Skip to content

Po długiej przerwie reaktywowaliśmy szkolną gazetkę pod tytułem "Kraszewiak". Za pracę nad jej stworzeniem odpowiadają uczniowie klas VI, VII oraz VIII b.

Zapraszamy do lektury!

KRASZEWIAK

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to dFlip 3D Flipbook Wordpress Help documentation.

Zbliżają się wakacje dlatego zwracamy uwagę na bezpieczne korzystanie przez dzieci i młodzież szkolną z czasu wolnego. Dbajcie o siebie i innych.

Poradniki i pomocne informacje można znaleźć na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki – https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bezpieczny-wypoczynek-poradnik-men-dla-rodzicow-i-opiekunow-2

Dzieci z oddziału przedszkolnego 3-4- latki w tym roku szkolny wzięły udział w projekcje „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. To jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.
Program umożliwił utrwalenie oraz przyswojenie nowych wiadomości z zakresu ochrony środowiska, zdrowego żywienia, szacunku do otaczającej nas przyrody oraz podstaw recyklingu. Zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce przyrodniczej i ekologicznej.

Po przeprowadzeniu programu nasza szkoła nabyła prawo do posługiwania się Certyfikatem „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Gratulujemy!!!

Justyna Skwarek

Serdecznie zapraszamy dzieci z klas 0 – III oraz młodzież z klas IV – VIII ze szkół objętych działaniem Poradni PP Nr 7 w Lublinie na bezpłatne, ogólnorozwojowe zajęcia grupowe w terminie 04.07.2022 r. - 08.07.2022 r. w godzinach 9.00 – 12.00. W programie przewidziane gry i zabawy, zajęcia artystyczne, relaksacyjne, ćwiczenia koncentracji i uwagi.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie i odesłanie do dnia 28.06.2022 r. karty zgłoszeniowej (w załączniku) na adres mailowy Poradni- ppp7wlublinie@powiat.lublin.pl  lub zgłoszenie telefoniczne pod nr 81 5328078.
Ilość miejsc ograniczona.

Karta zgłoszeniowa Wakacje z Poradnią Ruch-Relacje-Radość

Pracownicy
Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 7

w Lublinie

Nasi najmłodsi uczniowie szkoły przystąpili do 3-dniowego wyzwania gimnastycznego „Poznaję moje emocje”. Codziennie otrzymywały inne ćwiczenia, które należało wykonać. W pierwszy dzień wyruszyliśmy w niezwykłą kosmiczną podróż. Drugiego dnia Lew Lolek zabrał nas na nowe kosmiczne planety, na których prezentowane były ćwiczenia związane z emocjami. Ostatni dzień to muzyczne ćwiczenia w różnym tempie w parach. Zadania miały służyć pobudzeniu aktywności fizycznej u dzieci. Lolek dał dużo radości Przedszkolakom i zachęcił do aktywnego spędzanie czasu. Tygryski za aktywne uczestnictwo otrzymały certyfikat lwa Leona.
Gratulujemy.

Justyna Skwarek, Agata Wróbel

14 czerwca uczniowie klasy IV zdawali praktyczny egzamin na kartę rowerową, który jest drugą częścią tego egzaminu. Przed przystąpieniem do tej części egzaminu, uczniowie, musieli wykazać się teoretyczną wiedzą ze znajomości zasad ruchu drogowego. W części praktycznej prezentowali swoje umiejętności jazdy slalomem, sygnalizowania skrętu w prawą stronę, zatrzymania się przed znakiem STOP. Wszyscy uczestnicy egzaminu poradzili sobie z zadaniami bardzo dobrze i dzięki temu będą posiadaczami kart rowerowych.
Przypominamy, że karta rowerowa jest dokumentem, który uprawnia osoby w wieku 10-18 lat do uczestnictwa w ruchu drogowym. Jest to dokument potwierdzający, że jego posiadacz ma wiedzę i umiejętności  pozwalające mu bezpiecznie i rozsądnie uczestniczyć w ruchu drogowym.

Beata Madej, Agnieszka Reszka

Nasza szkoła angażuje się w różne akcje charytatywne. Jedną z nich jest akcja zbierania plastikowych nakrętek, które przekazujemy na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. Przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami włączyli się do akcji. Udało się zebrać i przekazać kilka worków plastikowych nakrętek.
Dziękujemy za zaangażowanie.

Justyna Skwarek

9 czerwca 2022 r. 20 uczniów z klas VI i VII wzięło udział w spływie kajakowym rzeką Bystrzycą. Swoją przygodę rozpoczęliśmy przy starym, drewnianym młynie w Osmolicach. Niektórzy płynęli na kajakach po raz pierwszy, ale po wskazówkach instruktora świetnie sobie poradzili. Bezpieczeństwo gwarantował nam ratownik WOPR, który cały czas miał nas na oku. Około dwugodzinna przeprawa z Osmolic do Prawiednik to niesamowita przygoda, która wymagała od wszystkich uczestników wysiłku, ale dostarczyła dużo satysfakcji i wrażeń.
Ruch, woda, słońce i obcowanie z przyrodą to najlepsza forma aktywnego wypoczynku, dzięki której uczymy się szacunku do przyrody i kultury, bezpiecznego uprawiania turystyki, a także rozwijamy umiejętność pracy zespołowej.

Katarzyna Majewska, Aneta Ciołek

Skip to content