Skip to content

Serdecznie zapraszamy rodziców
na zebrania z wychowawcami, które odbędą się: 

01.02.2023 r. (środa) - klasy I-III i oddziały przedszkolne
02.02.2023 r. (czwartek) - klasy IV-VIII.

Godzinę zebrania ustalą wychowawcy klas i przekażą przez dziennik elektroniczny.

Zebrania będą poświęcone podsumowaniu pracy szkoły po I semestrze roku szkolnego 2022/2023.

Serdecznie zapraszamy

Harmonogram zebrań z rodzicami w roku szkolnym 20/21. - Zespół Szkół  Gastronomicznych

Uczniowie z klas pierwszych wzięli udział w lekcji edukacyjnej rekomendowanej przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego na temat zasad ochrony swojego zdrowia przed mikroorganizmami. Obejrzeli prezentację na temat działania bakterii i wirusów.  Poznali zasady  zdrowego stylu życia oraz higieny osobistej, które mają nas chronić przed chorobami. Mieli okazję spróbować zdrowych kiszonek, które wzmacniają naszą odporność.

Barbara Sagan

Uczniowie z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III wzięli udział w kolejnej audycji muzycznej przeprowadzonej przez Panią Mariolę Zagojską. Tym razem dzieci poznały rodzinę instrumentów perkusyjnych, a wśród nich handpan, cajon, marakasy, janczary, bęben afrykański, grzechotki i trangiel. Wysłuchały gry na tych instrumentach, ale mogły także same spróbować zagrać. Wszyscy stworzyli wspaniałą orkiestrę, przy dźwiękach której chętni uczniowie wykonali taniec karnawałowy.

Barbara Sagan

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu Christmas Card klasy 1a i 1b! Prace dumnie zdobią korytarz szkoły 🙂
Oto zwycięzcy:

Klasa Ia:
I miejsce Natalia Maj
II miejsce Weronika Kozioł 
III miejsce Antoni Przystupa

Klasa Ib:
I miejsce Kalina Romańczuk
II miejsce Alicja Suszek
III miejsce Hanna Madej 

Gratulujemy!

Maja Kołodziej -Plak

 

Konkurs na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy został rozstrzygnięty. Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w tym konkursie. Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce  - Amelia Przystupa klasa IV
II miejsce – Kacper Majchrzak klasa VIII
III miejsce – Lena Synderkiewicz klasa VII
Pozostałe prace otrzymały wyróżnienia.

         Katarzyna Golan, Beata Madej, Agnieszka Reszka

22.12.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jasełkach bożonarodzeniowych. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów klas 6a i 6b, pod kierunkiem wychowawców tych klas. Społeczności szkolnej zostały przypomniane dzieje Bożego Narodzenia. Występujący w Jasełkach uczniowie wcielili się w role Maryi, Józefa oraz pastuszków, trzech Mędrców, gwiazdeczek oraz oczywiście aniołków. Aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale, bardzo dobrze wcielili się w swoje role. W treść przedstawienia włączone zostały również kolędy śpiewane przez uczennice z klasy 6b oraz klasy 8. W śpiew kolęd włączała się również publiczność. Jasełka wprowadziły wszystkich w radosny nastrój bożonarodzeniowy. Po jasełkach uczniowie udali się do swoich klas, gdzie odbyły się spotkania wigilijne.

Agnieszka Reszka, Maja Kołodziej - Plak

W grudniu uczniowie z klasy 1a i 1b wzięli udział w warsztatach, podczas których przygotowali piękne ozdoby świąteczne. Dzieci własnoręcznie wykonały stroiki z szyszek i płyt CD oraz gwiazdki z rolek po papierze toaletowym. Pięknie przyozdobiły swoje prace kolorowymi koralikami, cekinami, wstążeczkami oraz brokatem. Na pewno te ozdoby były wspaniałym uzupełnieniem świątecznych dekoracji w domach. Gratulujemy pomysłowości!

Maria Jędrejek, Barbara Sagan

Jedyne w swoim rodzaju wzory i kompozycje. Prace wykonane z pomysłem i własnoręcznie przez dzieci z gr. 0a oraz ich rodziców. Serdecznie zapraszamy do naszego kącika, który znajduje się na korytarzu przy sali gr. 0a.

Niech taka pozornie drobna rzecz będzie dla Ciebie miłą ozdobą na świątecznym stole, a dla Małych Odkrywców przyniesie wielka satysfakcję. Z życzeniami, by było więcej dobra, radości i miłości wśród ludzi. Wesołych Świąt!

Aneta Galant

Skip to content