Skip to content

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach konkurs Kangur 2020 zostanie przeprowadzony drogą internetową (w godzinach popołudniowych) za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.
Login i hasło do tej platformy zostaną przesłane uczestnikom konkursu przez e-dziennik. Bardzo proszę o odebranie poczty.
Bardzo ważne jest, by uczniowie po zalogowaniu się na platformie "dzwonek" podali swój e-mail oraz w profilu konta uzupełnili Imię i Nazwisko, co umożliwi sprawdzenie, czy uczniom udało się zalogować na Platformie oraz identyfikację wyników uczniów.

WAŻNE!!! Uczestnicy Konkursu proszeni są o zapoznanie się z dokumentem:

Instrukcja dla uczestnika konkursu (plik PDF)

Konkurs poprzedzony będzie tzw. konkursem próbnym. Terminarz jest następujący:

Kategoria Konkurs próbny Konkurs Kangur 2020
Student 22.05.2020, godz. 14:30 28.05.2020, godz. 16:30
Junior 22.05.2020, godz. 16:30 29.05.2020, godz. 16:30
Kadet (kl.VII i kl.VIII) 25.05.2020, godz. 14:15 02.06.2020, godz. 16:45
Beniamin (kl.V, kl.VIa i b) 25.05.2020, godz. 16:45 03.06.2020, godz. 16:45
Maluch (kl.IIIa i b, kl.IV) 26.05.2020, godz. 14:15 04.06.2020, godz. 16:45
Żaczek (kl.II) 26.05.2020, godz. 16:45 05.06.2020, godz. 16:45

Szkolny Koordynator Konkursu
Grażyna Kawecka

Temat: Zapisz dziecko do Klubu Młodego Programisty online

Szanowni Państwo,
Rodzice, Nauczyciele i Opiekunowie dzieci

Już 19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK, w których – za darmo! - będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1-6. Wystarczy dostęp do internetu i chęć poświęcenia chwili czasu na naukę podstaw programowania.

Nauka programowania nigdy nie była łatwiejsza. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w kodowaniu, wystarczy, że wejdziesz na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnisz krótki formularz rejestracyjny. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymasz link, dzięki któremu co tydzień o tej samej porze, przez 10 tygodni, Twoje dziecko będzie poznawało tajniki programowania – korzystając z wirtualnych aplikacji i wsparcia wykwalifikowanych trenerów. Nie musisz niczego instalować – wystarczy jedno kliknięcie.
Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona ze względu na możliwości moderacji, więc nie czekajcie i rejestrujcie się już dziś. Mamy 1500 miejsc dla 1-, 2- i trzecioklasistów i 1500 dla 4- 5- i szóstoklasistów z całej Polski!

Rejestracja: www.klubmlodegoprogramisty.pl

Kluby Młodego Programisty to element projektu realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”.

Uwaga rodzice!!!
Ze względów sanitarno-epidemiologicznych
zaplanowaliśmy zebrania z rodzicami on-line.
Szczegóły dotyczące organizacji połączenia zdalnego przekażą wychowawcy klas za pośrednictwem e-dziennika.

Harmonogram spotkań:

18 maja 2020 r. (poniedziałek) o godz.:
16.00 dla klasy I
17.00 dla klasy II
18.00 dla klas IIIa i  b

19 maja 2020 r. (wtorek) o godz.:
16.00 dla klas IV-V
17.00 dla klas VIa i b
18.00 dla klas VII i VIII

Na zebraniu zostaną przedstawione propozycji ocen końcoworocznych, informacje na temat efektów pracy dydaktyczno-wychowawczej,  a także dotyczące egzaminu oraz rekrutacji w kl. VIII.


Serdecznie zapraszamy

Nasze zdrowie warunkowane jest przez wiele czynników, wśród których najważniejsze to:
- styl życia- 50%
- czynniki genetyczne-20%
- środowisko życia-20%
- opieka zdrowotna-10%

W największym stopniu, bo aż w 50% o stanie zdrowia decyduje nasz STYL ŻYCIA czyli:
- aktywność fizyczna (spacer, jazda na rowerze, gry i zabawy, taniec, ćwiczenia usprawniające, prace fizyczne w domu i ogrodzie)
- sposób odżywiania ( pięć posiłków dziennie, owoce i warzywa, węglowodany, białko, minimum 1,5l. wody)
- radzenie sobie ze stresem (zainteresowania, dobre relacje z innymi ludźmi)
- sen i odpoczynek

Uczniowie naszej szkoły na lekcjach Wychowania Fizycznego (edukacja zdrowotna) zapoznali się z zasadami prawidłowego, zróżnicowanego i racjonalnego odżywiania i przygotowali zdrowe posiłki.

Nauczyciele wychowania fizycznego

Zdrowa przekąska w klasie IV
Zdrowe przekąski w klasie V
Zdrowe kanapki klasy VIa
Zdrowe kanapki VIb

Dlaczego świętujemy?

1 maja
Święto PracyMiędzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, popularnie zwany 1 Maja – międzynarodowe święto klasy robotniczej, obchodzone od 1890 corocznie. W Polsce Święto Pracy jest świętem państwowym od 1950.
W Kościele katolickim 1 maja obchodzone jest wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Wspomnienie to wprowadził do kalendarza liturgicznego papież Pius XII w 1955. (źródło: Wikipedia)

2 maja
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004, nie jest dniem wolnym od pracy, obchodzone między świętami 1 maja (zwanym Świętem Pracy) i 3 maja (Świętem Narodowym 3 Maja). (źródło: Wikipedia)

3 maja
229 lat temu Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była to druga na świecie i pierwsza w Europie ustawa regulująca organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.
Najważniejsza z konstytucji
Kto jest na tym obrazie?

Informujemy, że od 11 maja 2020 r. zostanie zorganizowana opieka dla dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych w naszej szkole.
Prosimy zainteresowanych rodziców o kontakt z wychowawcami oddziałów przedszkolnych, aby zgłosić udział dziecka w zajęciach opiekuńczych.

 Procedury organizacji i sprawowania opieki

Oświadczenie rodzica

Dyrektor Szkoły
Anna Ducin

W naszej szkolnej świetlicy wiosna zawitała na dobre. Najpierw były tylko wiosenne kwiaty na papierze, a ostatnio jest ich coraz więcej w ogródkach i na balkonach. Jak widzicie, niektórzy uczniowie chętnie dzielą się z nami swoimi pracami i pokazują jak można spędzać wolny czas. Ostatni temat w świetlicy przypomniał nam, że trzeba dbać o nasze najbliższe środowisko. Pielęgnowanie kwiatów i ogrodów to doskonała okazja do tego, aby upiększyć nasze otoczenie. Może jeszcze ktoś chciałby podzielić się z nami zdjęciem swojego ogrodu lub balkonu? Zachęcamy do aktywnego udziału w zdalnych zajęciach świetlicowych.

Barbara Sagan i Dorota Wnukowska

Edukacja zdalna zostaje wydłużona do 24 maja 2020 r. na podstawie Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 kwietnia 2020 r.
Zajęcia nadal będą odbywały się zdalnie, zgodnie z przyjętą w naszej szkole formą.
Więcej szczegółów na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Został również podany termin egzaminu ósmoklasisty, który odbędzie się od 16 do 18 czerwca 2020 r. Termin dodatkowy to od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia.

Komunikat Dyrektora CKE

Kochani Rodzice, Uczniowie!

W tych niestety trudnych okolicznościach z jakimi już od ponad miesiąca się mierzymy, chcemy podzielić się z Wami niesamowitą wiadomością – od 15 kwietnia rozpoczęła się długo oczekiwana rozbudowa naszej szkoły. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu władz i pracowników naszej gminy udało się sfinalizować przetargi, uzyskać zgodę na wykonywanie prac i - ruszyliśmy pełną parą do pracy. Wszyscy starają się optymalnie wykorzystać czas, gdy w szkole nie ma dzieci.

Nie chcemy abyście martwili się, że burzą nam szkołę, tak jak to było opisywane w Internecie 🙂 Autor tego posta wykazał się niezwykłą kreatywnością i humorem, ale na szczęście nie miał racji 🙂

Dzielimy się z Wami zdjęciami prezentującymi kolejne etapy rozbudowy. Aby coś zbudować – czasami coś trzeba zniszczyć:

Stara część szkoły stanie się w efekcie – nową częścią. Codziennie mam okazję obserwować postępy prac, które wkrótce będziemy Wam prezentować w kolejnej serii zdjęć. Czas zawieszenia zajęć, który wszystkim nam doskwiera, staramy się dobrze wykorzystać, dlatego prace rozbiórkowo-budowlane chcemy jak najszybciej realizować. Oby okoliczności były sprzyjające, a rozbudowa skończyła się zgodnie z planem. Trzymamy kciuki za naszą ekipę budowlaną i ich MEGA maszyny. I ludzie i sprzęt pracują naprawdę bardzo ciężko. Życzymy zdrowia ludziom i bezawaryjności maszynom.

Abyście nie byli zaskoczeni, że coś będzie się działo jeszcze z pozostałą częścią budynku. W pozostałej części zaplanowana jest termomodernizacja. To zadanie również będziemy chcieli rozpocząć i zakończyć jak najszybciej. Wyzwania są ogromne, ale też ogromne jest zaangażowanie ludzi w ich realizację. Wspierajcie nas swoją życzliwością.

Dyrektor Szkoły
Anna Ducin

Skip to content