Skip to content

Piątkowy wieczór 4 października i obfitował w wiele atrakcji. Odbyła się wtedy pierwsza w Snopkowie Noc Bibliotek. Uczestniczyły w niej dwie uczennice klasy VII - Jagoda i Marysia oraz panie Dorota Wnukowska i Maria Szkutnik. W wydarzeniu mogły wziąć udział te osoby, które przeczytały książkę Rafała Kosika "Gang Niewidzialnych Ludzi" i przygotowały grę planszową na jej motywach.

Spotkanie zaczęło się od gry opracowanej przez panią Marię Szkutnik. Jej celem było uratowanie Feliksa, Neta i Niki. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością książki, pomysłowością, spostrzegawczością i różnymi innymi umiejętnościami (z matematyki, polskiego i angielskiego też). Było trochę strasznie, bo na strychu dały się zauważyć duchy (jak w książce Kosika), ale wszyscy uszli z życiem. Po rozwiązaniu zagadek, szyfrów, krzyżówek, po poszukiwaniach na strychu i w szkolnych korytarzach, udało się odnaleźć uwięzionych bohaterów i misja została wykonana.

Wtedy można było świętować - przy filmie "Ptyś i Bill”  A.Charlota i F.Magniera  i pysznej kolacji. Nie zabrakło gier - na pierwszy ogień poszła planszówka Marysi i Jagody, która dostarczyła nam mnóstwa radości i dobrej zabawy. Podobnie jak inne gry - wśród nich Dixit i Czarne historie.  Nie da się ukryć - nasze spotkanie w pełni zrealizowało hasło tegorocznej edycji Nocy Bibliotek - znalazłyśmy wspólny język.

No i na koniec przyszła pora snu - trzeba przyznać, że dobrze śpi się w szkole w Snopkowie. Ale nic dziwnego - w końcu to nasz drugi dom!

Maria Szkutnik

« 1 z 2 »

25 września klasy II, III a i III b wybrały się na wycieczkę do Warszawy. W programie mieliśmy zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki, w tym wyjazd na 30 piętro na taras widokowy, z którego podziwialiśmy panoramę Warszawy.

Następnie zwiedzaliśmy Stare Miasto. Byliśmy przy Kolumnie Zygmunta, pomniku Syrenki, pomniku Małego Powstańca, pałacu prezydenckim. Mieliśmy okazję zobaczyć zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Spacerowaliśmy po urokliwym rynku, tam też jedliśmy pyszny obiad.

Atrakcją - ale i zaskoczeniem - był  wywiad z prezenterką TVP. Materiał z nagrania oglądaliśmy w programie "Teleexpress Extra".

Ostatnią niespodzianką było zwiedzanie wystaw w Centrum Nauki Kopernik.

Po pełnym przeżyć dniu wróciliśmy do domu. Wycieczkę będziemy wspominać jeszcze wiele dni.

Edyta Filipiak

 

24 września uczniowie klas VI-VIII naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Puław, Dęblina, Czarnolasu i Zwolenia. Wyjazd miał na celu - między innymi - przybliżenie sylwetki Jana Kochanowskiego, jego życia i twórczości, a także zapoznanie ze znaczeniem rodu Czartoryskich dla naszej historii. Ważnym punktem na trasie był też Dęblin z Muzeum Sił Powietrznych. Uczniowie mogli obejrzeć wystawę przygotowaną z okazji stulecia polskiego lotnictwa oraz poznać miejsce, w którym kształcili się bohaterowie książki Fiedlera "Dywizjon 303".

Maria Szkutnik

« 1 z 2 »

 

19 września uczniowie klasy VIb udali się na wyprawę do Muzeum Wsi Lubelskiej.
W skansenie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. "Na tropie Antka", podczas których nie tylko poznali utwór Prusa, ale też wcielili się w bohaterów noweli. Odegrali m.in. scenę pożegnania tytułowego bohatera przy kapliczce na rozstaju dróg i leczenia Rozalki. Dowiedzieli się dużo na temat realiów XIX-wiecznej wsi i życia jej mieszkańców, a także zobaczyli, jak wyglądała nauka i przybory szkolne. Ponadto zwiedzili część muzeum, w tym miasteczko, zajrzeli do najstarszej chaty oraz do stajni, w której spotkali koniki polskie prosto z Roztoczańskiego Parku Narodowego, obejrzeli prace na polu. Wiele radości dały wszystkim obserwacje kur, kaczek i gęsi, mieszkających na terenie skansenu.

Maria Szkutnik

« 1 z 2 »

17 września - w rocznicę agresji ZSRR na Polskę - odbyła się w naszej szkole  akademia upamiętniająca 80. rocznicę wybuchu wojny. Podczas uroczystości przygotowanej przez panie Jolantę Czubacką, Marię Jastrzębską-Szkutnik i Barbarę Sagan wspominano kampanię wrześniową i obronę Warszawy. Przypomniano też inne ważne wydarzenia z okresu wojny i okupacji, takie jak walki pod Monte Cassino, wybuch powstania warszawskiego, zbrodnię katyńską. Przybliżono też codzienność okupacyjną, nieszczęścia, jakie dotykały ludność cywilną, walkę z okupantem, działalność państwa podziemnego. Zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie, nauczyciele oraz przybyli do Snopkowa goście mogli obejrzeć filmy i zdjęcia z tamtych dni, zamyślić nad historią naszego kraju, wzruszyć słuchając występów uczniów i pięknego śpiewu.

Po akademii goście oraz delegacje klas złożyli kwiaty oraz zapalili znicze w Szkolnym Miejscu Pamięci, by w ten sposób oddać cześć ofiarom II wojny światowej.

Maria Szkutnik

« 1 z 2 »

10 września 2019 r. uczniowie klas VII-VIII uczestniczyli w pokazach z fizyki zorganizowanych przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W programie 60. edycji pokazów znalazły się 4 tematy: Ruch obrotowy, Uff, jak gorąco, Prąd elektryczny oraz Rezonanse. Uczniowie mieli okazję m.in. obserwować działanie półprzewodników czy siły odśrodkowej; poznali moment zachowania pędu i dowiedzieli się dużo o tym, czym jest prąd. Dwie godziny zajęć minęły bardzo szybko, a ciekawe eksperymenty przygotowane przez pracowników uczelni bardzo zainteresowały naszych uczniów.

Maria Szkutnik

 

9 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym Dniu Kibica. W tym roku pragnęliśmy uhonorować udział naszych sportowców -  siatkarek w Mistrzostwach Europy (organizowanych częściowo w Polsce), koszykarzy - w Mistrzostwach Świata oraz siatkarzy, którzy niedługo rozpoczną grę w Mistrzostwach Europy. Były patriotyczne stroje, chorągiewki, biało-czerwone policzki. Tym razem siatkarskie rozgrywki odbywały się na boisku - co okazało się dla zawodników nie lada wyzwaniem.

Maria Szkutnik

 

Przypominamy rodzicom, że zgodnie z przepisami prawa oświatowego bezpłatny dowóz przysługuje uczniom, w których przypadku odległość od szkoły do miejsca zamieszkania wynosi:

- w klasach I-IV oraz w oddziałach przedszkolnych - 3 kilometry i więcej;

- w klasach V-VIII - 4 kilometry i więcej.

Uczniowie upoważnieni do bezpłatnych dowozów Lubelskimi Liniami Autobusowymi otrzymają bilety autobusowe w sekretariacie szkoły.

Wszyscy pozostali uczniowie, którzy będą korzystali z dowozów Lubelskimi Liniami Autobusowymi (zgodnie z załączonymi rozkładami jazdy), mogą kupić bilety u kierowcy autobusu (jednorazowe bądź miesięczne).

Rodzice uczniów, którzy będą korzystali z autobusów MPK Lublin, proszeni są o skontaktowanie się z sekretariatem w celu uzyskania niezbędnych informacji.

Jednocześnie prosimy rodziców o wskazanie najpóźniej 2 września, na którym przystanku dziecko będzie wsiadać i wysiadać (na podstawie załączonych rozkładów).

Dziecko zostanie wysadzone na wskazanym przystanku bez względu na nieobecność rodzica czy innego opiekuna. W związku z koniecznością realizowania rozkładu jazdy kierowca autobusu nie może czekać, aż rodzic zgłosi się po dziecko.

Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami pochodzącymi ze strony internetowej gminy. Niezbędne informacje na temat nowej organizacji dowozów będzie można także uzyskać u wychowawców klas lub w sekretariacie.

TRANSPORT LOKALNY GMINY JASTKÓW

Lubelskie Linie Autobusowe:

KURS I

6.35 - Jastków szkoła
6.37 - Jastków (Biblioteka)
6.40 - Jastków (Drozd)
6.44 - Snopków Szkoła
6.47 - Snopków III (osiedle)
6.49 - Helenów (1 skrzyżowanie na Smugi)
6.56 - Smugi (znicze)
6.59 - Smugi (przez wieś)
7.01 - Smugi (Warszawska)
7.05 - Smugi (stadnina)
7.10 - Snopków III (osiedle)
7.12 - Snopków szkoła

KURS II

6.30 - Jastków szkoła
6.40 - Marysin (Purpurowa)
6.46 - Marysin (Karminowa)
6.47 - Lublin Sławinkowska 02
6.48 - Marysin - Natalin
6.50 - Snopków I
6.53 - Snopków szkoła

ODWOZY:

KURS I SMUGI
14.29 - Snopków szkoła
14.32- Snopków III (osiedle)
14.34 - Helenów (1 skrzyżowanie na Smugi)
14.41 - Smugi (znicze)
14.44 - Smugi (przez wieś)
14.46 - Smugi (Warszawska)
14.49 - Smugi (stadnina)
14.54 -  Snopków szkoła

KURS II MARYSIN

13.26 - Snopków szkoła
13.28 - Snopków II (rondo)
13.30 - Snopków I
13.32 - Marysin - Natalin
13.34 - Marysin (Karminowa)
13.42 - Marysin (Purpurowa)
13.46 - Lublin Sławinkowska 02
14.00 - Snopków szkoła

15.04 - Snopków szkoła
15.05 - Snopków II (rondo)
15.07 - Snopków I
15.08 - Marysin - Natalin
15.10 - Marysin (Karminowa)
15.17 - Marysin (Purpurowa)
15.21 - Lublin Sławinkowska 02

Uwaga! Uczniowie korzystający z dowozów muszą posiadać aktualne legitymacje szkolne.

Szanowni Państwo, bardzo prosimy o zapoznanie się z zasadami korzystania
z obiadów w roku szkolnym 2019/2020 zawartymi w załączonym regulaminie
oraz o jak najszybsze wypełnienie dokumentów i dostarczenie ich do sekretariatu.

Opłaty za obiady za wrzesień i październik (opłata tzw. "z góry") będą przyjmowane do 6 września.

Wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych korzystają z obiadów obligatoryjnie,
w związku z realizacją podstawy programowej nauczania przedszkolnego.

Regulamin korzystania z obiadów

Karta zgłoszenia dziecka na obiady - format pdf

Karta zgłoszenia dziecka na obiady - format docx

Rezygnacja z obiadów - format pdf

Rezygnacja z obiadów - format docx

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września 2019 roku. Rozpocznie się mszą świętą w kościele p.w. bł. Karoliny Kózkówny w Snopkowie o godzinie 8.00. Następnie w sali gimnastycznej odbędzie się spotkanie z dyrektorem szkoły, a potem - z wychowawcami w klasach.

Przywóz dzieci do szkoły

7.20 - wyjazd z Jastkowa
7.28 - Natalin
7.33 - ul. Zbożowa
7.36 - Marysin - kaplica
7.37 - Marysin - piekarnia
7.43 - Snopków - Helenów
7.49 - Smugi
7.53 - Snopków - bloki
7.55 - Snopków - szkoła

Odwozy - godzina 10.30.