Skip to content

7 grudnia w naszej szkole odbyły się zawody o Mistrzostwo Gminy Jastków
w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Do Snopkowa
przyjechali zawodnicy z Jastkowa, Tomaszowic, Płouszowic  i Ożarowa wraz
z opiekunami. Zawody były rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych- klas IV, V-VI i VII, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali zawodnicy:

klasa IV- Małgorzata Chmiel, Maria Pitek, Jakub Sagan, Jakub Kamiński,

klasa V- Karolina Bożemska i Wojciech Poleszak,

klasa VI- Magdalena Poleszak i Bartłomiej Gontarz,

klasa VII- Radosław Przystupa i Dominik Madejczyk.

Mistrzynią Gminy Jastków w kategorii klas V-VI została Magdalena Poleszak,
a Karolina Bożemska wywalczyła II miejsce. Maria Pitek zdobyła II miejsce
wśród dziewcząt z  klas IV. Natomiast w grupie chłopców największy sukces
odniósł Bartłomiej Gontarz zdobywając II miejsce w kategorii klas V-VI.

Gratulujemy.

Beata Madej

22 grudnia był uroczystym dniem w naszej szkole - świąteczna atmosfera zagościła we wszystkich klasach. Miły bożonarodzeniowy nastrój umocniły jasełka przygotowane w tym roku przez panią Barbarę Sagan (we współpracy
z wychowawcami klas). Historię narodzin Chrystusa pięknie opowiedzieli słowem
i śpiewem uczniowie klasy III. Na scenie nie zabrakło też dzieci z oddziałów przedszkolnych - dzielne maluchy nie tylko zaśpiewały piosenkę, ale grały przy tym na instrumentach.

Na koniec odbyło się wspólne kolędowanie - wystąpili uczniowie klas pierwszych, klasy drugiej i piątej. Honoru czwartoklasistów broniła Paulina Zygan z klasy IVb.
Na skrzypcach zagrał Gucio Resiak z klasy II.

Tego dnia zostały też wręczone nagrody za konkursy plastyczne - "Bł. Karolina Kózkówna" (organizowany przez ks. Andrzeja Szuleja i panią Barbarę Sagan)
i "Mój miś" (organizowany przez samorząd uczniowski i panią Olgę Majchrzak).

Potem uczniowie starszych klas mieli jeszcze jeszcze jedną przyjemność - uczestniczyli w wigiliach klasowych.

Maria Szkutnik

15 grudnia uczniowie klasy drugiej uczestniczyli w wycieczce do Sandomierza
i Nowej Dęby, zorganizowanej przez stowarzyszenie "Aktywni sąsiedzi". Mieli okazję zwiedzić zabytkowy Sandomierz - podziwialiśmy gotycki ratusz, renesansowe kamienice, zamek królewski, dom Długosza oraz bazylikę katedralną Narodzenia NMP z zachowanymi polichromiami z 1421 roku.

Byliśmy również w zbrojowni rycerskiej, która jest siedzibą Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej założonej w 1994 roku. Zbrojownia rycerska to miejsce,
w którym można obejrzeć zbroje z różnych epok, sprzęt rycerski: hełmy, kolczugi, kusze, łuki, czyli wszystko, co służyło w różnych epokach do walki i obrony.

Chłopcy poczuli się jak prawdziwi rycerze - mogli przymierzyć zbroje, wziąć do ręki miecz, kuszę, halabardę. Dziewczyny mogły się przebrać i na chwilę poczuć się jak renesansowe czy barokowe księżniczki.

Kolejną atrakcją była fabryka bombek w Nowej Dębie. Dzieci uczestniczyły
w pokazach powstawania bombek, począwszy od momentu rozgrzewania szkła, poprzez dmuchanie bombek, a na koniec ręczne malowanie i suszenie. Najciekawszym momentem były oczywiście warsztaty plastyczne, czyli własnoręczne malowanie bombek. Technika wykonania jest następująca: najpierw trzeba specjalnym klejem namalować na bombce ciekawy wzór, potem posypać brokatem i efekt murowany. Powstały w ten sposób piękne, niepowtarzalne  bombki - niezapomniane pamiątki z wycieczki.

Walentyna Nowocień

13 grudnia mieliśmy w naszej szkole niezwykłych gości - odwiedzili nas uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Kęble, działający w szkolnym teatrze "Misz-Masz". Zaprezentowali nam spektakl "Calineczka" - i oczarowali wszystkich widzów. Gestem, ruchem, tańcem opowiedzieli przepięknie dzieje bohaterki Andersena. Podziwialiśmy kostiumy, rekwizyty, wspaniale dobraną muzykę. Przedstawienie dostarczyło nam wielu emocji i wzruszeń. Dziękujemy za spotkanie - i czekamy na "Małego Księcia".

Maria Szkutnik

8 grudnia w Szkole Podstawowej w Ożarowie obył się VIII Gminny Konkurs Ortograficzny "Mistrz ortografii". Uczestniczyli w nim reprezentanci szkół naszej gminy. Wśród nich była też nasza reprezentacja - Maria Pytka i Karolina Bożemska, uczennice klasy V. Do konkursu przygotowała je pani Maria Szkutnik.

Dziewczęta spisały się na medal - zajęły pierwsze miejsce. Walka była szalenie wyrównana - a różnice między drużynami punktowe (i to dosłownie). Sukces Marysi i Karoliny cieszy tym bardziej, że były najmłodsze ze wszystkich uczestników.

Maria Szkutnik