Skip to content

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego od jutra tj. 26.10.2021 r. zostaje wprowadzony SZCZĘŚLIWY NUMEREK, który zwalnia z pytania i sprawdzania pracy domowej ucznia, który ma numer w dzienniku wylosowany w danym dniu.
Numer losowany jest przez dziennik elektroniczny codziennie i wywieszany na tablicy ogłoszeń SU, a szczęśliwiec zostaje w dzienniku podświetlony na zielono na koncie nauczycieli.
Wylosowany numer nie powtarza się, aż do wyczerpania wszystkich dostępnych w szkole numerów.
Ciekawe kto jutro będzie miał to szczęście? 😉

Oprócz losowanego numeru udało się też wprowadzić ulgę dla osób, które w danym dniu obchodzą urodziny - W URODZINY NIE PYTAMY.

Szczegółowy regulamin podamy wkrótce.

SU

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów naszej szkoły 
na zebrania z wychowawcami, które odbędą się w dniach 
25 - 27 października 2021 r.

W związku z sytuacją sanitarno-epidemiologiczną i zwiększającą się liczbą zachorowań w naszym regionie zebrania odbędą się
w formie online na platformie Teams.
Szczegółowe informacje dotyczące spotkań zostaną przekazane przez wychowawców klas przez dziennik elektroniczny. 

Harmonogram spotkań:
25.10.2021 (poniedziałek) - oddziały przedszkolne i klasy I-III
26.10.2021 (wtorek) - klasy IV, Va, Vb i VI 
27.10.2021 (środa) - klasy VII, VIIIa i VIIIb

Serdecznie zapraszamy

Harmonogram zebrań z rodzicami w roku szkolnym 20/21. - Zespół Szkół  Gastronomicznych

Szkolne Koło Wolontariatu organizuje zbiórkę żywności i artykułów higienicznych na rzecz Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta, które wspiera osoby bezdomne i potrzebujące.

Zbiórka odbędzie się w dniach 18 – 29 października.

Można przynosić:
•     konserwy, dżemy, przetwory, cukierki, słodycze, kasze, makarony i inne produkty o długim terminie przydatności,
•     środki higieny – mydła, szczoteczki do zębów, pasty do zębów, szampony, maseczki, chusteczki higieniczne.

Przyniesione rzeczy można przekazywać uczniom klas ósmych lub przechować w klasie – wolontariusze je odbiorą.

Wszystkim darczyńcom z serca dziękujemy!

Szkolne Koło Wolontariatu

Uczniowie klasy drugiej zajmowali się w minionym tygodniu tematem zdrowego odżywiania. Został przeprowadzony cykl zajęć pod hasłem "Smacznie, zdrowo i kolorowo". Uczyli się na temat jesiennych darów z pola, ogrodu i sadu. Uczniowie poznali jadalne części roślin - kwiaty, łodygi, owoce, korzenie i liście. Oglądali owoce przyniesione z domowych ogródków. Na zakończenie dzieci wykonały przepyszne sałatki owocowe, stosując się do zasad higieny i bezpieczeństwa. Sałatki wszystkim smakowały, tym bardziej że były wykonane samodzielnie.

Edyta Filipiak

« 1 z 2 »

Serdecznie zapraszamy uczniów klas IV – VIII do udziału w konkursie fotograficznym pod tytułem „Jesień w obiektywie”.
Konkurs polega na wykonaniu ciekawych zdjęć jesiennej przyrody.  Każdy uczestnik może wystawić do konkursu maksymalnie 3 zdjęcia. Wywołane zdjęcia (minimalny format zdjęć 15x21 cm.) proszę składać do pani Agnieszki Reszki.
TERMIN składania prac do 15 listopada 2021.

Nagrodzone zostaną miejsca I – III.

ZAPRASZAMY !

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły biorą udział  w Europejskim Tygodniu Kodowania – „CedeWeek 2021” trwającym od 9 do 24 października 2021 roku.. Nasza akcja została zarejestrowana na mapie Europy pod hasłem ”Kodujemy_bawimy się_tworzymy”.

Uczniowie klas IV – VIII mogą kodować na STUDIO.CODE.ORG, gdzie mają założone konto, co pozwala nauczycielowi obserwować osiągnięcia i postępy każdego ucznia podczas kodowania. Uczniowie mogą też tworzyć własną grę w programie Scratch.

Do wspólnego kodowania zapraszamy też Rodziców i Nauczycieli , gdyż „Kodować każdy może…” – to pierwsze nasze hasło, którym zaczęliśmy nasze uczestnictwo w tej europejskiej akcji.

Grażyna Kawecka

Od wielu lat nasza Szkoła uczestniczy i realizuje projekt edukacyjny „Lepsza Szkoła”, który daje możliwość  diagnozowania postępów uczniów.

Dzięki udziałowi w projekcie mamy możliwość porównania poziomu wiedzy i umiejętności uczniów naszej szkoły z przedmiotów wiodących (matematyka, język polski) z możliwościami innych uczniów w całej Polsce (na tle kraju).

Corocznie, dzięki uczestnictwie w projekcie, nasza szkoła otrzymuje „Certyfikat Lepszej Szkoły”.

Grażyna Kawecka

Skip to content