Skip to content

W tym roku uroczystość Dnia Babci i Dziadka wypada w czasie ferii zimowych, dlatego zaraz po świętach uczniowie klasy II zaprosili swoich kochanych dziadków i babcie na uroczystość z okazji ich święta. Zaprosili także rodziców, żeby pokazać, jak pięknie przygotowali tegoroczne jasełka.

W niesamowitym klimacie styczniowego wieczoru, jeszcze raz opowiedzieli o cudzie narodzenia Syna Bożego. Wszystkim gościom bardzo podobała się ich inscenizacja. Brawom nie było końca, a niektórzy nawet mieli ochotę na bis. Nic dziwnego, bo w klasie drugiej nie brakuje młodych artystów.

Na koniec dzieci wręczyły dziadkom i babciom drobne upominki własnoręcznie wykonane, a potem wszyscy udali się na słodki poczęstunek.  Jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego i wiele radości ze strony wnuczek i wnuków!

Barbara Sagan

 

20 grudnia odbyły się w naszej szkole jasełka przygotowane przez klasę II pod kierunkiem pań Grażyny Saneckiej i Barbary Sagan. Dzieci przepięknie przedstawiły wydarzenia związane z narodzeniem Pana Jezusa. W rolę Maryi i Józefa wcielili się Julia Bogusław i Hubert Bożemski. Pozostali uczniowie zaprezentowali się jako pastuszkowie, aniołowie i królowie. Dzieci śpiewały wzruszające kolędy i pastorałki, pięknie prezentując przy tym ruch sceniczny. Wszystko ukazane było w scenerii palestyńskiego miasteczka. Przepiękne dekoracje zostały przygotowane w tym roku przez naszą utalentowaną bibliotekarkę - panią Dorotę Wnukowską.

Na koniec spotkania zostały wręczone nagrody za konkursy, w których dzieci brały udział w okresie przedświątecznych: „Święty Mikołaj w oczach dziecka” oraz „Mój Anioł Stróż”. Następnie w koncercie kolęd i pastorałek zaprezentowali się nasi szkolni młodzi artyści. Gustaw Resiak zagrał na skrzypcach, Maria Pytka na keyboardzie, a Olga Świderska na flecie. Wystąpiły także dziewczynki z klas II i IIIb, przygotowane przez panią Maję Kołodziej-Plak, które po angielsku zaśpiewały kolędę oraz piosenkę świąteczną.

Następnie uczniowie udali się do sal, aby w swoim gronie klasowym podzielić się opłatkiem.

Barbara Sagan

« 1 z 2 »

Jezusa narodzonego wszyscy witajmy

Szedł pastuszek bosy

Złota Jerozolima

Skrzypi wóz

Pastorałka od serca do ucha

Wiązanka kolęd

Silent Night

Merry Christmas Everyone

 

W grudniu został ogłoszony konkurs, który miał na celu przedstawienie postaci Anioła Stróża w formie przestrzennej. Powstały bardzo piękne i pomysłowe prace. Można je podziwiać na wystawie w hallu szkoły. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, ponieważ wykazali się niesamowitą kreatywnością. Gratulujemy!

Barbara Sagan

 

Przed świętami Bożego Narodzenia odbył się w naszej szkole kiermasz ozdób świątecznych. Poprzedziły go warsztaty, które zostały zorganizowane przez panie Dorotę Wnukowską i Barbarę Sagan w dwóch terminach. Nauczyciele i rodzice przygotowali piękne choinki z szyszek, stroiki oraz ozdoby choinkowe. Wszystkie prace zostały wystawione na kiermaszu, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów i rodziców. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na organizowanie konkursów szkolnych oraz inne potrzeby związane z działalnością biblioteki i świetlicy szkolnej. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie. Dziękujemy też wszystkim, którzy wsparli nasz kiermasz!

Barbara Sagan

W listopadzie nasi uczniowie mieli okazję wziąć udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym o świętym Mikołaju. Pod okiem pań Doroty Wnukowskiej i Barbary Sagan przygotowano 11 prac, które zostały wysłane na ten konkurs. Były to prace dzieci z klas I-III. Każda z nich miała swój tytuł i miała za zadanie przedstawić wydarzenia związane ze świętym Mikołajem, biskupem, który żył na przełomie III i IV wieku i pomagał ludziom biednym. Powstały piękne prace, które wprawdzie nie otrzymały nagród na etapie ogólnopolskim, ale dzieci zostały docenione w szkole otrzymując drobne upominki. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Barbara Sagan

Z okazji odpustu parafialnego ks. Andrzej Szulej i pani Barbara Sagan ogłosili już po raz kolejny konkurs, który dotyczy patronki parafii w Snopkowie – bł. Karoliny Kózkówny. Dzieci z klas 0-VIII  miały za zadanie przedstawić błogosławioną Karolinę w wybranej przez siebie formie. Powstały bardzo piękne prace. Niektóre z nich można zobaczyć w gablocie przy kościele. Nagrody zostały wręczone podczas szkolnych rekolekcji. A oto zwycięzcy tegorocznej edycji:

Klasy 0-III

I miejsce:        Lena Przybysławska, kl. I

II miejsce:       Igor Majewski, kl. I; Magdalena Sagan, kl. II

III miejsce:     Lena Staińska, kl. 0a; Maja Mirosław, kl. 0b; Oliwia Przystupa, kl. II

Klasy IV-VIII

I miejsce:        Dawid Olszak, kl. VIb

II miejsce:       Ela Sagan, kl. VI; Karolina Bożemska, kl VI

III miejsce:     Dominik Kamiński kl. IV, Małgorzata Chmiel, kl. VIb

Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody za udział w konkursie. Wszystkim gratulujemy!

Barbara Sagan

Dnia 6 grudnia odbyła się wspaniała podróż do krainy Świętego Mikołaja. Nad Zalewem Zemborzyckim, w restauracji "Portofino", uczniowie klas I-III mogli przeżyć niezwykłą przygodę. Przywitali nas elfowie Świętego Mikołaja oraz pani Mikołajowa. Zaprosili nas do wspaniałej zabawy. Najpierw udaliśmy się na warsztaty kulinarne, podczas których piekliśmy pyszne pierniczki, a następnie braliśmy udział w zajęciach plastycznych, polegających na wykonaniu i ozdabianiu reniferów. Na koniec było wspólne kolędowanie. Co więcej, każdy uczeń dostał prezent od Świętego Mikołaja. Te niezapomniane chwile pozostaną nam długo w pamięci.

Edyta Filipiak

Już po raz drugi Castorama zaprosiła klasę drugą na warsztaty. Tym razem budowaliśmy karmniki dla ptaków. Pani Kasia, która prowadziła warsztaty, przygotowała dla każdego dziecka miejsce do pracy oraz potrzebne materiały i narzędzia. Na wstępie zapoznała dzieci z zasadami bezpieczeństwa podczas pracy i wytłumaczyła, jak zrobić karmnik. Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy, jednak łączenie drewnianych elementów za pomocą młotka i gwoździ nie należy do najłatwiejszych zadań, szczególnie dla ośmiolatka. Po około półtorej godzinie wszystkim udało się zrobić karmniki. Potem przyszedł czas na ozdabianie. Wyobraźnia dzieci nie miała granic, ptaki będą miały karmniki z błyszczącymi koralikami, z kokardkami, pomponikami, piórkami, bardzo kolorowe i jedyne w swoim rodzaju.

Na koniec pobytu w Castoramie każde dziecko dostało drobny upominek. Warsztaty były bardzo udane i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Grażyna Sanecka

« 1 z 2 »