Skip to content

Szanowni Państwo!

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. J.I.Kraszewskiego w Snopkowie informuje, że w związku z utworzeniem od 1 września 2022 r.dwóch klas I, rozpoczyna również rekrutację uzupełniającą również dla uczniów spoza obwodu szkoły. Serdecznie zapraszamy chętnych do składnia dokumentacji rekrutacyjnej.

11 maja 2022 roku, po dwóch latach przerwy w rozgrywkach sportowych szkół podstawowych, reprezentacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w  Gminnych Igrzyskach Sportowych Dzieci w mini piłce nożnej chłopców.  Turniej został rozegrany w Szkole Podstawowej w Jastkowie. Odbywał się w duchu fair play. Zawodnicy na boisku doskonalili swoje umiejętności, współpracowali ze sobą. Nasi uczniowie w składzie: Dominik Kamiński, Karol Ciuraj, Alan Górski, Piotr Roskal, Olaf Pietruszka, Piotr Przystupa, Jakub Gozdek, Oskar Przystupa, Karol Stasiak, Alan Machaj zdobyli  II miejsce.  Gratulujemy!

Beata Madej

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Hania Madej z oddziału 0a zajęła II miejsce w I Archidiecezjalnym konkursie plastycznym pt. „Mój ukochany Anioł Stróż”. Serdecznie gratulujemy talentu i życzymy dalszych sukcesów!

Barbara Sagan

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas IV - VII 
na zebrania z wychowawcami, które odbędą się w dniach 
 18 maja 2022 r. (środa) o godz. 17.00.

Na zebraniach zostaną przedstawione propozycje ocen rocznych.


Zebrania dla rodziców klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych odbędą się w czerwcu.

Serdecznie zapraszamy

Harmonogram zebrań z rodzicami w roku szkolnym 20/21. - Zespół Szkół  Gastronomicznych

29 kwietnia 2022 r. odbyły się eliminacje gminne do Małego Konkursu Recytatorskiego. W eliminacjach wzięło udział 21 recytatorów, z czego 6 uczniów naszej szkoły.
Bardzo się cieszymy, że Martyna Gąska i Daniel Wrona zostali zakwalifikowani do turnieju powiatowego.

Trzymamy za Was kciuki!!!

Z trudnym zadaniem wyłonienia zwycięzców zmierzyło się jury w składzie: Anna Kistelska - polonistka, instruktor WOK ds. kultury żywego słowa, Magdalena Zarzeka - Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Kamil Ziółkowski - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Jastkowie

27 kwietnia 2022 roku w Szkole Podstawowej w Jastkowie odbył się VII Gminny Konkurs Piosenki Polskiej, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią.
Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice klas IV-VII. Serdeczne gratulacje składamy Ewie Pawłot za zajęcie III miejsca i Julii Rożen, która zdobyła wyróżnienie.

Cele konkursu to propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, promowanie talentów wokalnych, zachęcanie do rozwijania własnych pasji i zainteresowań oraz wdrażanie do aktywności muzycznej na terenie szkoły i środowiska lokalnego. Uczestnicy konkursu zaprezentowali 15 interpretacji utworów polskiej sceny muzycznej w obsadzie od solo do kwartetu. Przekrój czasowy prezentowanych piosenek był szeroki – od powojennej ballady „Gdzie są kwiaty z tamtych lat” Sławy Przybylskiej do najbardziej aktualnych czasowo i tematycznie utworów jak „Mamo tyś płakała” duetu Sanah i Igor Herbut.
Rywalizacje na scenie oceniała komisja w składzie: p. Katarzyna Jankowska - instruktor ds. kultury Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Jastkowie, p. Jerzy Sadawa – wieloletni opiekun klubu turystów muzykujących ORNAK oraz Julia Jusiak - uczennica V LO w Lublinie.

Aneta Ciołek
(na podstawie relacji na stronie SP w Jastkowie)

Szkoła Podstawowa nr 1 w Lublinie zaprasza uczniów szkół podstawowych  z województwa lubelskiego do wzięcia udziału w  I  Wojewódzkim  Konkursie „Geometria w Architekturze”. 
Celem konkursu jest między innymi rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, znajdowanie odpowiedników matematycznych pojęć występujących w architekturze i sztuce,dostrzeganie geometrii w obserwowanych obiektach architektonicznych.

Uczniowie przygotowują indywidualne prace do wyboru z 2 kategorii:
1) praca plastyczna – wykonana dowolną techniką (np. plakat, makieta),
2) praca multimedialna (np. prezentacja, film –czas trwania do 5 minut).

Termin zgłoszenia prac 31 maja 2022 r.

Szczegóły w Regulaminie konkursu

Zapraszam do udziału.

Aneta Ciołek

W związku z prowadzonymi konsultacjami społecznymi dokumentu Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego do roku 2030, w najbliższym czasie 10 maja w Jastkowie w godz. 12.00-14.00  w Urzędzie Gminy Jastków odbędzie się Spotkanie  dedykowane dla gmin: Jastków, Nałęczów, Wojciechów, Garbów

Celem spotkań konsultacyjnych  jest zebranie uwag i opinii do projektu Strategii, w celu wypracowania ostatecznej wersji dokument

W związku z powyższym prosimy Państwa o udział w spotkaniu oraz przedłożeniu uwag/opinii, pozwalających na wprowadzenie takich zapisów w Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego do roku 2030, które umożliwią dynamiczny rozwój Gminy Jastków oraz sięganie po środki zewnętrzne, niezbędne do realizacji kluczowych inwestycji w gminie.

Z poważaniem,
Anna Poterucha-Radomska

Koordynator ds. Realizacji Projektów Zewnętrznych
Urząd Gminy Jastków
ul. Chmielowa 3, 21-002 Jastków
tel. 81 50 22 225
www.jastkow.pl
Skip to content