Skip to content

24 kwietnia odbędzie się Dzień Patrona połączony z obchodami 90-lecia Szkoły Podstawowej w Snopkowie.

Uroczystość rozpocznie się mszą świętą o godzinie 9.00, w kościele pw. bł. Karoliny Kózkówny w Snopkowie. Potem odbędzie się część artystyczna w sali gimnastycznej.

Zapraszamy.

 

Zachęcamy uczniów Szkoły Podstawowej w Snopkowie do wzięcia udziału w dwóch konkursach fotograficznych - "Woda wokół nas" oraz "Moja ojczyzna". Wszystkie szczegóły znajdują się w załącznikach.

Maria Szkutnik

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "Woda wokół nas"

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "Moja ojczyzna"

Karta zgłoszenia - Woda wokół nas

Karta zgłoszenia - Moja ojczyzna

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości,
na początku maja posadzimy na terenie przy szkole Dąb Niepodległości. Takie niezwykłe, pamiątkowe drzewko powinno mieć swego patrona. W związku z tym zwracamy się do wszystkich osób związanych z naszą placówką o podawanie swoich propozycji (wraz z krótkim uzasadnieniem) i wrzucanie ich do przygotowanej skrzynki (na tablicy ogłoszeń w szatni).

Pod koniec kwietnia poinformujemy, która propozycja zwyciężyła.

 

21 marca powitaliśmy wiosnę - choć za oknami śnieg. Ale przebiśniegi kwitną, przyleciały szpaki, gwiżdżą kosy - wiosna! Akurat w środę pojawił się nawet pierwszy bocian (pierwszy w Snopkowie). Zaś uczniowie naszej szkoły witali wiosnę
na sportowo i na wesoło. Były konkursy o tematyce wiosenno - przyrodniczej, wyścigi rzędów, rozgrywki sportowe.

Maria Szkutnik

Klasy I-III

 

Klasy IV-VII

 

W ramach realizacji programu wychowawczo-profilaktycznego w dniach 12-16 marca zorganizowano akcję pod nazwą „Dzień witamin w każdej klasie”. W związku z tym podjęto różne działania. Podczas ćwiczeń praktycznych uczniowie wszystkich klas robili sałatki owocowe i warzywne, szaszłyki owocowe, pożywne kanapki z dużą ilością warzyw. Dzieci zajadały się wykonanymi przez siebie smakołykami, częstowały się nawzajem, zachwalając potrawy kolegów. Ponadto uczniowie klasy II wykonali gazetkę ścienną „Witaminowe abecadło”, a uczniowie klasy VII - plakaty dotyczące zdrowego odżywiania.
Cel został zrealizowany. Uczniowie poznali wartości odżywcze witamin i dowiedzieli się, jaki wpływ mają witaminy na rozwój młodego organizmu. Zachęciliśmy też  uczniów do zdrowego odżywiania.

Walentyna Nowocień