Skip to content

W ramach szkolnych dni profilaktyki w naszej szkole odbędą się warsztaty dla uczniów w dniach:
30 listopada (wtorek):
9.00 - 12.00 "Konflikt. Umiem rozwiązywać konflikty" - kolejno kl. II, a potem kl. III (w SP Jastkowie)
od 12.35 "Cyberprzemoc" - kl. VIII a i VIII b

1 grudnia (środa):
8.00-9.30 "Agresja i przemoc rówieśnicza" - kl. IV
9.45-11.30 "Konflikt. Umiem rozwiązywać konflikty" - kl. Va i Vb
11.30-13.00 "Integracja, jak odbudować relacje" - kl. VII i VI

W dniu 7.10.2021 o godzinie 7:00 wyjechaliśmy na długo wyczekiwaną wycieczkę. Opiekunami naszego wyjazdu były Panie: Katarzyna Majewska, Aneta Ciołek, Agnieszka Reszka i Edyta Wójtowicz.
Około godziny 9:00 dojechaliśmy do Sandomierza. Widzieliśmy tam Zamek Królewski, Ucho Igielne, Rynek, Bramę Miasta i Katedrę. Potem pojechaliśmy do Wieliczki.
W Kopalni Soli mogliśmy zobaczyć Szyb Daniłowicza, mnóstwo solnych korytarzy, makietę dawnej Wieliczki, różne figury i Kaplicę św. Kingi.
Zakwaterowano nas w Hotelu Rok w Krakowie. Tam też była obiadokolacja.
Następnego dnia nauczyciele obudzili nas o 6:50. Szybko trzeba było posprzątać pokoje. Na śniadanie były różne smakołyki tzw. szwedzki stół. Pojechaliśmy na Wawel. Bardzo podobała nam się katedra i dzwon Zygmunta. Następnym punktem programu było zwiedzanie krakowskiego Rynku. Największym miejscem handlowym w Krakowie były dawniej Sukiennice. Handlowano tam suknem. Najładniejszy wydawał się nam Kościół Mariacki.
Około 14:00 był dobry obiad. Po obiedzie wyruszyliśmy w drogę do Snopkowa. Po drodze mieliśmy postój w McDonaldzie w Radomiu. Wycieczka skończyła się o godzinie 20:00 pod szkołą. Stamtąd odebrali nas rodzice.

Gustaw Resiak kl. VI

W czwartek 25 listopada w naszym oddziale przedszkolnym świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło ze swoim pluszowym przyjacielem Misiem. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!".
W tym dniu na nasze maluchy czekało wiele atrakcji i dobrej zabawy.

Justyna Skwarek

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że 17 marca 2022 roku o godzinie 9.00 odbędzie się  XXXI edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Konkurs ten został wpisany w 1994 roku do kalendarza imprez UNESCO, od lat odbywa się pod patronatem Rady Europy.

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" w niezawodny sposób integruje dzieci i młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie niemal wszystkich krajów Europy, a nawet uczniowie z Chin, Kanady, Australii, Rosji, RPA rozwiązują takie same zadania, a laureaci mają możliwość spotkań na wspólnych obozach i wędrówkach po świecie. Konkurs ten stał się sprawdzoną formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej i przyczynia się do wzbudzenia zainteresowania tym przedmiotem.

Liczymy na życzliwe zainteresowanie Konkursem. Mamy nadzieję, że dzień 17 marca 2022 roku stanie się prawdziwym Świętem Matematyki w naszej szkole.

Wysokość opłaty za udział w konkursie wynosi 12 zł od uczestnika, każdy uczestnik w dniu konkursu otrzyma zabawkę logiczną „Zaplątany Kangurek”.  Konkurs trwa 75 minut.

Grażyna Kawecka, Aneta Ciołek

Drodzy Rodzice, Uczniowie,

właśnie wystartowały zapisy na kolejną edycję "Szkoły z Gigantami. Laboratorium AI". Tematem przewodnim bieżącej edycji jest sztuczna inteligencja.

Organizatorzy akcji GIGANCI PROGRAMOWANIA zapraszają do udziału w darmowych webinariach poświęconych programowaniu oraz matematyce!
Akcja startuje 29 listopada i potrwa do 10 grudnia 2021 r.

Szczegóły akcji i zapisy na stronie Szkoła z Gigantami ⇒ Warsztaty z programowania Online | Darmowe zajęcia (giganciprogramowania.edu.pl)

Wraz z wydarzeniem prowadzony jest ranking szkół z atrakcyjnymi nagrodami dla zwycięskich placówek.

Grażyna Kawecka, Aneta Ciołek


Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ogłosić „Dzień Dyni”. Grupa przedszkolna (3-4-latków) to święto obchodziła w piątek 29 października. Wtedy to wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce.
Dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i, że można z niej przygotować wiele dań tj.: zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki.
Tego dnia nie zabrakło również dyniowych zabaw: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczania dyń. Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, slalom dyniowy oraz zabawy taneczne.
Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy co widać na filmiku poniżej.

Justyna Skwarek

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego od jutra tj. 26.10.2021 r. zostaje wprowadzony SZCZĘŚLIWY NUMEREK, który zwalnia z pytania i sprawdzania pracy domowej ucznia, który ma numer w dzienniku wylosowany w danym dniu.
Numer losowany jest przez dziennik elektroniczny codziennie i wywieszany na tablicy ogłoszeń SU, a szczęśliwiec zostaje w dzienniku podświetlony na zielono na koncie nauczycieli.
Wylosowany numer nie powtarza się, aż do wyczerpania wszystkich dostępnych w szkole numerów.
Ciekawe kto jutro będzie miał to szczęście? 😉

Oprócz losowanego numeru udało się też wprowadzić ulgę dla osób, które w danym dniu obchodzą urodziny - W URODZINY NIE PYTAMY.

Szczegółowy regulamin podamy wkrótce.

SU

Skip to content