Skip to content

15 listopada 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury "Pod Akacją" w Lublinie odbył się Wojewódzki Konkurs Piosenki "Jesienne Nutki 2019" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin - Krzysztofa Żuka i Lubelskiego Kuratora Oświaty - Teresy Misiuk. Nasza uczennica, Julia Rożen, wzięła udział w eliminacjach i zakwalifikowała się do koncertu laureatów. Tam - w kategorii klas I - III - zdobyła III miejsce i otrzymała nagrodę Brązowy Kasztan. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Edyta Filipiak

Uczniowie klasy pierwszej rozwijając swoje umiejętności i wyobraźnię twórczą wykonują oryginalne i niepowtarzalne jak na swój wiek prace plastyczno-techniczne. Wkładają przy tym dużo serca i pracy oraz wykazują niezwykłą kreatywność.
W październiku, inspirując się złotą polską jesienią i wykorzystując uzbierane na spacerze kolorowe liście, wykonali prace plastyczne techniką fromage.
Jesienne liście były tematem  kolejnej pracy wykonanej z masy solnej. Modelowane  z masy liście po wyschnięciu uczniowie pomalowali farbami plakatowymi nadając im kolory barwnej jesieni.
Następny temat pracy twórczej nasunął się uczniom po przeczytaniu fragmentów książki M. Kownackiej „Plastusiowy pamiętnik”. Ponieważ bardzo im się spodobała technika modelowania, więc uczniowie wyszli z propozycja ulepienia głównego bohatera książki – Plastusia. Postać do wykonania ta sama, ale każda praca jest inna, gdyż każdy uczeń wykazał się dużą pomysłowością. I o to chodzi!

Walentyna Nowocień

W roku szkolnym 2019/2020 w naszej szkole kontynuowana jest realizacja innowacji pedagogicznej „Z babcią, dziadkiem, rodzicem i nauczycielem – narodowe czytanie w edukacji wczesnoszkolnej”. W związku z tym, 28 października 2019 r. odbyła się uroczystość pn. „W świecie bohaterów”.
W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście – babcie: panie Wiesława Misztal i Jolanta Podstawka,  oraz rodzice: panie Marzena Gontarz i Monika Majchrzak oraz pan Piotr Olszewski. Nie zabrakło także szkolnej bibliotekarki pani Doroty Wnukowskiej, która chętnie wspiera naszą inicjatywę. Oczywiście głównymi słuchaczami byli uczniowie klas I-III.
Babcie i rodzice czytali uczniom opowiadania „O wróbelku Elemelku” Hanny Łochockiej. Dzieci z zainteresowaniem i ze zrozumieniem słuchały przygód życzliwego i sympatycznego wróbelka, który poznaje świat, uczy się właściwych postaw i zachowań. Ale nie tylko uważnie słuchały, również interpretowały ruchem i mimiką usłyszane opowiadania, a później  włączyły się do czytania. Chętni uczniowie z klas I-III czytali wiersze, których bohaterami były ptaki.
Na zakończenie uroczystości uczniowie zaśpiewali dwie piosenki - „Ćwierkają wróbelki” i „Puszek okruszek”. Gromkimi brawami podziękowały również zaproszonym gościom za piękną interpretację opowiadań i zaprosiły na kolejne uroczyste czytanie.

Walentyna Nowocień

« 1 z 2 »

Ostatnie dni września obfitowały w ogrom pracy w klasie I. Uczniowie korzystając ze skarbów jesieni rysowali, malowali, kleili i konstruowali. Wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Każda praca jest niepowtarzalna, jak sam autor. Miłego oglądania.

Katarzyna Golan

9 października 2019 roku uczniowie naszej szkoły zdobyli III miejsce drużynowo w biegach przełajowych „Szlakiem Dąbrowicy” organizowanych przez GOKiS w Dąbrowicy.
Do zawodów zgłosiło się 41 uczniów z klas IV-VIII. Zawodnicy klas IV-VI rywalizowali na dystansie 800 metrów, natomiast VII- VIII 1600 metrów. Wszyscy zawodnicy ukończyli bieg, a na mecie otrzymali pamiątkowe medale. Indywidualnie w swoich kategoriach wiekowych najlepsze miejsca wywalczyli: klasa IV - Oliwia Kamińska II miejsce, Karol Ciuraj II miejsce, Dominik Olszewski - III miejsce, klasa V - Cezary Jastrzębski - III miejsce, klasa VI - Patrycja Jach - I miejsce, klasa VIII - Marcin Szczepaniak - II miejsce, Karol Czarnecki - III miejsce. Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

Beata Madej

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego informuje, że w związku z:

  • problemami z parkowaniem samochodów w czasie zebrań dla rodziców uczniów wszystkich klas,
  • powstałymi w związku z powyższym utrudnieniami w ruchu drogowym,
  • wnioskami rodziców do dyrektora szkoły o rozwiązanie problemu z parkowaniem samochodów,
  • zapytaniami policji dotyczącymi rozwiązań problemu z parkowaniem samochodów w czasie zebrań z rodzicami

Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Snopkowie zadecydowali o zmianie organizacji zebrań z rodzicami.

 Zebrania będą się odbywały w ciągu trzech dni w tygodniu z wyłączeniem oddziałów przedszkolnych, w których terminy zebrań są ustalane odrębnie, zgodnie z bieżącymi potrzebami, poza harmonogramem zebrań szkolnych.

Godziny zebrań oraz dyżury nauczycieli w tych dniach zostały podporządkowane rozkładowi komunikacji linii nr 30:

Zebrania we wszystkich klasach rozpoczynają się o godzinie 16.30, a nauczyciele przedmiotów są dostępni od godziny 16 (dla rodziców, którzy przyjadą wcześniej) do godziny 18 (dla rodziców, którzy odjeżdżają później).

TERMINY NAJBLIŻSZEGO ZEBRANIA:
28.10. 2019 r. – klasy: VI b, VII, VIII - godz. 16.30
29.10. 2019 r. – klasy: IV, V, VI a - godz. 16.30
30.10. 2019 r. – klasy: I – III -  godz. 16.30

Przypominamy, że  14 października 2019 r. (poniedziałek) - Dzień Edukacji Narodowej jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.
Tego dnia w szkole prowadzone będą jedynie zajęcia opiekuńcze – w godzinach pracy świetlicy szkolnej. Prosimy o przekazanie informacji do wychowawców klas czy dzieci będą korzystały z tej opieki.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
odbędzie się 16 października 2019 r. o godz. 10.30.

Uwaga rodzice!
Kolejna edycja terenowej akcji poboru krwi w naszej szkole odbędzie się
13.10.2019 r. o godz. 10.00 - 14.00.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Ulotka do pobrania

Konkurs "Twoja krew, życie innych"

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do Wojewódzkiego konkursu "Twoja krew, życie innych" organizowanego przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie oraz Kuratorium Oświaty w Lublinie w związku z jubileuszem 70-lecia istnienia RCKiK.
Celem konkursu jest propagowanie idei Honorowego Krwiodawstwa wśród uczniów i ich rodziców, pogłębianie wiedzy na ten temat i rozwijanie wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, a także rozwijanie twórczości i kreatywności uczniów.
Do konkursu zgłoszone zostały cztery prace:

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 17 października 2019 r.
Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia naszym uczniom.

Dorota Wnukowska