Skip to content

Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej organizowanej przez fundację Małych Stópek. Ma ona na celu wsparcie dzieci przebywających w domach dziecka, hospicjach, domach samotnej matki, itp.

Zbiórka w naszej szkole będzie miała na celu pomoc Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie. W szkole stanie choinka ze specjalnymi bombkami, które można zabrać do domu w zamian za złożenie daru dla potrzebujących dzieci. Akcja będzie trwała od 1 grudnia do 6 stycznia.

Szczególne potrzeby hospicjum to:

  • pieluszki w każdym rozmiarze'
  • pieluchomajtki jak dla dorosłych Seni w rozmiarze 0,1,2;
  • chusteczki nawilżane;
  • kosmetyki do pielęgnacji;
  • podkłady medyczne;
  • t-shirty dla starszych dzieci w różnym rozmiarze (także używane).

Szczegółowych informacji udzielają koordynatorzy akcji: p. Aneta Galant i p. Barbara Sagan oraz Szkolne Koło Wolontariatu.

Więcej na stronie na Facebooku: Paczuszka dla Maluszka.

Aneta Galant, Barbara Sagan, Szkolne Koło Wolontariatu

W ramach szkolnych dni profilaktyki w naszej szkole odbędą się warsztaty dla uczniów w dniach:
30 listopada (wtorek):
9.00 - 12.00 "Konflikt. Umiem rozwiązywać konflikty" - kolejno kl. II, a potem kl. III (w SP Jastkowie)
od 12.35 "Cyberprzemoc" - kl. VIII a i VIII b

1 grudnia (środa):
8.00-9.30 "Agresja i przemoc rówieśnicza" - kl. IV
9.45-11.30 "Konflikt. Umiem rozwiązywać konflikty" - kl. Va i Vb
11.30-13.00 "Integracja, jak odbudować relacje" - kl. VII i VI

W dniu 7.10.2021 o godzinie 7:00 wyjechaliśmy na długo wyczekiwaną wycieczkę. Opiekunami naszego wyjazdu były Panie: Katarzyna Majewska, Aneta Ciołek, Agnieszka Reszka i Edyta Wójtowicz.
Około godziny 9:00 dojechaliśmy do Sandomierza. Widzieliśmy tam Zamek Królewski, Ucho Igielne, Rynek, Bramę Miasta i Katedrę. Potem pojechaliśmy do Wieliczki.
W Kopalni Soli mogliśmy zobaczyć Szyb Daniłowicza, mnóstwo solnych korytarzy, makietę dawnej Wieliczki, różne figury i Kaplicę św. Kingi.
Zakwaterowano nas w Hotelu Rok w Krakowie. Tam też była obiadokolacja.
Następnego dnia nauczyciele obudzili nas o 6:50. Szybko trzeba było posprzątać pokoje. Na śniadanie były różne smakołyki tzw. szwedzki stół. Pojechaliśmy na Wawel. Bardzo podobała nam się katedra i dzwon Zygmunta. Następnym punktem programu było zwiedzanie krakowskiego Rynku. Największym miejscem handlowym w Krakowie były dawniej Sukiennice. Handlowano tam suknem. Najładniejszy wydawał się nam Kościół Mariacki.
Około 14:00 był dobry obiad. Po obiedzie wyruszyliśmy w drogę do Snopkowa. Po drodze mieliśmy postój w McDonaldzie w Radomiu. Wycieczka skończyła się o godzinie 20:00 pod szkołą. Stamtąd odebrali nas rodzice.

Gustaw Resiak kl. VI

W czwartek 25 listopada w naszym oddziale przedszkolnym świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło ze swoim pluszowym przyjacielem Misiem. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!".
W tym dniu na nasze maluchy czekało wiele atrakcji i dobrej zabawy.

Justyna Skwarek

Uczniowie z klasy IV, VI, VII i VIII b oraz dzieci z oddziału przedszkolnego włączyli się do akcji wsparcia dla pełniących służbę na naszej wschodniej granicy żołnierzy Sił Zbrojnych RP, funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji. Polega ona na przygotowaniu kartek z pozdrowieniami i wyrazami wsparcia. Na Lubelszczyźnie za to przedsięwzięcie odpowiada Fundacja Niepodległości, współpracująca z Radiem Lublin i 2 Lubelską Brygadą Obrony Terytorialnej.

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tej inicjatywie, za ich zaangażowanie i patriotyczną postawę!

Maria Szkutnik

W drugiej połowie października Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę rzeczy dla podopiecznych Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy tę akcję wsparli. Zebrane dary zostały dostarczone na miejsce i przyjęte z wielką wdzięcznością.

Maria Szkutnik, Jolanta Czubacka

Szanowni Państwo,

zachęcamy do zapoznania się z zapisem wideokonferencji informacyjno-edukacyjnej w sprawie szczepień dzieci i młodzieży oraz z materiałami z wideokonferencji "Szczepienia przecie Covid - 19 i nie tylko".

https://kolublin-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/szymon_kielch_kuratorium_lublin_pl/EdovncVgAIhGmdSRQNZDgQYBzeDuK4menz0SoEsCz1ZLyg?e=qflkJK

https://kolublin-my.sharepoint.com/:v:/g/personal/szymon_kielch_kuratorium_lublin_pl/EYa2uG7SBOZKttSGX5uLzU0BPJ9BCAFXh09bCK3hwnWhFA?e=a1NKpT

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że 17 marca 2022 roku o godzinie 9.00 odbędzie się  XXXI edycja Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny". Konkurs ten został wpisany w 1994 roku do kalendarza imprez UNESCO, od lat odbywa się pod patronatem Rady Europy.

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" w niezawodny sposób integruje dzieci i młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie niemal wszystkich krajów Europy, a nawet uczniowie z Chin, Kanady, Australii, Rosji, RPA rozwiązują takie same zadania, a laureaci mają możliwość spotkań na wspólnych obozach i wędrówkach po świecie. Konkurs ten stał się sprawdzoną formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej i przyczynia się do wzbudzenia zainteresowania tym przedmiotem.

Liczymy na życzliwe zainteresowanie Konkursem. Mamy nadzieję, że dzień 17 marca 2022 roku stanie się prawdziwym Świętem Matematyki w naszej szkole.

Wysokość opłaty za udział w konkursie wynosi 12 zł od uczestnika, każdy uczestnik w dniu konkursu otrzyma zabawkę logiczną „Zaplątany Kangurek”.  Konkurs trwa 75 minut.

Grażyna Kawecka, Aneta Ciołek

Skip to content