Skip to content

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 z uwagi na obowiązujące obostrzenia odbędzie się w sali gimnastycznej zgodnie z następującym harmonogramem:

24.06.2021 (czwartek) godz. 16.00 - kl. I
25.06.2021 (piątek) co godzinę po dwie klasy:
8.00 - kl. II i kl. III
9.00 - kl. IVa i kl. IVb
10.00 - kl. V i kl. VI
11.00 - kl. VIIa i kl. VIIb
12.00 - kl. VIII
30.06.2021 (środa) godz. 9.00 - oddziały przedszkolne.

W związku z powyższym harmonogramem nie zapewnimy dowozu do i ze szkoły w tych dniach.

Dyrektor Szkoły
Anna Ducin

Program „Dzieci mają wychodne”, zainicjowany przez Fundację Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego w Warszawie. Celem jest zwiększenie szans dzieci na rozwój w kontakcie z przyrodą poprzez włączenie do praktyki naszej szkoły cotygodniowych, 3-godzinnych pobytów dzieci na dworze niezależnie od pogody.
Strona Fundacji Rozwoju Dzieci https://www.frd.org.pl

18 czerwca 2021 r. klasa II spędziła czas w Muzeum Misyjnym. Zgromadzenie Misjonarzy Afryki posiada ogromny zbiór eksponatów z Afryki. Tydzień wcześniej klasa II omawiała lekturę: „Afryka Kazika”, dlatego to wyjście jeszcze bardziej przybliżyło nam ten  odległy kontynent. Ojciec Bogusław oprowadził nas po Kaplicy i Muzeum Misyjnym oraz przekazał mnóstwo ciekawych informacji.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na lody, było pysznie 🙂

Maria Jędrejek, Katarzyna Golan

Z okazji rozpoczynających się Mistrzostw Europy w piłce nożnej- EURO 2020, 14 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Kibica. Uczniowie przynieśli flagi, wuwuzele, ubrali się w barwy narodowe i dopingowali kolegów, którzy przystąpili do szkolnych rozgrywek w piłce nożnej.

Zostały rozegrane dwa mecze. Pierwszy z nich zagrały mieszane zespoły klas IV-VI, natomiast drugi odbył się pomiędzy uczniami klasy VII b i VIII. W tym pojedynku lepsi okazali się uczniowie z klasy VII b, którzy wygrali 2:1.

Wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli do ostatniego gwizdka, stosowali zasady fair play, natomiast kibice gromko dopingowali swoich kolegów i dobrze się bawili, co dokumentuje fotorelacja z rozgrywek.

Beata Madej

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych w Krasnymstawie jak co roku organizuje wypoczynek letni z dofinansowaniem Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników dla Dzieci rodziców/opiekunów ubezpieczonych w KRUS (dofinansowanie FSUSR dotyczy dzieci rolników urodzonych od 1.01.2005 r.).
W tym roku po raz kolejny kolonie będą szczególne z powodu zaistniałej pandemii, nie mniej Stowarzyszenie sprostało wymogom bezpieczeństwa i zorganizowało tak potrzebny po okresie izolacji wypoczynek dla najmłodszych.

W załączeniu oferta wraz z niezbędnymi dokumentami w celu rejestracji dziecka w wypoczynku.
Oferta kolonii letnich
Program kolonii Stegna 2021
Regulamin wypoczynku
KARTA KWALIFIKACYJNA
OŚWIADCZENIE RODZICÓW
OŚWIADCZENIE RODO
ANKIETA COVID-19

Dane organizatora:
Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych, ul. Kickiego 35, 22-300 Krasnystaw, biuro i adres korespondencyjny w Krasnymstawie: 
ul. Podwale 6/107
22-300 Krasnystaw 
tel. 579525627, 531846808, 516060965, 502355901, 82 5761416 

Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień.

7 czerwca odbyła się wideokonferencja dotycząca szczepień nastolatków, podczas której rodzice mogli zadawać pytania. Odpowiedzi na nie opracował zespół 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie.

ODPOWIEDZI NA PYTANIA RODZICÓW DOTYCZĄCE SZCZEPIEŃ
zespół 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie

Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego

14 czerwca uczniowie klasy I i III uczestniczyli w wycieczce  do Ostrowa Lubelskiego, gdzie znajduje się Wioska Indiańska. Miejsce to ma charakter edukacyjno-rekreacyjny.  W indiański nastrój wprowadził dzieci Indiański Wódz. Przybliżył im kulturę Indian, pokazał ich stroje oraz sprzęty muzyczne. Dzieci oglądały oryginalne Tipi - domy Indian. Dowiedziały się z czego są zbudowane. Nauczyły się ludowego tańca. Uczniowie mieli możliwość wykonania własnego pióropusza. Pod okiem opiekunów za pomocą krzemienia i pirytu próbowali rozpalić ognisko. Dodatkowo każde dziecko mogło spróbować swoich sił w rzucaniu oszczepem i strzelaniu z łuku. Uczniowie mieli również zorganizowane zawody sportowe. Chłopcy wraz z dziewczynkami konkurowali ze sobą przeciągając linę. Odbyły się także wyścigi na skoki w workach. W wolnym czasie dzieci mogły skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, trampoliny oraz poodpoczywać na hamakach.  Na koniec uczniowie zjedli upieczone przez siebie na ognisku kiełbaski. Dla wszystkich była to świetna zabawa. 

Agnieszka Stasińska, Edyta Filipiak

« 1 z 2 »

31 maja br. odbyła się wideokonferencja „Kocham i wspieram – rodzicielskie SOS w czasie pandemii” adresowana do rodziców uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa lubelskiego.
Podczas spotkania zostały poruszone następujące zagadnienia:
•    „Komunikacja w rodzinie – sposoby skutecznego porozumiewania się z dziećmi”
•    „Jak wspierać dzieci w czasie pandemii?”
Poniżej link do nagrania

Skip to content