Skip to content

Szanowni Państwo!

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie „Dzieciaki do rakiet” organizowanym przez bank BGŻ BNP Paribas, w celu promowania aktywności fizycznej wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli. Przygotowaliśmy film, przedstawiający, co naszym uczniom daje sport i dlaczego warto go uprawiać. Szkoły, które zdobędą najwięcej głosów internautów, otrzymają cenne nagrody - zestaw sprzętu do nauki gry w tenisa w ramach lekcji wychowania fizycznego, tzn.: piłki, siatki, rakietki i znaczniki Tenis10, o łącznej wartości 1500 złotych brutto (jeden pakiet).

Głosowanie odbywać się będzie za pośrednictwem strony www.dzieciakidorakiet.pl
od 19 listopada do 18 grudnia. Z jednego adresu IP można oddać PIĘĆ GŁOSÓW dziennie na nasz film – dlatego prosimy o wykorzystanie wszystkich urządzeń (laptopów, telefonów, komputerów stacjonarnych), żeby zwiększyć nasze szanse.

A tu link do naszego filmu:

https://www.dzieciakidorakiet.pl/zgloszenia/432/szkola-podstawowa-im-ji-kraszewskiego-w-snopkowie

Bardzo prosimy o wsparcie!

Beata Madej, Maria Szkutnik

 

W dniach 3 i 4 grudnia 2018 r. cała szkolna społeczność uczestniczyła w rekolekcjach adwentowych, które rozpoczęły się w naszym parafialnym Kościele w Snopkowie już w niedzielę. W tych dniach uczestniczyliśmy we Mszy Świętej z nauką rekolekcyjną, którą głosił ks. Marek Gątarz z Domu Rekolekcyjnego w Nałęczowie.
Ksiądz Marek przyjechał do nas z kuferkiem rzeczy zwykłych-niezwykłych, za pomocą których pokazywał nam jak możemy przygotować się na przyjście Pana Jezusa. Uświadomił nam, że czas adwentu to czas pracy nad sobą, ale też rozwijania i pielęgnowania dobrych relacji w rodzinie, między znajomymi, przyjaciółmi, współpracownikami... Postarajmy się, aby prezenty, ozdoby, smakołyki, przedświąteczne porządki, nie stłumiły w nas tęsknego oczekiwania na najlepszego Przyjaciela - Jezusa, który lada dzień ma do nas przybyć.

W dniach 26-28 listopada 2018 r. klasa VIII przystąpiła do próbnego egzaminu ósmoklasisty przygotowanego przez wydawnictwo OPERON. Każdego dnia o godz. 9 uczniowie mierzyli się kolejno z językiem polskim, matematyką i językiem angielskim. Dzięki tej próbie mieli okazję zapoznać się z procedurami obowiązującymi w czasie egzaminu, ale co najważniejsze poznali zasady kodowania pracy, przenoszenia odpowiedzi do karty odpowiedzi, budowę arkusza i typy zadań egzaminacyjnych. Ważne podczas pisania takiego egzaminu jest również zapanowanie nad stresem, emocjami, które niestety zawsze towarzyszą w takich chwilach, a także dobre wykorzystanie czasu przeznaczonego na rozwiązywanie zadań. Wyniki egzaminu są cenną informacją ile wiadomości i umiejętności już nabyli i co trzeba zrobić, aby na tym właściwym egzaminie uzyskać możliwie najwięcej punktów. W końcu od tego zależy czy szkoła, którą wybiorą będzie w ich zasięgu.

Arkusze zadań można zobaczyć na stronie wydawnictwa: >>>arkusze<<<

Również uczniowie klasy VII w dniach 3-5 grudnia 2018 r. mieli okazję do zapoznania się z formą egzaminowania jaka ich czeka już za rok. Testy, które pisali uwzględniały materiał już zrealizowany.

 

Andrzejki to czas wróżb i zabaw. Wykorzystał to Samorząd Uczniowski organizując w naszej szkole w dniu 29 listopada 2018 r. Dyskotekę Andrzejkową dla uczniów klas IV-VIII. Biletem wstępu była cegiełka, z której dochód przekażemy na cel charytatywny - wesprzemy chorego Kubusia i jego rodzinę.
Każda klasa przygotowała poczęstunek i w czasie przerw uczniowie posilali się przy wspólnej pogawędce. Była to świetna okazja do spędzenia wspólnie czasu w miłej atmosferze. Tego wieczoru można było poznać swoją przyszłość z magicznych serc, losów z wróżbą, czy woskowego odlewu, przygotowanych przez klasę ósmą. Oprawę muzyczną i największe taneczne przeboje ostatnich miesięcy zapewnił Stasiek Pytka z klasy VIII. Zabawa była bardzo udana i nie możemy doczekać się następnej imprezy:-)

Samorząd Uczniowski

« 1 z 2 »

22 i 23 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej w Płouszowicach odbyły się rozgrywki w ramach Turnieju Piłki Ręcznej Dzieci i Młodzieży Gminy Jastków. Rywalizowały drużyny klas V - VI i VII - VIII ze wszystkich szkól naszej gminy. Zarówno dziewczęta, jaki i chłopcy walczyli do ostatniej minuty gry. Po bardzo wyrównanym meczu z zespołem z Jastkowa, naszej reprezentacji chłopców klas V-VI zabrakło tylko jednej bramki do zwycięztwa. Ich starsi koledzy z klas VII - VIII zdobyli  również II miejsce, ulegając także zawodnikom z Jastkowa. Dziewczęta zdobyły odpowiednio III i IV miejsce. Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom gratulujemy.

Beata Madej

Dzień 22 listopada 2018 roku to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia odbyło się ślubowanie, 21 uczniów klasy pierwszej zdało swój pierwszy szkolny egzamin i zostało pasowanych na uczniów Szkoły Podstawowej im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Snopkowie.
Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem dla dziecka i jego rodziny. Dzieci poznają nowe środowisko, jakim jest szkoła. Muszą sprostać nowym wymaganiom, jakie stawiają przed nimi nauczyciele.
Do uroczystości ślubowania uczniowie przygotowywali się pod okiem wychowawczyni od początku roku szkolnego. Uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia. Uroczystość ślubowania odbyła się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Tego dnia uczniowie przybyli do szkoły w strojach galowych. Nie zabrakło też gości. Następnie uczniowie zaprezentowali swój program artystyczny. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. A oto słowa ślubowania:

„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę. Będę się starał swym zachowaniem, sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.”

Następnie uczniowie zostali pasowani przez Dyrektora Szkoły panią Annę Ducin na ucznia Szkoły Podstawowej w Snopkowie, przy pomocy symbolicznego ołówka. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego powitali pierwszoklasistów w szkolnej rodzinie wręczając im upominki i zaoferowali swą pomoc w razie trudności. Rodzice wręczyli niespodziankę w postaci książek z pamiątkowym wpisem. Na koniec uroczystości był słodki poczęstunek  i wspólne spotkanie w klasie.
Wszystkim pierwszoklasistom życzę sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szklonym świadectwie.

                                                       Wychowawczyni
Grażyna Sanecka

19 listopada 2018 r. już po raz dwunasty odbył się Przegląd pieśni i piosenek patriotycznych w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dąbrowicy. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły: uczniowie kl.III pod opieką pani Walentyny Nowocień oraz reprezentacja klas IV-VI pod opieką pani Marty Duk. Przepiękne wykonania piosenek patriotycznych naszych uczniów, a także ich stroje zdobione kotylionami, zrobiły wrażenie na jurorach i obie nasze reprezentacje zdobyły II miejsca w kategorii klas 0-3 oraz klas 4-8.

Gratulujemy

 

W dniu 30.10.2018 w Szkole Podstawowej w Płouszowicach odbył się III Eliminacyjny Turniej Szkolnej Ligi Rugby Tag. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych-klas: IV, V i VI. Drużynę stanowiło 8 zawodników w tym minimum 2 dziewczynki. Drużyny klas IV I VI zdobyły III miejsca, natomiast klasa V wywalczyła II miejsce, co dało jej awans na zawody wojewódzkie, które odbyły się w Lublinie w Hali MOSiR 15 listopada 2018r. Tam po zaciętych meczach, zdobyliśmy IV miejsce. Jak na początki tej dyscypliny w naszej szkole, możemy to nazwać dużym sukcesem. Skład drużyny klasy V; Małgorzata Chmiel, Kamila Kostyła, Jakub Kamiński, Jakub Synderkiewicz, Stefan Gdula, Paweł Szczepański, Dawid Olszewski, Dawid Olszak.

Gratulujemy
Beata Madej

„Przekonaj koleżankę/kolegę do czytania”

http://www.bibliotekawszkole.pl/inne/gazetki/67/10.jpg

 Twoim zadaniem jest:
* napisanie,
* lub zilustrowanie,
* lub sfotografowanie,
* lub nagranie wypowiedzi,

która zachęci twojego rówieśnika do sięgnięcia po książkę.

Możesz wymyślić:
*hasło reklamowe,
*lub spisać punkty motywujące do działania,
*lub napisać wiersz,
*lub zrobić zdjęcie
*albo nakręcić filmik.

Wykonanie tego zadania konkursowego zależy tylko od Twojej wyobraźni! 

ZAPRASZAM!
 Czekają atrakcyjne nagrody!

 Prace konkursowe należy złożyć
w bibliotece lub sekretariacie szkoły

do 30 listopada 2018 roku

Dorota Wnukowska

   Świętowanie stulecia polskiej niepodległości trwa w naszej szkole od stycznia. Podejmowane są różne działania, organizowane lekcje poświęcone historii, spotkania z grupami rekonstrukcyjnymi, konkursy, uczniowie przygotowują plakaty, rysunki, poznają wielkich Polaków, sadzone są dęby pamięci. Jednak kulminacyjny moment - rozłożony co prawda na trzy dni - nastąpił kilka dni temu, od 8 do 11 listopada.
Najpierw, w czwartek 8 listopada o godzinie 18.00, odbyła się wieczornica patriotyczna przygotowana przez panią Marię Szkutnik, wspólnie z uczniami klas Vb i VI. Dzieci wystąpiły w montażu słowno - muzycznym, przypominając polską drogę do wolności. Co chwilę śpiewaliśmy, razem z licznie przybyłymi gośćmi, mieszkańcami Snopkowa i okolic, pieśni patriotyczne, m.in. "Boże, coś Polskę", "Pierwszą Kadrową", "Piechotę" czy "My, Pierwsza Brygada". Nie mogło zabraknąć, oczywiście, "Mazurka Dąbrowskiego". Wspólne śpiewanie przeciągnęło się jeszcze chwilę po uroczystości i sprawiło chyba wszystkim ogromną przyjemność. Polskie piosenki są naprawdę piękne i wzruszające. Do stworzenia niezwykłej atmosfery tego  patriotycznego wieczoru przyczynił się też półmrok, gra świateł, dekoracje utrzymane w narodowych barwach.
Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli poświęcić swój czas i odwiedzić naszą szkołę, by wspólnie celebrować ten niezwykły rok, w jakim dane nam jest żyć.

Wieczornica

   9 listopada z kolei odbyła się akademia, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Wyglądali wyjątkowo uroczyście - w galowych strojach ozdobionych kotylionami (w większości wykonanymi własnoręcznie). Tego dnia włączyliśmy się w dwie ogólnopolskie akcje - najpierw o 11.11, wspólnie z tysiącami uczniów z całego kraju, odśpiewaliśmy hymn państwowy ustanawiając "Rekord dla Niepodległej", potem - na koniec - zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, na którym część uczniów trzyma kartki z hasztagiem kampanii #KIEDYMYŻYJEMY, rozpowszechniającej prawidłowe słowa "Mazurka Dąbrowskiego".
I tak jak dzień wcześniej, dużo radości dało nam wspólne śpiewanie, świętowanie, bycie razem, w bieli i czerwieni.

Akademia

« 1 z 2 »

   I wreszcie 11 listopada odbyło się uroczyste spotkanie w naszym szkolnym Miejscu Pamięci, zorganizowane przez pana Marka Okonia, radnego ze Snopkowa, księdza Andrzeja Szuleja, proboszcza kościoła p.w. bł. Karoliny Kózkówny w Snopkowie oraz harcerzy. Po przejściu z kościoła, z biało - czerwonymi chorągiewkami rozdawanymi przez harcerzy, złożono kwiaty, zapalono znicze i równo o godzinie 12.00, wraz z całą Polską i całym światem, odśpiewano hymn państwowy. To były niezapomniane chwile!

Spotkanie przy Miejscu Pamięci

Maria Szkutnik