Skip to content

Szanowni Państwo!

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021 odbywa się w oparciu o:

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Urzędu Gminy Jastków >>>link

Klasa pierwsza

11 lutego – 10 marca 2020 r.: Złożenie przez rodziców/prawnych opiekunów dziecka, które zamieszkuje w obwodzie szkoły, dokumentów dotyczących zgłoszenia dziecka do klasy pierwszej

11 – 25 marca 2020 r.: Złożenie przez rodziców/prawnych opiekunów wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły.

Oddział przedszkolny

11 lutego – 17 lutego 2020 r.:Złożenie przez rodziców/prawnych opiekunów dzieci, które obecnie uczęszczają do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu/w tym oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.

18 lutego – 6 marca 2020 r.: Złożenie przez rodziców/prawnych opiekunów wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym.

Więcej informacji w zakładce REKRUTACJA 2020/2021

18 grudnia 2019 roku uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej im. Kubusia Puchatka. Dzieci brały udział w zajęciach zorganizowanych i przeprowadzonych przez panią wychowawczynię, oraz panią bibliotekarkę pt. Lubimy czytać książki. Zajęcia dotyczyły literatury dziecięcej i miały na celu przybliżenie działalności biblioteki w naszej szkole, oraz zachęcenie dzieci do czynnego czytelnictwa.
Uczniowie po złożeniu przyrzeczenia, że będą kochać i szanować książki, zostali pasowani przez Panią Dyrektor szkoły na oficjalnych czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia, każde dziecko otrzymało książeczkę i pierniczek z własnymi inicjałami. Młodym czytelnikom życzymy dużo przyjemności z obcowania z książkami.

Dorota Wnukowska

9 i 10 grudnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli uczestniczyli w rekolekcjach adwentowych w Kościele parafialnym pw. bł.Karoliny Kózkówny w Snopkowie. Czas adwentu to radosne oczekiwanie na przyjście Jezusa, na które należy się odpowiednio przygotować. Ksiądz rekolekcjonista Cezary Ścisłowski opowiedział nam jak możemy to zrobić, aby godnie przyjąć najważniejszego Gościa, którym jest Dzieciątko Jezus. Wspólnie przypomnieliśmy sobie o symbolach i tradycjach Świąt Bożego Narodzenia oraz jak ważna jest modlitwa w życiu chrześcijanina - szczególnie ta płynąca z serca. Podkreślał, że kto modli się śpiewem - modli się dwa razy. Bardzo dziękujemy za udzieloną naukę.

"Z babcią, dziadkiem, rodzicem i nauczycielem – narodowe czytanie w edukacji wczesnoszkolnej" pod taka nazwą w naszej szkole jest realizowana innowacja pedagogiczna zorganizowana dla uczniów klas I-III. W ramach zaplanowanych zadań odbywają się cykliczne spotkania z udziałem dziadków, rodziców, nauczycieli i uczniów klas młodszych. Kolejne takie spotkanie w tym roku odbyło się 12 grudnia 2019 r.
W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście – babcia pani Jolanta Podstawka,  rodzice: panie Marzena Gontarz i Barbara Misztal-Majewska oraz pan Piotr Olszewski. Nie zabrakło także szkolnej bibliotekarki pani Doroty Wnukowskiej,  która chętnie wspiera naszą inicjatywę. Oczywiście głównymi słuchaczami byli uczniowie klas I-III.
Na początku uroczystości dzieci przypomniały o tym, jakich opowiadań słuchały na poprzednim spotkaniu i jakie w związku z tym wykonywały dodatkowe zadania. A było to plastyczne przedstawienie bohatera opowiadań – wróbelka Elemelka oraz innych ulubionych ptaszków.
Następnie wychowawczyni klasy I Walentyna Nowocień zapoznała z tematyką spotkania. Poinformowała, że będzie kontynuowany temat „W świecie bohaterów” oraz, że głównymi bohaterami będą zwierzątka, tak bardzo lubiane przez dzieci. Zaproponowała więc opowiadania z książki Ewy Szelburg-Zarembiny ”Najmilsi”. Przybliżyła dzieciom sylwetkę pisarki, jej życie i twórczość.
Panie Jolanta Podstawka i Marzena Gontarz przeczytały opowiadanie ”Muszka”. Panie Barbara Misztal-Majewska i Dorota Wnukowska oraz  pan Piotr Olszewski przeczytali opowiadanie „Szaruś”. Uczniowie słuchali z uwagą, śledząc przygody pieska Muszki i zajączka Szarusia oraz ich opiekunki, małej dziewczynki Reni. Pan Piotr Olszewski przepytywał dzieci, sprawdzając w ten sposób, czy zapamiętały treść opowiadań. Dzieci dobrze odpowiadały na pytania, podzieliły się także doświadczeniami w opiekowaniu się swoimi pupilami. Ponadto wzbogaciły wiedzę przyrodniczą dotyczącą trybu życia zwierząt i budowy ich ciała.
Miłym akcentem spotkania było wspólne śpiewanie pastorałek i kolęd. Na zakończenie dzieci nagrodziły gości gromkimi brawami za piękne czytanie i śpiewanie. W podziękowaniu wręczyły  świąteczne stroiki.

Walentyna Nowocień