Skip to content

Drodzy Uczniowie!

Zdajemy sobie sprawę, że pandemia i społeczna izolacja to szczególnie trudny dla Was czas, dlatego podarujmy Wam tydzień (17-21 maja) bez sprawdzianów, odpytywania i zadań domowych.
Cieszymy się, że już w najbliższym tygodniu będziemy mogli się z Wami zobaczyć na żywo 🙂

Nauczyciele

Akcja zapoczątkowana przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

Od 17 maja 2021 r. uczniowie klas IV-VIII wracają do szkoły w formie hybrydowej, a od 31 maja 2021 r. będą uczyli się stacjonarnie.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE DOTYCZĄCE POWROTU DO SZKOŁY

Harmonogram nauczania hybrydowego:

KlasyNauka stacjonarnaNauka zdalna
4a, 4b, 7a i 7b17.05, 18.05, 19.05 oraz 28.0520.05, 21.05, 24.05
5, 6, 820.05, 21.05, 24.0517.05, 18.05, 19.05 oraz 28.05

Wytyczne MEiN, MZ i GIS (aktualizacja z dnia 17 maja 2021 r.)

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów naszej szkoły
na zebrania, które odbędą się w dniach 18 - 20.05.2021 r.
o godzinie przekazanej przez wychowawców
w dzienniku elektronicznym.

Ze względów sanitarno-epidemiologicznych
zebrania odbędą się on-line:
18 maja 2021 r. (wtorek) klasy VII-VIII,
19 maja 2021 r. (środa) klasy IV-VI oraz III,
20 maja 2021 r. (czwartek) klasy I-II oraz oddziały przedszkolne.

Serdecznie zapraszamy

Z wielką przyjemnością ogłaszamy, że uczniowie naszej szkoły odnaleźli wiosnę w naszej okolicy. W tym roku nie było to łatwe zadanie😊 30 uczniów  z klas od 0 do VI wzięło udział w naszej konkursowej zabawie. Wszyscy spełnili wyznaczone zadanie. Zdjęcia są przepiękne i każde z nich bardzo urocze. Dlatego każdy uczestnik otrzyma od nas nagrodę. Po odbiór prosimy zgłaszać się do organizatorów. Uczniowie, którzy przebywają jeszcze na zdalnym nauczaniu mogą to zrobić po powrocie do szkoły.

Wszystkim serdecznie gratulujemy !!!

Barbara Sagan i Katarzyna Golan

"Małymi krokami wracamy do normalności! Od 4 maja br. do szkoły wracają wszystkie dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a w kolejnych tygodniach stopniowo starsi uczniowie. Od 31 maja br. szkoły i placówki oświatowe będą funkcjonowały w trybie stacjonarnym".

Szanowni Rodzice, Uczniowie

Od 4 maja 2021 r. uczniowie klas I - III powracają do nauki stacjonarnej.

Od 17 maja 2021 r. planowana jest nauka hybrydowa uczniów klas IV - VIII. Szczegółowe informacje zostaną wysłane przez e-dziennik.

Od 31 maja 2021 r. MEiN planuje powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej.

W czasie nauki stacjonarnej obowiązuje reżim sanitarny i wprowadzone procedury bezpieczeństwa w czasie pandemii.
Uczestnikami zajęć stacjonarnych mogą być wyłącznie uczniowie zdrowi, których domownicy nie przebywają w izolacji w warunkach domowych.

Dyrektor szkoły
Anna Ducin

Nasza szkoła już od dwóch lat bierze udział w projekcie ekologiczno-charytatywnym pt. „Zbieramto w szkole” (lub inna nazwa „Szkoła z misją”).To cenna inicjatywa oparta na zasadzie „zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody”.
Podczas akcji zbierane są m.in. surowce wtórne, a środki finansowe uzyskane z ich sprzedaży są przekazywane na wsparcie projektów misyjnych: budowę studni w Czadzie oraz pomoc dzieciom z domów dziecka na Filipinach i w Boliwii. Za udział w programie uczniowie otrzymują nagrody.
W ostatnim czasie na rzecz akcji przekazaliśmy 9,6 kg monet i 43 g srebra. Otrzymaliśmy za to 9 tys. punktów, które wymienimy na koniec roku szkolnego na nagrody.
W ubiegłym roku za nasze zbiory otrzymaliśmy  prawie 17 tys. punktów. Wymieniliśmy je na nagrody książkowe oraz torby zakupowe, które dzieci otrzymały za udział w konkursie o bł. Karolinie Kózkównej.

Zachęcamy do dalszego zbierania i przypominamy, że można przynosić drobne monety, zepsute telefony, zegarki tarczowe, zużyte baterie i srebrny złom (uszkodzoną lub zdekompletowaną biżuterię). Dla każdego „zbieracza” mamy słodki upominek😊

Barbara Sagan

Z okazji 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klasy VI i II przygotowali krótki program artystyczny, w którym przybliżyli ten ważny moment historii naszego kraju. Zobaczcie sami...

Zachęcamy do odwiedzenia strony: Konstytucja 3 Maja – stały punkt odniesienia i pokrzepienia serc - Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Ciekawe informacje znajdziesz również w prezentacji:

Katarzyna Golan, Maria Jędrejek, Olga Majchrzak

Zachęcamy wszystkich uczniów do wypełnienia ankiety dotyczącej zdalnego nauczania:

https://forms.gle/Qhq4YFH36w61xz3N6

Ankieta została przygotowana przez Ogólnopolską Federację Młodych wspólnie z Radą Dzieci i Młodzieży Rzeczpospolitej Polskiej działającą przy ministrze Edukacji i Nauki.
Ankietę należy wypełnić do 5 maja.

Ogólnopolski konkurs matematyczny „TopMaths” kierowany jest do wszystkich pasjonatów matematyki, którzy chcą spróbować swoich sił z zadaniami odnoszącymi się do wspomnianej dziedziny naukowej. Skierowany jest on do uczniów z obszaru całej Polski, którzy znajdują się na każdym poziomie edukacji, jak również osoby dorosłe.

1. Konkurs „TopMaths” zostanie zorganizowany online na portalu edukacyjnym labofii.net w dniu 29.04.2021 roku.

2. Udział w konkursie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji w serwisie. Zostanie on przeprowadzony w niniejszych kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia/dorośli.

3. Pytania, z jakimi mierzyć będą się uczestnicy konkursu są zgodne z najnowszą podstawą programową. Zostały one opracowane przez nauczycieli matematyki, dzięki temu ich rozwiązywanie stanowić będzie doskonały trening dla uczniów klas VIII i maturalnych (przykładowo, w konkursie dla szkół średnich znajdą się pytania nawiązujące do zakresu materiału pojawiającego się na maturze podstawowej, a także rozszerzonej).

4. Szczegółowe informacje na temat konkursu „TopMaths” można znaleźć pod adresem: https://www.labofii.net/topmaths

„TopMaths” to wspaniała zabawa matematyczna, dająca możliwość rywalizacji z innymi. To też szansa, sprawdzenia swojej wiedzy z szerokiego zakresu związanego z „Królową Nauk”. Niniejszym serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i wzięcia udziału w tym niepowtarzalnym wydarzeniu.

Zachęcamy do udziału.

Aneta Ciołek, Grażyna Kawecka

Dyrektor Szkoły informuje, że w dniach 26 -29.04.2021 r. (30.04 jest dniem wolnym od zajęć) zajęcia w klasach I-III będą realizowane w formie hybrydowej zaleconej przez MEiN i KO w Lublinie. Oznacza to, że w tych dniach nie wszystkie klasy jednocześnie realizują lekcje w formie stacjonarnej.
HARMONOGRAM:
Klasa I
26-27 kwietnia - stacjonarnie w SP w Jastkowie
28-29 kwietnia - zdalnie
Klasa II
26-29 kwietnia - stacjonarnie w Tessie
Klasa III
26-27 kwietnia - zdalnie
28-29 kwietnia - stacjonarnie w SP w Jastkowie

Organizacja świetlicy:
Ze względu na remont parteru szkoły, proszę rodziców uczniów klasy II o to, by nie przyprowadzali dzieci na świetlicę poranną do SP w Snopkowie oraz aby odbierali dzieci z TESSY do przyjazdu autobusu szkolnego, ewentualnie - sprzed SP w Snopkowie.

Świetlica poranna i popołudniowa dla uczniów klas I i III funkcjonuje, gdy klasy te realizują zajęcia stacjonarne. Zajęcia świetlicowe będą prowadzone na świeżym powietrzu lub (w razie deszczu) - w budynku KSW znajdującym się na terenie szkoły.

W związku z trudnymi warunkami lokalowymi proszę o jak najwcześniejsze odbieranie dzieci po zajęciach stacjonarnych.

Zajęcia są realizowane w ścisłym reżimie sanitarnym zgodnie z zaleceniami MEiN oraz GIS. Przypominam o maseczkach dla dzieci.

O formie realizacji zajęć od 4 maja poinformuję Państwa po uzyskaniu informacji z MEiN i KO w Lublinie

Dyrektor Szkoły
Anna Ducin

Skip to content