wars i Sawa”) i lubelskimi  („Skąd się wzięła nazwa Lublin”, „Jak koziołek trafił do herbu Lublina?”).

Dzieci z uwagą wysłuchały ciekawych legend i obejrzały gazetkę przedstawiającą bohaterów legend przygotowaną na tę uroczystość. Ogromnymi brawami podziękowały gościom i zaprosiły na następną uroczystość.

Walentyna Nowocień