Skip to content

Na stronach Lubelskiego Kuratorium Oświaty pojawiły się informacje dotyczące konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego w roku szkolnym 2020/2021.
Zachęcamy do zapoznania się z nimi >>>Informacje o konkursach<<<

Harmonogram etapu szkolnego
19.10.2020 (poniedziałek): fizyka, j.polski, historia
20.10.2020 (wtorek): matematyka, biologia
21.10.2020 (środa): geografia
22.10.2020 (czwartek): j.angielski

Przypominamy, że Dzień Edukacji Narodowej (14.10.2020 r.) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W Szkole Podstawowej w Snopkowie będą zorganizowane zajęcia opiekuńcze dla zainteresowanych dzieci z klas I-VIII oraz oddziałów przedszkolnych.
Prosimy o informację do wychowawcy klasy czy dziecko będzie korzystało z tych zajęć.

Nasza szkoła uczestniczy w Programie edukacyjnym, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Dzięki niemu dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne.

List Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa

Pamiętnik Chrumasa

Rodzice i Uczniowie!

Serdecznie zapraszamy do włączenia się do projektu „Pod biało-czerwoną”, realizowanego pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. 

Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o bohaterach Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online. Każdy mieszkaniec danej gminy może oddać jeden głos poparcia na swoją gminę.

Informacja na ten temat znajduje się pod linkiem  https://bialoczerwona.www.gov.pl

Zagłosujmy i spotkajmy się pod biało - czerwoną.

Mamy to... udało się! Nasza hodowla patyczaków prawdopodobnie się powiększy 🙂 Długo wyczekiwaliśmy, a nawet traciliśmy już nadzieję, ale okazało się, że prawa natury i tym razem nie zawiodły.
1 października zauważyliśmy, że w naszym terrarium pojawiło się jajeczko! Po dokładnych oględzinach naliczyliśmy ich aż 7. Jajeczka zostały przeniesione do oddzielnego pojemnika, gdzie będą miały zapewnione odpowiednie warunki. Utrzymując stałą temperaturę i wilgotność po 2-3 miesiącach spodziewamy się malutkich (10-15 mm) patyczaków.

W myśl Prawa oświatowego z dnia 14.12.2016 r. Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły. Jednak w każdej drużynie dobrze jest wybrać przedstawicieli: mądrych, odważnych, troskliwych, dbających o dobre relacje w całej społeczności.

1 października 2020 r. odbyły się wybory przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. W demokratycznych wyborach - powszechnych, równych, tajnych - wybraliśmy przedstawicieli spośród 8 zgłoszonych kandydatów.

Kandydaci przez ponad tydzień przekonywali nas do swoich programów:

Skrupulatnie policzone przez najstarszą klasę głosy przedstawiają się następująco:

W związku z tym:

Gratulujemy i życzymy satysfakcji z pełnionych funkcji.

30 września obchodzimy święto wszystkich panów - tych małych i tych dużych. Z tej okazji dziewczyny przygotowały dla swoich kolegów upominki - różne gadżety i słodycze. Przekazały również moc życzeń i pozdrowień.

Życzymy wszystkim chłopcom zdrowia, radości, spełnienia najskrytszych marzeń i aby każdy dzień był dla Was równie miły jak dzisiejszy 🙂

Wasze koleżanki

Gmina Jastków we współpracy z Fundacją Medicover realizuje w szkołach podstawowych  „Program Profilaktyki i leczenia nadwagi i otyłości w populacji dzieci w Gminie Jastków w 2020 roku”. W związku z realizowanym programem mamy przyjemność zaprosić Państwa na kolejne działanie skierowane do rodzin realizowane przez Fundację Medicover. Tym razem zapraszamy do udziału w Warsztatach Edukacyjnych. Będzie to seria webinarów tj. spotkań on-line. Warsztaty skierowane są do rodziców uczniów ze szkół podstawowych niezależnie do której klasy uczęszczają. To praktyczna wiedza, która przyda się każdemu. Webinarium będzie składać się z 4 części podzielonych na dwa wieczory warsztatowe.

KIEDY I JAK?

30.09 (środa) godz. 19:30 – 21:00 

  • Panel Promotora Zdrowia  - epidemiologia i marketing – prowadząca : Agnieszka Skowrońska – Koordynator Projektów Fundacji Medicover
  • Panel Lekarza, „Podaruj dziecku zdrowie” – prowadząca: Katarzyna Korzeniowska – Lekarz ZOI Fundacji Medicover  

Zarejestruj się na wydarzenie:   https://pozdro.clickmeeting.com/warsztaty-edukacyjne-gmina-jastkow-panel-koordynatora-i-lekarza-30-09-2020/register?_ga=2.58488874.1892354477.1600758455-456540011.1585814940

1.10 (czwartek) godz. 18:00 – 20:00 

  • Panel Dietetyka „Zdrowe odżywianie – prawdy, mity i codzienne praktyki” – prowadzący: Michał Kaźmierczak – Dietetyk ZOI Fundacji Medicover
  • Panel Psychologa, „Skuteczna zmiana na drodze do zdrowia” – prowadząca: Magdalena Stadnyk – Frąckiewicz  – Psycholog ZOI Fundacji Medicover

Zarejestruj się na wydarzenie:   https://pozdro.clickmeeting.com/warsztaty-edukacyjne-gmina-jastkow-panel-dietetyka-i-psychologa-1-10-2020/register?_ga=2.212638484.1892354477.1600758455-456540011.1585814940

DLACZEGO WARTO?

  • Możliwość zdobycia wiedzy bez wychodzenia z domu!
  • Sprawdzone wskazówki na Waszej drodze do zmiany
  • Wymiana doświadczeń
  • Będzie to okazja do zadania indywidualnych/nurtujących pytań doświadczonym specjalistom Fundacji Medicover.

W tym roku nasza szkoła również przystąpiła do programu CodeWeek 2020, tym razem pod hasłem Myślę_analizuję_koduję.

TYDZIEŃ KODOWANIA odbędzie się w terminie 15 - 25 październik 2020 r. W tym czasie na lekcjach informatyki zostanie przeprowadzona akcja kodowania - programujemy w Scratch (tworzymy własną grę) oraz programujemy w Minecraft.

Nasza szkoła na mapie kodowania: https://codeweek.eu/view/293826/mysle-analizuje-koduje.

Więcej informacji o kodowaniu znajdziesz na stronie https://www.gov.pl/web/koduj

Skip to content