Skip to content

Program „Dzieci mają wychodne”, zainicjowany przez Fundację Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego w Warszawie jest odpowiedzią na złą kondycję dzieci – psychiczną i fizyczną, ograniczone możliwości prawidłowego ich rozwoju, zanikanie relacji rówieśniczych. Jego celem jest zwiększenie szans dzieci na rozwój w kontakcie z przyrodą poprzez włączenie do praktyki naszej szkoły cotygodniowych, 3-godzinnych pobytów dzieci w naturze, niezależnie od pogody.

List do rodziców

Urząd Statystyczny w Lublinie organizuje konkurs - test wiedzy o Narodowym Spisie Powszechnym 2021 dla uczniów szkół podstawowych.

Zachęcamy uczniów do zapoznania się z regulaminem oraz do rozwiązania testu umieszczonego w formularzu Google pod adresem: https://forms.gle/1duoFSiHxPtdCvCe7

Odpowiedzi na pytania należy przesłać poprzez formularz Google do 10 maja 2021 r.

Celem konkursu jest:

  • rozwijanie wiedzy i umiejętności z zakresu statystyki, statystyki publicznej i Narodowego Spisu Powszechnego 2021 wśród uczniów szkół podstawowych;
  • wzbudzenie zainteresowania statystyką publiczną wśród uczniów.

Zwycięzcy konkursu otrzymają następujące nagrody:

- miejsca od 1 do 5  - smartwatch

- miejsca 6-10 – głośnik bluetooth.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Regulamin konkursu:

Osoba do kontaktu w sprawie konkursu: m.rosolowska@stat.gov.pl

źródło: materiały US w Lublinie

„Liczymy się dla Polski” 

Od 1 kwietnia br. prowadzony jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Z uwagi na obecne zagrożenie epidemiczne związane z COVID-19, w celu umożliwienia efektywnego przeprowadzenia spisu, Prezydent RP Andrzej Duda podpisał 1 kwietnia 2021 r. ustawę z dnia 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań 2021.

Głównym celem nowelizacji ustawy jest wydłużenie czasu realizacji NSP 2021 w warunkach zagrożenia epidemicznego COVID-19 o 3 miesiące, tj. do 30 września 2021.

Pozostałe zmiany dotyczą m.in.:

- ujednolicenia stawki wynagrodzenia dla rachmistrzów spisowych do 6 zł brutto za każdy przeprowadzony wywiad;

- dostosowania przepisów dotyczących popularyzacji spisu w mediach publicznych do wydłużonego czasu trwania spisu.

Ustawa wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia.

Podstawową metodą spisu jest samospis internetowy poprzez formularz spisowy dostępny na stronie spis.gov.pl.

Każda z osób podlegających spisowi może skorzystać ze spisu „na żądanie” - wystarczy zadzwonić na infolinię  spisową pod numer telefonu 22 279 99 99. Infolinia działa od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00-18:00, z wyłączeniem świąt i dni ustawowo wolnych.

Jeżeli ktoś nie ma komputera, dostępu do Internetu lub potrzebuje pomocy, by się spisać, będzie mógł skorzystać  bezpłatnie  z udostępnionego - na terenie gminy lub w Urzędzie Statystycznym w Lublinie i jego Oddziałach - pomieszczenia ze stanowiskiem komputerowym umożliwiającym przeprowadzenie samospisu.  Taka forma spisu będzie możliwa tylko w przypadku, gdy sytuacja epidemiczna na to pozwoli.

Samospis internetowy  trwa od 1 kwietnia do 30 września br.

Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie przez Internet lub infolinię do 3 maja, dopiero od 4 maja br. sukcesywnie będą  kontaktować się rachmistrze, aby zrealizować spis w formie wywiadu telefonicznego.

Więcej informacji o spisie można znaleźć na stronie dedykowanej Narodowemu Spisowi Powszechnemu Ludności i Mieszkań 2021:  spis.gov.pl.

źródło: materiały GUS

Informujemy, że uczniowie naszej szkoły zostali nagrodzenie w konkursach wielkanocnych organizowanych przez GOKiS w Jastkowie.

W konkursie na pracę przestrzenną polegającą na wykonaniu zwierzątka związanego z symboliką Świąt Wielkanocnych nagrodę otrzymały:
Liliana Podstawka z kl. II

Julia Ikwanty z kl. IVa.

W konkursie na pracę płaską – wykonanie kartki wielkanocnej nagrodzeni zostali:
Martynka Kisielewska z kl. I

Lena Staińska z kl. I

Bartłomiej Jach z kl. II.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!
Barbara Sagan

Życzenia od klasy III

Niespodzianka od kl. I

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klasy I wykonali własnoręcznie podczas lekcji przepiękne pisanki, które zapewne zagoszczą jako piękna ozdoba stołów w ich domach. Uczniowie wykonali pisanki różną techniką były to jaja styropianowe, jaja gotowane w łupinkach, malowane, zdobione cekinami, brokatem oraz także jajo zdobione techniką decupage. Uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią życzą wszystkim Wesołych Świąt.

Skip to content