Skip to content

Uczniowie klasy V w ramach obchodów Dnia Chłopaka i integracji klasy 26.09.22 wybrali się do Uroczyska Snopków. Uroczysko oddalone jest od szkoły 3,5 km, więc była to wycieczka piesza. Na miejscu czekało na uczniów wiele atrakcji: wizyta w stajni, czyszczenie koni, oprowadzanki na kucykach, jak również słodki poczęstunek: ciasteczka, napoje, ciepła herbata i kiełbaski, które uczniowie sami piekli w ognisku.  Były kalambury, które wywoływały salwy śmiechu, wyścigi i konkursy, np. rzut kaloszem na odległość, wyścigi ze skokami przez przeszkody z hobby horse, gdzie uczniowie wcielali się w rolę jeźdźców. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

                                                                                                           Beata Madej

Po tygodniowej kampanii wyborczej wyłoniliśmy przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2022/2023.
Chętni uczniowie prezentowali swoje pomysły, propozycje, a także konkretne działania na plakatach wyborczych. Obiecywali, kusili, proponowali...
23.09.2022 r. odbyły się demokratyczne wybory. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli na cały rok szkolny. Głosowanie było tajne, każdy uczeń z klas IV-VIII mógł oddać jeden głos na przygotowanych kartach wyborczych.
Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne.

Nowy skład Samorządu Uczniowskiego jest następujący:
Przewodniczący SU- Kacper Majchrzak kl. VIII
Zastępca Przewodniczącego SU - Daniel Wrona kl. VII
Skarbnik SU - Kinga Wójcik kl. VIII

Wszystkim uczniom dziękujemy za oddanie głosu, a nowo wybranym władzom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz społeczności.

Uczniowie klasy III podczas zajęć kreatywnych wykonywali w parach pracę plastyczną pt. " Latający samochód". Podczas wspólnej pracy uczniowie używali różnych materiałów oraz stosowali ciekawe techniki łączenia materiałów. Zajęcia plastyczne nie tylko rozwijają kreatywne myślenie, ale i pozwalają dziecku na tworzenie czegoś nowego zupełnie samodzielnie przy użyciu wyobraźni. Zajęcia artystyczne to także świetna okazja do wyrażenia emocji, a dla niektórych uczniów okazja do nauki cierpliwości i precyzji.

Edyta Filipiak

19 września uczniowie z klasy 1a i 1b wzięli udział w lekcji historii, podczas której dowiedzieli się, co wydarzyło się 17 września 1939 roku. Dzieci obejrzały  prezentację multimedialną na temat omawianych wydarzeń. Następnie udały się do Szkolnego Miejsca Pamięci, aby oddać hołd poległym żołnierzom.

Barbara Sagan i Maria Jędrejek

Koduj z Gigantami to bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży od 7. do 19. roku życia. W 11. edycji zajęcia odbędą się zarówno w formie stacjonarnej w wybranych miastach w Polsce, jak i online!
Tym razem motywem przewodnim jest bezpieczeństwo w sieci, a na naszych uczestników czekać będzie ogrom pożytecznej wiedzy, świetna zabawa, sporo nauki i konkurs, w których do wygrania będą bardzo atrakcyjne nagrody!

Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja na stronie: www.kodujzgigantami.pl
Zapraszamy!

Szanowni Rodzice,

w związku z trwającym w dniach 12-16 września 2022 r. „Tygodniem profilaktyki chorób zakaźnych” zainicjowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego,  Kuratorium Oświaty w Lublinie zapraszamy RODZICÓW na konferencję on-line, która odbędzie się 14 września 2022 r. o godz. 16.30.
Spotkanie poprowadzi Pan płk dr n. biol. Aleksander Michalski Komendant 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie.

Link do wideokonferencji dla rodziców

Serdecznie zapraszam do udziału w konferencji.

Dyrektor Szkoły
Anna Ducin

9 września uczniowie klasy VII uczestniczyli w 62. Pokazach z fizyki organizowanych przez Instytut Fizyki UMCS w Lublinie.
Uczniowie mieli okazję obejrzeć doświadczenia z dziedziny elektrostatyki, ruchu obrotowego, właściwości płynów oraz optyki. Zobaczyli jak wygląda laboratorium fizyczne i jak ważne są zasady bhp podczas wykonywania doświadczeń, nawet na pozór prostych.

Aneta Ciołek, Katarzyna Majewska

Skip to content